VYBRAT REGION
Zavřít mapu

BARBORA TESNEROVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Vyšetření spolehlivě odhalí vrozené vady

Mělnicko – Budoucí maminky mohou o příspěvek na screening žádat až do konce letošního listopadu.

Nelahozeves může získat desítky milionů

Nelahozeves – O více než dvacet milionů korun může být už brzy bohatší nelahozeveská obecní pokladna. Jedná se o poplatky za uskladnění odpadu na skládce, která se nachází v katastrech obcí Nelahozeves a Uhy.

Největší zájem je o urnová místa, kapacita ale stačí

O hroby na historických hřbitovech, kde nebožtíci leží ve stínu starých stromů a náhrobky připomínají přední osobnosti veřejného života, je velký zájem, a pokud se hrobové místo uvolní, bývá obsazeno jedna dvě. Je stejný zájem o místa na novějších hřbitovech? Stačí existující místa poptávce? A kolik se dnes platí za hrob?

Lávka v Lužci? Obec čeká, zda získá dotaci

Lužec nad Vltavou – Několikaleté úsilí lužeckého starosty Patrika Rolla a jeho kolegů, kteří usilují o stavbu lávky přes Vltavu pro pěší a cyklisty, už má jasné obrysy. Pokud se obci podaří získat více než třicetimilionovou dotaci od Státního fondu dopravní infrastruktury, lávka by mohla být hotová do konce tohoto roku.

Mělnické farmářské trhy začnou o Velikonocích

Mělnicko /ANKETA/ - Sezona farmářských trhů ve středních Čechách opět začíná. Na sklonku zimy a začátku jara se ale po ránu stále vracejí přízemní mrazíky, a tak si zákazníci musí hlídat kvalitu nabízených potravin. Zelenina nebo brambory totiž mohou být nízkými teplotami znehodnoceny.

Přístaviště v Lobkovicích dostalo od kraje zelenou

Krajský úřad Středočeského kraje potvrdil územní rozhodnutí pro stavbu přístaviště v neratovické městské části Lobkovice. Výstavbě veřejného přístaviště, jehož součástí má být také kotviště pro malé lodě a výletní parníky, tak už nic nebrání.

Muzeu schází depozitář, některé dary musí odmítat

Kapacita depozitářů mělnického muzea je vyčerpaná. Nové prostory pro uskladnění stávajících sbírek však muzeum nejspíš hned tak nedostane. Podle ředitelky muzea Miloslavy Havlíčkové proto muzeum dokonce musí odmítat některé dary, které by se jinak staly cennou součástí muzejních sbírek.

Nulté ročníky budí vášně

Šestileté děti, které kvůli odkladu nezamíří do první třídy, mohou místo dalšího roku ve školce navštěvovat přípravné třídy. Ty bývají součástí některých základních škol a říká se jim nulté ročníky. Jaké jsou s nimi zkušenosti z praxe?

Havárií na vodovodním řadu je proti loňsku víc

Celkem třináctkrát vyjížděli zaměstnanci Středočeských vodáren v průběhu ledna a února na Neratovicko kvůli haváriím na vodovodním řadu. Každou z havárií dokázali poměrně rychle vyřešit, přesto byli lidé, jichž se porucha týkala, nuceni obejít se několik hodin bez vody. Opravy totiž v zimním období trvají o něco déle než jindy, ze standardní doby čtyř až šesti hodin se protáhnou zhruba na osm hodin.

Nový systém platby za odpad je složitější

Neratovice – Změna způsobu úhrady poplatku za svoz komunálního odpadu, ke které v loňském roce přistoupili Neratovičtí, vede podle správkyně poplatku Marcely Dixové k nejasnostem. Úřednice finančního odboru proto vyzývá občany, aby byli pozornější ve chvíli, kdy platbu zadávají.

Nový zákon sníží školné v lesní školce až o polovinu

Lesní mateřská škola Dubínek, která našla zázemí v mongolské jurtě v lokalitě Na Skalách v neratovické části Lobkovice, má naději získat po více než třech letech fungování akreditaci ministerstva školství. Potvrdila to hlavní koordinátorka školky Lenka Petržílková s tím, že žádost o přijetí do registru ministerstva už vedení Dubínku podalo.

Zákaz kouření je příliš tvrdý, myslí si i nekuřáci

Mělnicko /ANKETA/ - Zákaz kouření. Tento nápis už od 31. května uvidí návštěvníci všech restaurací, hospod, kaváren, barů, klubů a dalších zařízení provozujících stravování. Plošný zákaz kouření v těchto provozovnách nařizuje protikuřácký zákon, který nedávno schválila sněmovna.

Podomní prodejci už své zboží v Libiši neprodají

Libiš – Prodejci, kteří do vesnice přijedou s tím, že místním chtějí nabídnout nové zboží nebo služby, budou mít už brzy smůlu. Od 22. března včetně totiž v obci začne platit nařízení o zákazu podomního a pochůzkového prodeje na území Libiše.

Malá Bětka jde ve stopách své starší sestry Pavlínky

Chloumek – Bude se historie opakovat? Pavlínka Koutenská vyhrála titul Miminko 2014 roku poté, co zvítězila v anketě Miminko čtvrtletí. Její mladší sestra Bětka už má na kontě také čtvrtletní vítězství, a v právě probíhajícím čtenářském hlasování o nejoblíbenější miminko loňského roku si podle průběžných výsledků vede velmi dobře.

Den bezpečí a pořádku čeká letos na jaře i Neratovice

Neratovice - Den bezpečí a pořádku, tedy přehlídka práce a techniky záchranných složek, který se každý rok na jaře koná v Mělníku v rámci Programu prevence kriminality města, si letos poprvé užijí také v Neratovicích. Potvrdila to strážnice a neratovická preventistka kriminality Mirka Dobsová.

Školu v Nelahozevsi čeká rozšíření o 90 míst

Nelahozeves – Budova místní základní školy, do které v současnosti dochází sto jedenáct dětí navštěvujících první až pátou třídu, by se měla rozšířit o přístavbu se třemi místnostmi. Ta má vyrůst nad školní jídelnou.

Tržnici ve Klích čekají v průběhu jara změny

Původní projekt museli Kelští rozdělit na dvě části, před výstavbou stánků je nutné změnit územní plán.

OBRAZEM: Kniha radí, jak se připravit na maraton

Nadšený běžec Aleš Dvořák pokřtil na mělnické radnici svou knihu Z hospody na maraton. Čtenářům v ní popisuje svou cestu od hospodského stolu až na start (a do cíle) mělnického maratonu. Kmotrem knihy byl zpěvák Aleš Brichta.

Policisté hledají sebevraha

Čtyřiadvacetiletý muž z kelského Záboří, který se v sobotu 25. února pokusil o sebevraždu předávkováním léky, byl tentýž den převezen do mělnické nemocnice. Z té však v neděli ráno utekl neznámo kam.

KRÁTCE: Co se děje na Mělnicku?

Přinášíme vám krátké zprávy z Mělnicka.

Spalovna odpadů u Mělníka možná nebude

Kromě spalovny přichází v úvahu například využití už existujících nebo připravovaných zařízení v sousedních krajích.

KRÁTCE: Co se děje na Mělnicku?

Přinášíme vám krátké zprávy z Mělnicka.

Kly čekají v květnu volby do zastupitelstva

Kly – Důvodem vyhlášení nových voleb je loňská rezignace čtyř zastupitelů ze sedmi.

OBRAZEM: Masopust v Lobkovicích

V areálu lobkovického zámku se poslední únorovou sobotu konal tradiční masopust.

KRÁTCE: Co se děje na Mělnicku?

Přinášíme vám krátké zprávy z Mělnicka.

Vinařskou sezonu zahájí Vinná noc bez sklepů

Návštěvníci mělnického vinobraní letos musí počítat s několika menšími změnami oproti letům minulým, které pro ně připravila místní radnice. Největší novinkou bude možnost zakoupit si vstupenky v předprodeji on-line.

Mělnické muzeum opět láme rekordy návštěvnosti

Mělník - Muzeum není mauzoleum, ale moderní instituce, která jde s dobou. Tímto heslem se snaží řídit v Regionálním muzeu v Mělníku. Už třetím rokem se tady díky tomu mohou pochlubit návštěvností přesahující čtyřicet tisíc dětí a dospělých. „Na tak malé muzeum, jako je to naše, jde o skvělá čísla," pochvaluje si ředitelka Miloslava Havlíčková.

KRÁTCE: Co se děje na Mělnicku?

Přinášíme vám krátké zprávy z Mělnicka.

Knihu Z hospody na maraton pokřtí Aleš Brichta

Mělník – Kniha, v níž Aleš Dvořák líčí své zážitky z přípravy na mělnický maraton a jeho následného absolvování i z účasti v další podobných závodech, bude v pátek v podvečer slavnostně pokřtěna ve vestibulu mělnické radnice, v takzvaném mázhausu.

Skládka nebezpečných chemikálií zmizí

Nelahozeves – Skládka pochází z osmdesátých let minulého století, její sanaci zaplatí stát.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies