Hlavním hrdinou hostů byl dvojnásobný střelec Jiří Mölzer. V 9. minutě doklepl zblízka do sítě Emmerův centr z pravého křídla. O vyrovnání se postaral tečovaným trestným kopem z hranice pokutového území Zajíček. Smrtící úder zasadili hosté z rychlého kontru. Krejza utekl od půlicí čáry, Majzlan jeho střelu jen vyrazil před úplně volného Mölzera, a ten rozhodl o první výhře Nelahozevsi po deseti utkáních.

Mělník ztratil kapitána

Ve vyrovnaném souboji mezi mělnickým FC a Byšicemi se všechny čtyři gólové momenty (2:2) vměstnaly do pouhých sedmnácti minut hry na konci prvního a začátku druhého poločasu. Nejdříve byšického brankáře překvapil Čermák pohotovou střelou k tyči, ale z vedení se mělnický FC dlouho neradoval. Ještě do přestávky se po rohu hlavou trefil Stejskal, nová jarní akvizice Byšic. O konečném výsledku rozhodlo pět minut po přestávce. Nejprve poslal Manžel hosty do vedení, aby vzápětí srovnal křížnou střelou Michal Vernek. V závěru došlo ještě na diskutabilní červenou kartu pro domácího kapitána Žabu, kterému rozhodčí ukázal za údajné simulování druhou žlutou kartu.

Lužci vykradli kabiny, alespoň body zůstaly doma

Nepříjemné překvapení čekalo na fotbalovou „rodinu" z Lužce ještě před výkopem nedělního vltavského derby proti kralupskému FK 1901. Jak potvrdil šéf klubu Vladimír Tauchman, kabiny u fotbalového hřiště se staly v noci před utkáním terčem zlodějů (podrobnosti přinese středeční tištěné vydání Mělnického deníku). „Loupež" pro oba soupeře tolik potřebných bodů pak domácí hráči nedopustili…

V 21. minutě rozehrál domácí kapitán Martin Tauchman trestný kop tak šikovně, že gólman Křemenák stačil míč vyrazit pouze před nehlídaného Martina Kučabu – 1:0. Ve druhém poločase Lužci hodně pomohla Davidem Tauchmanem proměněná penalta, kterou sudí Radina nařídil za faul Kralup v pokutovém území. Definitivní razítko na tři body dal třetím gólem Uher. Téměř celý druhý poločas hosté odehráli bez vykartovaného zadáka Pexy.

Pšovka na jaře nadále suverénní

Pro třetí jarní, z toho druhé venkovní vítězství si mělnická Pšovka zajela do Bělé. Pod Bezdězem rozhodl o jejím zisku Miřatský, který vstřelil jediný gól utkání hned v úvodních minutách. Žádnou z dalších šancí už hosté neproměnili, museli se tak mít až do závěru na pozoru především před standardními situacemi, které v domácím týmu nebezpečně zahrává zkušený Vrabec.

Jediný gól vstřelili také fotbalisté Kostelce, jejichž hosty byly druhé Horky nad Jizerou. K velké škodě týmu od Labe ovšem Peréz překonal hlavou vlastního brankáře. A i když v domácím táboře vládla s výkonem spokojenost, tak na skóre se to až do závěrečného hvizdu neprojevilo ani jednou.

Ostrá premiéra nového trenéra

Vedoucí celek soutěže byl prvním, proti kterému se postavil po svém příchodu na řepínskou lavičku trenér Jaroslav Strnad. A po remíze, která byla pro Dolní Bousov teprve jeho čtvrtou ztrátou v soutěži, mohl být spokojený. Hosté se sice dostali do vedení, ale Paloušek po sedmi minutách vyrovnal na konečných 1:1. Ve druhém poločase už gól nepadl.

Nejhorší start do jara z celé devítky mělnických celků zažívá Vysoká, která měla také ve svém dalším venkovním utkání, tentokrát v Pěčicích, problém srovnat se s metrem rozhodčího. Nakonec z toho byla třetí jarní porážka, když domácí dosáhli v každém z poločasů jednoho gólu a hosté stačili už jen snížit Rolencem.

Další podrobnosti a ohlasy v úterním tištěném vydání Mělnického deníku!

Bakov – Dyn. Nelahozeves 1:2 (1:1)
Branky: 15. Zajíček – 9. a 73. Mölzer. Rozhodčí: Sandev. ŽK: 3:4. Diváci: 119. Nelahozeves: Lorenc – Vágner, Vrábel, Dubský, Král – Emmer (51. Strazzer), Kymr, Jindřich, Mölzer – Krejza (81. Hudeček), Pekárek (76. Kratochvíl).

FC Mělník – Byšice 2:2 (1:1)
Branky: 33. Čermák, 50. M. Vernek – 41. Stejskal, 48. Manžel. Rozhodčí: Červenka. ČK: 85. Žaba (FC). ŽK: 3:2. Diváci: 70. Mělník: Zavadil – Kasal, Jiskra, Jonák, J. Vernek – Antonín, Čermák, Žaba, Gabčo – M. Vernek, Tyle (80. Šteiner). Byšice: Schneider – Resl – Kadlec, Čurda – Čermák, Lauda, Dvorný, Novák – Manžel, Jurčovský, Stejskal.

Bělá p. B. – Pšovka 0:1 (0:1)
Branka: 3. Miřatský. Pšovka: Luksik – Grabmüller, Tomášek, Cemper (25. Kettner), Olšiak – Drápal (85. Šuba), Chytil, Šimandl, Žák – Miřatský, Hakl.

Lužec – FK Kralupy 1901 3:0 (1:0)
Branky: 21. M. Kučaba, 56. D. Tauchman z PK, 60. Uher. Rozhodčí: Radina. ČK: 55. Pexa (K.). ŽK: 3:5. Diváci: 120. Lužec: Prislupský – D. Tauchman, Krejza (54. Rigo), Lafek, Špánek – Uher, M. Tauchman, Hrdlík (87. Levý), J. Kučaba (63. P. Tauchman) – M. Kučaba (78. Peroutka), Roučka. Kralupy: Křemenák – P. Pešek, Řenč, M. Pešek, Pexa – Vokoun (80. Kinter), Topol, Jeřábek, Miller – Polák (80. V. Matějček), J. Matějček.

Pěčice – Vysoká 2:1 (1:0)
Branky: Kiceluk 2 – Rolenc. Vysoká: A. Fidrant – Zeman (60. Dušek), Štolba ml., Volf, Sankot – L. Fidrant, Tříška, Veselý, Vilda – Rolenc, Finkous (75. Štolba st.).

Řepín – Dolní Bousov 1:1 (1:1)
Branky: 38. Paloušek – 31. Stejskal. Řepín: Svatoš – Slepička, Kraus, Werner, Horník – Prejza (85. Goldstein), Kratochvíl (60. Štrombach), Pešan, Černý (79. Labuť) – Paloušek, Dvořák.

Kostelec – Horky n. J. 0:1 (0:1)
Branka: vlastní (Peréz). Kostelec: Kelemen – Mlejnek (80. Hlavatý), Klíma, Chvátal, Šimek – Peréz, Doubek, Novák, Štaf – Pazderka, Kiršner.