Shodně tříbrankovým rozdílem prohráli před vzájemným divizním derby (v sobotu od 10.15) fotbalisté Libiše i Neratovic. Sokol v Krupce nenavázal na týden staré úvodní vítězství a prohrál 4:1, Neratovice vyšly na Motorletu po minulé pětigólové kanonádě střelecky naprázdno a navíc domácím dopřáli tři góly v rozmezí pouhých sedmi minut.

Libišští nebyli na začátku svého pátého podzimního utkání v ideálním rozpoložení. Po dvou gólech domácí brzy vedli 2:0. Vytvářeli si další šance, svůj náskok ale zvýšit nedokázali. Hostům dlouhou dobu trvalo, než dokázali hru vyrovnat. O vyrovnání skóre si ale mohli nechat pouze zdát, přestože na začátku druhého poločasu byli před brankou krupského Prokeše jako doma. Ten si počínal výborně, všechny příležitosti celku z Mělnicka zmařil.
V době, kdy byl kontaktní gól na spadnutí, Dominik Valenta třetí brankou definitivně rozhodl o osudu zajímavého střetnutí. Libiš sice poté snížila Škodou, který se trefil z přímého kopu, poslední slovo ale měla při libišské hře vabank Krupka.

Rekordně krátké období, ve kterém si prohráli celý zápas, „stačilo" hráčům Neratovic. Po velkých chybách v rozehrávce a obsazování vměstnali střelci Motorletu všechny tři své góly do pouhých sedmi neratovických minut hrůzy v úvodu druhého poločasu. Hosté, byť v pozměněné sestavě bez tří hráčů (Kokoška, Radosta, S. Kodr), tak nenavázali na tři předešlá vítězství. Přitom až do 51. minuty drželi Pražany víceméně na uzdě, i když v závěru poločasu už i s přispěním brankáře Maliny. Do šance se ovšem dostali také Neratovičtí, Palanský v ní trefil tyč.

Krupka – Libiš 4:1 (2:0)
Branky: 6. Caitaml, 21. Denis Valenta, 74. Dominik Valenta, 90. Bujnovský – 81. Škoda. Rozhodčí: Rais. ŽK: 2:2. Diváci: 150.
Libiš: Lomský – Kabyl, Trojan, Bartoň, Šmíd – Těmín, Škoda, Kolísek, Bezděk – Baratynskyy, Petr (Matoušek, Hrdý, Jiráň, Pudil, Kejval).

Motorlet – Neratovice 3:0 (0:0)
Branky: 51. Hák, 53. Novotný, 58. Zakour Ammar. Rozhodčí: Hanilec. Diváci: 100. Neratovice: Malina (85. Luksik) – Vorasický, Chlapec (78. Ksandr), Jína, Pajkrt – Weiner (66. Dohnal), O. Kodr, Kmoch, Klár (59. Klement) – Palanský (83. Buzek), Kozák.

Který z týmů si zvedne náladu v sobotním derby? Hlasujte pod tímto textem, své názory pak můžete doplnit do diskuse níže.