Divize: Ze šesti bodů zbyl jediný pro Libiš

Neratovice, Úvaly – Ještě v průběhu divizních zápasů 21. kola to vypadalo, že si oba mělnické týmy připíšou plný bodový zisk.

18.4.2016

Neratovice - Chomutov Foto: Deník/Barbora Tesnerová

Nakonec bylo ovšem všechno jinak. Neratovičtí dvakrát pustili do rychlých brejků rychlonohé hráče Chomutova, kteří během sedmi minut dokázali otočit skóre ve svůj prospěch. Libiš po nevydařeném začátku dvěma góly po přestávce otočila hru i skóre. O výhru však přišla v poslední minutě a úspěšná nebyla ani v penaltovém rozstřelu.

Rozhodly dva brejky

Když dal Rejman v 25. minutě utěšenou střelou vedoucí gól svého týmu, zdálo se, že pro domácí bude vše v pohodě. „První půle nebyla z naší strany vůbec špatná," řekl po zápase neratovický kouč Jan Studený. „Jenže druhou půli jsme začali naivně a s pocitem, že se nemůže vůbec nic stát. A dostali jsme dva rychlé góly a pak už to bylo těžké. Chomutov se zatáhl do obrany a my jsme jako v křeči už nedokázali vstřelit aspoň vyrovnávací gól."

„Zlaté body," lakonicky poznamenal chomutovský trenér Pavel Chaloupka. „Stanovená taktika – hrát na rychlé brejky – nám vyšla do puntíku."

Obrannou i ofenzivní činnost s přehledem dirigoval bývalý ligový plejer Patrik Gedeon, který i ve svých čtyřiceti letech patřil k nejlepším na place. „Dnešní tři body, které bychom měli potvrdit za týden proti Litoměřicím, určitě povzbudí především naše mladé hráče," dodal Chaloupka.

Výhra protekla mezi prsty

Libiš nezačala v Úvalech nejlépe, když od 11. minuty prohrávala „ušmudlaným" gólem po odraženém míči po rohovém kopu. „Byla to ostatně jediná akce domácích, při níž ohrozili naši branku," podotkl po zápase libišský manažer Jiří Kabyl. Jeho tým se po pauze zvedl a po dvou akcích během pouhých čtyř minut otočil skóre. Nejprve dlopuhý aut Bezděka našel ve vápně Petra, který našel Baratynského. Zanedlouho byl znovu v akci Bezděk, z jehož přesně zahraného rohového kopu Zuskin obrátil výsledek. „I v dalším průběhu jsme byli lepším týmem," konstatoval Kabyl. Důkazem jeho slov bylo břevno nastřelené Baratynským.

O výsledku však rozhodl dlouhý úvalský nákop do vápna Libiše. V nepřehledné situaci se nejlépe zorientoval Marek, který pro svůj tým zajistil penaltový rozstřel, na jehož konečný výsledek (5:4) se muselo kopat celkem deset sérií.
„Podle průběhu hry bych bral jedině tři body," řekl Kabyl po utkání, „bohužel nemáme ani dva, protože penalty jsou vždy loterie."

KAREL HORŇÁK

Autor: Redakce

18.4.2016 VSTUP DO DISKUSE

Z parku zmizí fontána

Fotbalisté Poděbrad vyhráli po dlouhé době na svém stadionu, porazili tým Kly 3:0.
30

Tři facky. Okresním týmům druhé kolo hrubě nevyšlo

Květinové záhony se do Mostní zase vrátí

Kralupy – Smutný pohled je v létě na travnaté plochy podél hlavního tahu městem, který na jaře poprvé v historii města lemovaly květinové záhony. „Je naděje, že se do Mostní ulice v příštím roce zase vrátí?“ ptají se řidiči i chodci, mezi které patří i Kateřina Poláchová. Na tulipánovou záplavu vedle silnice vzpomíná s potěšením.

Na Tanci za sluncem nechyběla trumpeta ani pozoun!

Kralupy nad Vltavou - Téměř tisícovku tančících návštěvníků zaznamenali během odpoledne, večera i noci pořadatelé místního sobotního festivalu elektronické hudby v kralupském Lobečku. Na hned pěti pódiích vystoupila mezi sobotním polednem až půlnocí téměř padesátka místních i přespolních pouštěčů, a to hned včetně několika velmi známých DJ.

KRÁTCE: Děti se loučí s prázdninami

Mělnicko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí v regionu.

Úštěk - Řemeslné stánky, početný průvod královské družiny, středověká hudba, kejklíři, výstavy a nakonec velkoleppý ohňostroj. Takový byl 20. ročník Úštěckého historického jarmarku.