V sobotním šlágru kola v Dolních Beřkovicích, kde hostovaly Tišice, totiž po bezbrankové remíze ztratili oba nejbližší soupeři. V nedělním vyrovnaném a pohledném utkání v Libiši měli hosté větší štěstí v koncovce. O výsledku rozhodla v prvním poločasu zimní posila ze Pšovky Grabmüller. Závěrečnému tlaku domácích Mšenští odolali a znovu shlíží na soupeře z první příčky.

Spravedlivá dělba

Petézetka chtěla proti Nové Vsi potvrdit vítězství v Kralupech. V prvním poločase k tomu domácí i směřovali, byli lepším týmem. Také se jim ve 27. minutě podařilo dostat se do vedení, když směr Peštovy střely změnil hostující Horák. Do druhého poločasu nastoupili hosté důrazně a dostali domácí pod velký tlak. Hned ve 47. minutě zúročili aktivitu a po přihrávce Gajera dorážel do vlastní sítě Bednárik. „Další snahy hostů vyšly naprázdno. Diváci už moc fotbalu neviděli, a tak se oba soupeři po zásluze rozešli smírně,“ uvedl sekretář PTZ Jiří Rous.

Mlékojedy: Jedeme dál!

V Čečelicích se na hřišti nejspíš potkaly dva týmy s nejvyšším věkovým průměrem v soutěži. Hostující Mlékojedy si ale přeci jen počínaly zkušeněji. Když v úvodu přečkaly tři slibné šance domácích, po standardní situaci samy udeřily. Janda našel centrem hlavu Rybáka, a ten se v podobných situacích nemýlí. Jak se později ukázalo, šlo o rozhodující moment zápasu. Domácí útočné snažení se spoustou nakopávaných míčů připomínalo křeč. Hosté dokázali míč podržet a těsnou výhru bez větších problémů uhájili. Ve dvou jarních kolech Mlékojedští posbírali bezmála stejně bodů jako za celý podzim.

Kostelecké trápení nebere konce

Po neúspěšném jarním vstupu potřebovaly jak Veltrusy, tak Kostelec bodovat. V tabulce poslední hosté k tomu domácím napomohli. Štoflovo nedůrazné zakončení v jasné šanci dokončil vlastencem jeden z kosteleckých hráčů. Po přestávce se už domácí kanonýr Štofl dočkal střeleckého zápisu, a hned dvakrát. Především první gólová střela zdálky stála za to. „Po úvodní vstřelené brance se naše hra uklidnila. Ve druhé půli jsme pak využili chyby Kostelce a tři body si již pohlídali. Hosté neodehráli vyloženě špatný zápas, ale kvalitní výkon celého našeho týmu podpořený střeleckým probuzením útoku nám nakonec zaslouženě přisoudil vítězství,“ podotkl veltruský sekretář Jiří Cimler.

Výsledky 15. kola

Čečelice – Mlékojedy 0:1, Byšice – Čechie Kralupy 2:1, Veltrusy – Kostelec 3:0, PTZ Nelahozeves – N. Ves 1:1, D. Beřkovice – Tišice 0:0, Libiš B – Mšeno 0:1, Pšovka B – Řepín 0:1.