Poděbradským sice patří až předposlední příčka. Jejich minulá domácí kanonáda do sítě Zelenče ale naháněla strach. Ten ještě umocňovaly nezdary hostů z minulých třech kol.

Neratovičtí ale tentokrát zazářili. Během první půlhodiny nasázeli do domácí sítě tři branky a v podstatě nebylo co řešit. Úvodní dvě trefy přišly po standardních situacích a hlavičkách Jakuba Pajkrta a Nezbedy. Třetí gólovou radost hostí zařídil po krásné křídelní akci Palanský, který předložil tutovku Doubkovi.

Hned na začátku druhého poločasu se blýskl brankář Černý, zaskakující za zraněného Zavadila. Góly tak padaly znovu do domácí sítě. Po samostatné akci skóroval Palanský a neratovické útočné představení pečetil Drahorád, který tak oslavil návrat do sestavy po týdnech v zahraničí. Ve zbytku utkání, které se dohrávalo už jen z povinnosti, skóre kosmeticky upravil dvěma zásahy Kasák.

„Velká spokojenost s góly. Ještě jsme nastřelili Novákem břevno a měli další šance. Vítězství chceme doma potvrdit, aby se ukázalo, že neumíme vyhrávat jen venku,“ prohodil po utkání trenér vítězů Jiří Kafka. Tomu se konečně začíná rýsovat sestava podle představ, přestože ze sobotního utkání odstoupil pro výron kotníku už v prvním poločase obránce Vokáček.

Poděbrady – Neratovice 2:5 (0:3)

Branky: Kasák 2 – Jakub Pajkrt, Nezbeda, Doubek, Palanský, Drahorád. Rozhodčí: Garaja. ŽK: 3:0. Diváci: 150. Neratovice: Černý – Šimáček, Stanislav, Vokáček (35. Kadlec), Jakub Pajkrt - Doubek (57. Jiří Pajkrt), Žežulka, Novák, Drahorád – Palanský (62. Kudela), Nezbeda.