DIVIZE: Neratovická „generálka" na Teplice nevyšla, neuspěla ani Libiš

Litoměřice, Litol – Pouze zbožným přáním zůstalo v táborech obou mělnických zástupců ve fotbalové divizi zabodovat v úvodním kole na hřištích soupeřů. Neratovice se v Litoměřicích musely sklonit v poměru 0:2 před domácím nováčkem. Tím je i Libiš, která odjížděla po výsledku 3:1 s prázdnou z Litole.

10.8.2014

Z divizního fotbalového utkání Litol - Libiš (3:1)Foto: Foto: Deník/Vladimír Malinovský

MYŠLENKAMI V POHÁRU

Neratovice v Litoměřicích gólově načal po dvaceti minutách Jakub Dolejška, který překonal Malinu z přímého kopu, a po změně stran je dorazil Pavlíček. Kouč hostů Jiří Kafka měl po utkání jasno, co bylo příčinou nezdaru. „Myslím, že kluci už byli duchem na zápase s Teplicemi, alespoň jejich výkon tomu odpovídal," byl nespokojený nejen s výsledkem. „Výhra domácích je naprosto zasloužená. Přehrávali nás hlavně v důrazu v osobních soubojích, to rozhodlo. A pokud jde o zakončení? Až na dva momenty (Palanský v prvním poločase a Kozák v samém závěru) jsme se nedostali do nějaké vážnější šance," mrzelo ho.

Na profesorskou hru svého týmu se neratovický trenér rozhodl reagovat dvojím střídáním v poločase a na hřiště se postupně dočkaly i „last minute" posily ze Štěchovic – bratři Kodrové. Proti s nováčkovským elánem bojujícím Litoměřickým, na jejichž hřiště zavítala divize po jedenácti letech, ale ani to nepřineslo zvrat ve vývoji utkání. Neratovice tak vstoupily do mistrovské sezony porážkou. Už v úterý je navíc čeká ještě daleko těžší oříšek v podobě pohárového duelu s prvoligovými Teplicemi. „Musíme hrát podstatně jinak," ví Jiří Kafka.

VÝKONEM NEZKLAMALI

Libišští v Litoli nebodovali, ale jeden z jejich trenérů Jiří Kabyl naštvaný nebyl a své hráče chválil. „Nemyslím si, že jsme byli horší, ale domácí byli efektivnější. V prvním poločase jsme se pustili dvakrát do našeho vápna a dostali dva góly. Ve druhém jsme snížili, měli šanci, tlak, ale přišel třetí gól domácích. Pro nás to bylo smolné utkání a klukům nemám co vytknout," uvedl Kabyl. „Myslím si, že jsme odehráli slušný zápas. Vidíme, že v divizi se chybičky více trestají a s tím se musíme vyrovnat," řekl kouč Libiše.

Jeho tým opravdu vstoupil do utkání lépe a deset minut diktoval tempo hry. Jenže pak udeřilo na straně druhé a za další tři minuty už to bylo o dva góly. Tím Sršni hostující aktivitu hodně otupili a do poločasu se hrálo hlavně mezi oběma šestnáctkami. „Asi devět minut se hrálo na půlce Litole, ale pak přišel centr a my jsme nepohlídali hráče. Pak jsme po autu nechali otočit hráče a bylo to dva nula. Možná to říkám zaujatě, ale myslím, že domácí nic jiného v první půli neměli. Je prostě škoda takové utkání ztratit," mrzelo Kabyla.

I nástup do druhé pětačtyřiceti­minutovky napověděl, že to hosté jen tak nezabalí. Trenéři poslali na hřiště dva čerstvé hráče a byla to opět Libiš, která hýřila aktivitou. Ovšem domácí měli v zádech dvoubrankové vedení. Po deseti minutách snížil střídající Jiráň a zápas dostal nový náboj. Litol ale střežila svůj náskok a statečně bojovala.

Klid do domácích řad přinesl agilní Ezeala. Ten si poradil na výbornou s přihrávkou mezi obránce a ještě lépe zakončil. Brankář Lomský neměl šanci zatáhnout za záchrannou brzdu a Litolští si mohli oddechnout. „Libiš měla na začátku v poli převahu, ale my jsme vytěžili z minima maximum. Dali jsme dva góly, což nás uklidnilo, ale zároveň trochu ukolébalo. Je to dobrý vstup do sezony," měl velkou radost po utkání litolský trenér Pavel Jareš.

Litoměřice – Neratovice 2:0 (1:0)
Branky: 21. J. Dolejška, 62. Pavlíček. Rozhodčí: Šimáček. ŽK: 1:0. Diváci: 358. Litoměřice: Divecký – M. Novotný (89. Smetana), Beran, Svoboda, Hála – J. Novotný (68. Hranička), Rapavý (80. Rondoš), Grunert, J. Dolejška – Pavlíček (77. Hruška) – Hýř (58. Stožický). Neratovice: Malina – Vorasický, Chlapec, Jína, Pajkrt – Klár (46. Šmíd), Kokoška, Kozák, Weiner (46. O. Kodr) – Kmoch (75. St. Kodr), Palanský (66. Chrdle).

Litol – Libiš 3:1 (2:0)
Branky: 10. Cáska, 13. Bohdan, 78. Ezeala – 55. Jiráň. Rozhodčí: Kříž. ŽK: Ježek, Urban, Novotný, Bohdan – Baratynskyy. Diváci: 280. Litol: Rathouský – Urban, Bohdan, Ježek, Matěj Jareš – Korejza, Cáska (82. Křivánek), Novotný, Zikmund (61. Michal Jareš) – Ezeala (89. Kejha), Jindráček (88. Fér). Libiš: Lomský – Kabyl, Trojan, Zuskin (78. Kvída) – Škoda, Těmín, Řepka, Páral (46. Jiráň) – Baratynskyy – Petr, Matoušek (46. Šmíd).

Autor: Luboš Kurzweil, Vladimír Malinovský

10.8.2014 VSTUP DO DISKUSE

Z parku zmizí fontána

Fotbalisté Poděbrad vyhráli po dlouhé době na svém stadionu, porazili tým Kly 3:0.
30

Tři facky. Okresním týmům druhé kolo hrubě nevyšlo

Květinové záhony se do Mostní zase vrátí

Kralupy – Smutný pohled je v létě na travnaté plochy podél hlavního tahu městem, který na jaře poprvé v historii města lemovaly květinové záhony. „Je naděje, že se do Mostní ulice v příštím roce zase vrátí?“ ptají se řidiči i chodci, mezi které patří i Kateřina Poláchová. Na tulipánovou záplavu vedle silnice vzpomíná s potěšením.

Na Tanci za sluncem nechyběla trumpeta ani pozoun!

Kralupy nad Vltavou - Téměř tisícovku tančících návštěvníků zaznamenali během odpoledne, večera i noci pořadatelé místního sobotního festivalu elektronické hudby v kralupském Lobečku. Na hned pěti pódiích vystoupila mezi sobotním polednem až půlnocí téměř padesátka místních i přespolních pouštěčů, a to hned včetně několika velmi známých DJ.

KRÁTCE: Děti se loučí s prázdninami

Mělnicko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí v regionu.

Úštěk - Řemeslné stánky, početný průvod královské družiny, středověká hudba, kejklíři, výstavy a nakonec velkoleppý ohňostroj. Takový byl 20. ročník Úštěckého historického jarmarku.