Minulý nezdar v Nymburku připravil Sokol nejen o vedení v soutěži, ale také o vykartované Poběrežského s Hykou. Pechar navíc stále ještě doléčuje zranění. Sestava s několika náhradníky nedopustila pátý bodový výprodej v řadě, přestože utkání mělo zpočátku hodně překvapivý vývoj.

Tým ze spodní části tabulky vzdoroval favoritovi celý poločas. Aktivním napadání od začátku udržoval v pohotovosti brankáře Straku. V 17. minutě navíc přišel po zranění Kudely další nucený zásah do ovčárské sestavy.

Domácí probuzení pak přineslo šance, nikoli však góly. A to ani z penalty nařízené po naivním faulu Špulky na Vojlanského. Hašler z pokutového kopu vůbec netrefil bránu, a zřejmě tím urazil fotbalového Boha. Z následného protiútoku totiž Rodek z velké dálky překvapil Straku a vedli naopak hosté.

Od té chvíle domácí začali hýřit aktivitou. Hosté pod tlakem kupili chyby v obraně a jen se štěstím neinkasovali. Domácí se přesto dočkali v závěrečné minutě první půle vyrovnání. Hašler si po centru Voljanského vystřelil z voleje odpustek za penaltové selhání.

Druhý poločas už režírovali domácí a dalšími dvěma góly rozhodli o vítězství. Nejdříve dobíhající Voljanskij dorazil do sítě jeden z parádních lobů Maršnera (ten druhý skončil na břevně). V 68. minutě přidal pojistku Studený hlavou po rohu Novotného. Ten byl jedním z hráčů, který mohl ve druhé části skóre asi nejvíce navýšit, ale chybělo více přesnosti nebo klidu.

V poslední desetiminutovce domácí viditelně zvolnili a dovolili soupeři hru vyrovnat. Ten se dokonce pět minut před koncem dostal do nebezpečné blízkosti Straky a po chybě obrany Havránek snížil na konečných 3:2.

Ovčáry – Klecany 3:2 (1:1)
Branky: 45. Hašler, 52. Voljanskij, 68. Studený – 33. Rodek, 87. Havránek. Rozhodčí: Chovanec. ŽK: Špulka (Kl). Diváci: 80. Ovčáry: Straka – Ubry, Ondrák, Studený, Viskup – Novotný, Mihalík, Hašler, Urban, Maršner – Kudela (17. Voljanskij, 83. Slavík).