Na rozmoklém oraništi se zápas dvou týmů z lepšího středu tabulky lámal deset minut před koncem. Domácím se povedlo dovést velký tlak po dvou tutovkách z likvidovaných brankářem Štruplem ke kýženému vyrovnání, když Valentův střílený centr zachytil na zadní tyči Kiceluk. Jenže od výkopu uběhla jen čtvrtminutka a povedená rána Jurčovského s ideální trajektorií zapadla z třiceti metrů do šibenice a vrátila náskok na řepínskou stranu. Záložník hostů přitom asistoval už u vedoucího gólu, když po půlhodině posadil trestný kop na hlavu Merze.

Fotbalisté mělnického FC nepřerušili svou spanilou jízdu podzimní částí ani na hřišti svého úhlavního rivala –  Pšovky. V překvapivě poklidném a korektně vedeném derby, kterému v příjemném počasí přihlížely téměř tři stovky fanoušků, svěřenci trenérů Zejdy a Filipoviče vyhráli 3:2 a vyhoupli se už na druhou příčku tabulky.

Vysoká si v souboji s ohroženým Lužcem věřila a už ve 4. minutě vedla – střílel Vála, přihrával Trutnovský. Když pak po půlhodince přidal Rolenc po přihrávce Trutnovského gólovou pojistku, zdálo se, že domácí, kteří měli další šance, dovedou zápas bezproblémově do vítězného konce. Jenže… Ještě v první půli skončila Lafkova akce za přispění stopera Štolby v domácí síti. Brzy po přestávce srovnal Dohnal a Vysoké začalo být hodně „ouzko". Stačily však povedené rohové kopy Tříšky, který dvakrát posadil přesný „bochánek" na hlavu Štolby, a Vysoká rázem znovu vedla o dva góly. Ve Vysoké si tak mohli gratulovat, právě Štolba měl být ještě za stavu 2:2 střídán. Hosté stačili už jen snížit z penalty.

Když po čtvrthodince duelu Dynama s Horkami vyrukoval domácí Vágner s faulem, za který dostal červenou kartu, nevypadalo to s nelahozeveským týmem vůbec dobře. Přesto šli domácí do vedení, které však udrželi jen necelých deset minut.

Kostelec na hřišti Dolního Bousova, vedoucího celku skupiny, držel ještě deset minut před koncem remízový výsledek a navíc hrál v početní výhodě, nakonec ale odešel i popáté v řadě s prázdnou poté, co domácí rozhodli z penalty. Pochvalná slova domácího trenéra Janouška byla pro hosty, kteří ze svých šancí vytěžili „pouze" bleskové vyrovnání Pajkrta a červenou pro domácího Bíška, hodně slabou náplastí.

Nepříjemný drobný, ale zato vytrvalý déšť přinesl v duelu Kralup a Byšic štěstí hostům, kteří vyhráli gólem Menčla z úvodu druhého poločasu. Pět minut po přestávce předvedly Byšice znamenitou kombinační akci po ose Dvorný – Korf – Menčl. Ten nekrytý v pokutovém území bez problémů otevřel skóre. Domácí tak po porážce na vlastním pažitu s Pěčicemi ani tentokrát neurvali body, kterých mají zoufale málo. Pro hosty je to po „mezičase", kdy sbírali plusy jen za dvě remízy, první vítězství od sedmého kola a utkání s Bělou.

Pěčice – Řepín 1:2 (0:1). Branky: 79. Kiceluk – 30. Merz, 80. Jurčovský. Rozhodčí: Bekešský. ŽK: 1:1. Řepín: L. Štrupl – Slepička, Werner, Kraus, Horník – Merz (70. Paloušek), Jurčovský (85. Novák), Čurda, Prejza – Dvořák (65. Černý), Zb. Štrupl.

Vysoká – Lužec 4:3 (2:1). Branky: 59. a 63. Štolba, 4. Vála, 33. Rolenc – 40. vlastní (Štolba), 53. Dohnal, 84. D. Tauchman z PK. Rozhodčí: Fejfar. ŽK: 2:1. Vysoká: Chaloupka – Zeman (46. Fidrant),Štolba, Volf, Sankot – Pražák, Tříška, Vála, M. Skopka – Rolenc (73. T. Skopka), Trutnovský (53. Vilda). Lužec: Mašek – J. Kučaba, D. Tauchman, M. Tauchman, Špánek – Roučka (65. Rigo), Dohnal (80. Peroutka), Lafek, Uher – Hrdlík (75. Levý), M. Kučaba.

Pšovka – FC Mělník 2:3 (0:0). Branky: 64. Chytil, 89. Tomášek – 57. Manžel, 62. Gabčo st., 67. Gabčo ml. Rozhodčí: P. Kubečka. ŽK: 3:2. Pšovka: Vágner – Žižka, Tomášek, Cemper, Olšiak – Grabmüller, Chytil (85. Netolický), Šimandl, Žák (46. Dvorný) – Hakl, Růžička (83. M. Kettner). Mělník: Zavadil – J. Vernek, Jiskra, Jonák, Kasal – Lemarie, Žaba, Manžel, Gabčo st. (90. Tyle) – M. Vernek, Gabčo ml.

D. Bousov – Kostelec 2:1 (1:1). Branky: 5. Merva, 82. Vinický z PK – 12. Pajkrt. Rozhodčí: L. Hájek. ČK: 75. Bíšek (D. B.). ŽK: 2:2. Kostelec: Polman – Perez (72. Driml), Ondráček, Klíma, Hrubý – Doubek, Sergijenko (62. Šimek), Didi, Tesařík – Pajkrt, Chvátal (80. Vostřel).

Dyn. Nelahozeves – Horky 1:1 (1:1). Branky: 26. Kymr – 35. Vízek. Rozhodčí: Petýrek. ČK: 15. Vágner (Dyn.). ŽK: 2:2. Dynamo: M. Kratochvíl – Vágner, Vrábel, Rada, Emmer – Němec, Kymr, Dubský, Miler – J. Kratochvíl (90. Špaček), Kobera.

Kralupy – Byšice 0:1 (0:0). Branka: 50. Menčl. Rozhodčí: Radina. ŽK: 2:5. Kralupy: Luksik – P. Pešek, M. Pešek, Řenč, Pexa – Topol, Jeřábek, Tarbaj (81. Dobiáš), Vokoun (82. Růžek) – Matějček, Müller. Byšice: Schneider – Resl – Beneš, Martinec – Čermák, Kadlec, Dvorný, Konya – Menčl (90. Váchal), Kmoch, Korf (89. Kmeťo).