Další střelecké hody – a znovu na úkor domácího FC – vidělo mělnické Podolí. Po Řepínu si tu otevřel vlastní „továrnu na góly" tým Kostelce, jmenovitě jeho útočník Tomáš Novák. Tomu na čtyři „banány" stačil pouze druhý poločas. V první půli bylo utkání vyrovnané, po přestávce začalo skóre narůstat pouze na kosteleckém kontě.

Sobotní okresní derby mezi Byšicemi a Pšovkou věrně kopíroval stav z předcházejícícho víkendu. Zatímco hosté potvrdili dobrou formu z duelu s Bakovem (4:0) a v poklidu si došli pro dvoubrankové vítězství, Vitana pokračovala v nevýrazném výkonu z Kostelce a na jaře ztratila na svém trávníku všechny body už potřetí. Gólově se o to nejdříve postaral Žák, který po dvaceti minutách unikl po křídle a po zemi prostřelil Šteinera. Definitivně se o výsledku rozhodlo krátce po zahájení druhého poločasu. Byšičtí stopeři neuhlídali Miřatského, který míč chytře prostrčil domácímu gólmanovi mezi nohama. Přestože se Byšice vehementně snažily o korekci výsledku, Pšovka si chytrou hrou udržela čisté konto až do konce a upevnikla si druhou pozici.

Vysoká viděla statečný, ale nakonec neúspěšný boj domácích s lídrem z Brandýsa. V zápase to už už vypadalo, že vedoucí celek přijde v tabulce o dva body. Domácí se favorita, který prokazoval nesporné kvality, nezalekli, šli zásluhou Vály do vedení a zejména ve druhé půli mu byli vyrovnaným soupeřem. Nakonec vítěznou branku hosté vstřelili už v nastaveném čase, kdy je po rohovém kopu posunul zase o něco blíže k postupu zkušený Folwarczny.

V zápase nelahozeveského Dynama, které hostilo Dolní Bousov, se diváci dlouho nemohli dočkat gólového „koření". Ve vyrovnaném zápase měli zpočátku šance spíše hosté, kteří dokonce trefili tyč Lorencovy svatyně krátce poté, co svou příležitost neproměnil domácí kanonýr Pekárek. V době, kdy se zdálo, že zápas skončí bezgólovou remízou, se Dynamo přece jen dočkalo. Po chybě hostujícího brankáře zařídil výhru nestárnoucí stoper Vrábel. Radost tak domácím kalila pouze zbytečná červená karta, kterou v úplném závěru dostal Hrdý za zbytečné řeči.

TJ Řepín (v červeném) - Sokol Záryby (1:0); 23. kolo I. B třídy; 23. května 2015Jedna z posledních šancí pro fotbalisty Sokola Záryby, aby udělali krok k záchraně, nevyšla. V Řepíně se svěřenci trenéra Mičince chtěli pokusit o zmírnění sedmibodové ztráty na dvanáctou příčku, kterou zatím okupuje mělnický FC, jejich snaha ale nedošla naplnění. Zápas rozhodla jediná trefa domácího Nováka. Jediná gólová akce přišla po čtvrthodině hry a měla fotbalové parametry nejvyšší kvality. Vše začalo u Černého, který prodloužil na Šmída, jehož přihrávku „uklidil" Novák do prázdné branky. Jednogólové manko sice „vzbudilo" hostující tým, v nabízených šancích však Zárybští neuspěli. Druhý poločas už nenabídl velkou fotbalovou podívanou. Domácí se soustředili na bránění těsného vedení a hostům se gólově nevydařila ani jedna akce.

Vyrovnané utkání i co do konečného výsledku viděli diváci v Lužci, kde hostovaly Pěčice. Domácí šli do vedení těsně před přestávkou, když Hrdlík proměnil penaltu za sražení Uhra. Sedm minut před koncem Pěčice srovnaly, ale závěrečné slovo mohlo v 92. minutě patřit domácím. Krejza ale v úniku trefil místo tříbodového zisku pouze hostujícího brankáře.

FC Mělník – Kostelec 0:6 (0:1)Branky: Novák 4, Vursta, Maistruc. Rozhodčí: Cichra. ŽK: 1:4. Diváci: 30.
Mělník: Zavadil – Rambousek, Zejda (63. Kopecký), Jiskra, M. Vernek (72. Dombai ml.) – Slavíček, Čermák, Svačina, Vlasák – Hakl, Králík.
Kostelec: Kelemen – Šimek, M. Hlavatý, Chvátal, Klíma – V. Hlavatý (46. Novák), Pajkrt, Pylyp, Wursta – Gonda (70. Holubář), Maistruc.

Vysoká – Brandýs 1:2 (1:1)Branky: 24. Vála – 37. Kubeš, 91. Folwarczny. Rozhodčí: Vácha. ŽK: 5:1. Diváci: 110.
Vysoká: Chaloupka – Řízek, Štolba, Vilda, Finkous – M. Skopka (70. Kettner), Vála, Veselý, Pražák – Trutnovský, Rolenc (88. A. Fidrant).

Byšice – Pšovka 0:2 (0:1)Branky: 19. Žák, 53. Miřatský. Rozhodčí: Němeček. ŽK: 1:1. Diváci: 100.
Byšice: Šteiner – Resl – Kadlec, Čurda – Čermák, Dvorný, Lauda, Novák – Szen, Menčl (83. Svačina), Stejskal.
Pšovka: Manžel – Grabmüller, Šimandl, Cemper, Krejčík – Trnka (89. Žižka), Chytil, Mrvík, Pokorný (73. Drápal) – Miřatský, Žák.

Lužec – Pěčice 1:1 (1:0)Branky: 43. Hrdlík z PK – 83. Gregor. Rozhodčí: Hamouz. ŽK: 2:0. Diváci: 100.
Lužec: Prislupský – D. Tauchman, M. Tauchman, Lafek, Špánek (75. Krejza) – P. Tauchman, M. Kučaba, Roučka, Uher – Hrdlík, Jirkovský.

Dyn. Nelahozeves – D. Bousov 1:0 (0:0)Branka: 86. Vrábel. Rozhodčí: Pudil. ČK: 88. Hrdý (Nel.). ŽK: 3:3. Diváci: 80.
Dynamo: Lorenc – Vágner, Vrábel, Kratochvíl, Emmer – Gabčo (70. Temirov), Holý (75. Rada), Hudeček, Mölzer – Pekárek, Došek (46. Kaplan ml.).

Řepín – Záryby 1:0 (1:0)Branka: 16. Novák. Rozhodčí: Stránský. ŽK: 2:3. Diváci: 120.
Řepín: Svatoš – Slepička, Horník, Kraus, D. Kratochvíl (59. V. Labuť) – Merz (80. Šperl), Novák, Prejza, Werner – Černý, Šmíd.
Záryby: Šulc – Soukup, Šašek, Mikšovský, Hallík – D. Vytlačil, Krulich, Mareček, Schütz ml. – F. Valentin (86. Mičinec), Školák.