Jen třináct minut držel na Pšovce celek Vysoké čisté konto. Po úvodní brance Žáka začaly do sítě gólmana Funfálka zaskakujícího za zraněného Chaloupku přibývat góly s doslova železnou pravidelností. Po půlhodině vedli domácí 5:0 a bylo po zápase. Vysoká končila zápas ve velkém útlumu a kvůli červeným kartám Vodičky i Tomáše Skopky pouze v devíti. Zatímco Vodička vyfasoval stopku v zápase kvůli kontaktu s domácím gólmanem Manželem, Skopka neudržel nervy na uzdě, když – podle jeho mínění – po nepotrestaném faulu počastoval sudího Šnýdra několika „silnějšími" výroky.

Mělničtí proti oslabenému Lužci, kterému se navíc ještě během prvního poločasu zranili Hrdlík a Martin Kučaba, zahájili ve velkém stylu. Už v 10. minutě vedli 2:0, do přestávky přidali další dva zásahy a celkově skončili až na šesti. Zatímco domácím po utkání příliš do řeči nebylo, hosté mluvili o nejlepším výkonu jara.

Bodový odečet za kontumace i tříměsíční trest pro Voštiara zacloumaly s do té doby v pohodě hrajícím celkem Záryb. Potvrdil to už čtvrtý nevyhraný zápas v řadě, tentokrát v okleštěném složení doma proti Dolnímu Bousovu. Tomu stačila k důležitému zisku jediná gólová trefa.

Vyrovnaný zápas v Kostelci, kde hostovalo nelahozeveské Dynamo, rozhodla jediná branka, přestože určitě šance měly oba týmy. Na každé straně zvonila také branková konstrukce. Hosty mrzela i neproměněná velká šance Pekárka.

Už v pátém utkání v řadě bodoval po podzimu odepisovaný Řepín. Po Brandýsu si na domácím hřišti vyšlápl stejným poměrem (3:2) také na Byšice.

Oba týmy postrádaly své opory na nejvíce citlivém místě – postu gólmana. Domácí Svatoš obdivoval na dovolené krásy Paříže, byšického Schneidera nepustilo na plac zranění ze zápasu s Lužcem. Zatímco Řepín sáhl po osvědčeném náhradníkovi Borovičkovi, byšickou svatyni hájil teprve patnáctiletý David Šteiner.

Ve 37. minutě se domácím vydařila povedená akce, kterou Šmíd zakončil vedoucím gólem. Hned vzápětí se hezky uvolnil hostující Novák, jehož projektil však označil pouze tyč. Domácí se pak vymanili z letargie a ještě do přestávky dokázal Novák po ideálním vysunutí od Matějčka zvýšit na rozdíl dvou branek.

Byšice se však nevzdaly a pět minut po přestávce Čermák ideálně našel Laudu, který snížil. O sedm minut nato Prejza využil zmatku v byšických zadních řadách a poslal domácí opět do dvoubrankového vedení. O tři minuty později fauloval Horník ve vápně střídajícího Stejskala a z nařízené penalty znovu snížil Lauda. Ten ostatně mohl zařídit v závěru remízu pro Byšice, které dohrávaly bez vyloučeného Nováka (šlápnutí na soupeře), ale radost mu zkazil Borovička.

Kostelec – Dyn. Nelahozeves 1:0 (0:0)Branka: 73. Novák. Rozhodčí: Stádník. Diváci: 70.
Kostelec: Kelemen – Šimek, Klíma, Chvátal, Hlavatý – Wursta, Pajkrt, Pylyp, Novák – Mlejnek, Holubář (46. Maistruc).
Dynamo: Lorenc – Horký, Vrábel, Rada, Hudeček (46. Kaplan ml.) – Došek (70. Temirov), Holý, Jindřich, Mölzer – Pekárek, Kratochvíl.

Pšovka – Vysoká 7:2 (5:0)Branky: 16., 23. a 61. Miřatský, 13. a 28. Žák, 25. Chytil, 77. Pokorný – 65. Pražák, 87. Finkous. Rozhodčí: Šnýdr. ČK: 65. Vodička, 85. T. Skopka (oba Vys.). Diváci: 150.
Pšovka: Manžel – Grabmüller, Šimandl, Cemper, Žižka – Trnka (73. Drápal), Chytil (50. Krejčík), Mrvík, Pokorný – Žák (73. Dvorný), Miřatský (61. Mikula).
Vysoká: Funfálek – T. Skopka, Štolba, M. Skopka, Volf – Kettner (75. Rolenc), Vála, Veselý, Pražák – Trutnovský, Fidrant.

Záryby – D. Bousov 0:1 (0:1)
Branka: 30. Tomíček. Rozhodčí: Kosina. Diváci: 120.
Záryby: Šulc – D. Vytlačil, Šašek, Mikšovský, Hallík – Mareček, Krulich, Schütz ml. – Školák (70. Babovák), Soukup, T. Vytlačil.

Řepín – Byšice 3:2 (2:0)Branky: 37. Šmíd, 43. Novák, 57. Prejza – 50. a 60. z PK Lauda. Rozhodčí: Zdeněk. ČK: 72. Novák (B.). ŽK: 3:2. Diváci: 100.
Řepín: Borovička – Slepička (90. Hypša), Horník, Kraus, Merz (72. Štrombach) – Matějček, Prejza, Novák (86. D. Kratochvíl), Salač – Černý (77. Werner), Šmíd.
Byšice: Šteiner – Resl – Kadlec, Čurda – Čermák, Martinec, Dvorný, Lauda, Taran – Korf (46. Stejskal), Novák.

Lužec – FC Mělník 0:6 (0:4)Branky: 10. a 42. Hakl, 14. Slavíček, 23. Holub, 60. Jiskra z PK, 85. Tyle. Rozhodčí: Baroch. ŽK: 6:1.
Lužec: Prislupský – Šára, M. Tauchman, M. Kučaba (20. Jirkovský), D. Tauchman – P. Tauchman, P. Hrdlík (30. Kučera), Roučka (65. Hampl), Uher – Špánek, Rigo (80. D. Hrdlík).
Mělník: Zavadil – Rambousek, Zejda, Jiskra, M. Vernek – Slavíček (70. Tyle), Čermák, Žaba, Holub – Hakl (80. Kopecký), Gernat (85. Svačina).