Zatímco domácím, kteří dokončují vůbec nejlepší ročník svého působení v nejnižší krajské soutěži, relativně o nic nešlo, Pšovka stále zápolí s Horkami o možnost postupu. K němu má i přes pšoveckou výhru 2:1 nadále o bod blíž celek z Boleslavska, který ve druhém poločase přestřílel Dynamo.

Miřatský udeřil dvakrát během pěti minut
První půlhodina vyrovnaného sobotního derby přinesla oboustranně opatrný fotbal s úpornou snahou neudělat chybu. Pozorné bránění obou soupeřů nepřineslo ani náznaky šancí. Ve 29. minutě udeřil s velkou motivací hrající domácí kapitán Žaba, ale Luksík v soupeřově brance vytáhl superzákrok, jímž vytlačil dobře mířenou střelu na rohový kop. V závěru poločasu se ukázalo, jakým klenotem pro tým Pšovky je kanonýr Miřatský. Nejprve poslal míč do sítě z trestného kopu s pomocí pravé tyče Zavadilovy svatyně. O pět minut později unikl po levé straně Chytil a jeho přesný centr sklepl opět Miřatský do sítě.

Dvoubrankové manko mohli domácí smazat ještě do poločasu, ale neměli potřebné štěstí. Vildův centr v poslední minutě hry nasměroval Žaba jen do Luksíkova břevna. Pšovka mohla po přestávce své vedení ještě zvýšit, ale Kettner ve vyložené šanci překopl bránu. Vzápětí se domácí dočkali. Jejich kapitán Žaba, v sobotu hrající velký zápas, se v samostatné akci probil až před pokutové území a střelou k tyči nedal Luksíkovi šanci.

Rušný průběh na obou stranách měly i následující minuty. Tomáškův gól nebyl uznán pro faul jeho spoluhráče. Poté Žaba připravil šanci pro Vildu, ten však přestřelil. V 82. vystrašil stoper Zejda Zavadila malou domů, ale gólman FC si s ní nakonec poradil. O dvě minuty nato zkazil Luksík radost Žabovi, když mu vytáhl pěknou střelu mířící pod břevno. Zavadil se pak vyznamenal v poslední minutě likvidací Chytilovy šance.

Lužec rozhodl v nastaveném čase
V derby mezi Lužcem a Vysokou rozhodl gól ve čtvrté minutě nastavení o tom, že domácí vyhrají 3:2 a svého soupeře bodově dotáhnou. Pro hosty začalo utkání z kategorie snů. Už v šesté minutě unikl po křídle Pražák, jehož křížný centr k překvapení všech nezachytil lužecký gólman Prislupský a pro Štolbu nebyl problém uklidit míč do sítě. Domácí se oklepali poměrně rychle, ale šance Riga i Hrdlíka neskončily úspěchem. Skóre se mohlo měnit ve 33. minutě, kdy kontakt Zemanovy ruky posoudili sudí jako penaltový. David Tauchman, osvědčený domácí exekutor pokutových kopů, však tentokrát mířil vedle. O dvě minuty nato přízemní střelou s pomocí tyče vyrovnal Levý a domácí ještě do přestávky otočili výsledek. Domácí kapitán Martin Tauchman totiž nachytal „na švestkách" Chaloupku, který propustil za svá záda jeho střílený centr až od postranní čáry. Ještě do poločasu mohl skórovat Uher, ale Chaloupka byl tentokrát proti.

Po změně stran Vysoká změnila sestavu. Štolba se prostřídal s Trutnovským, což hostům pomohlo vyrovnat hru a v 52. minutě i skóre. Tříška dlouhým, přesným pasem našel Zemana, který zařídil vyrovnání. Zápas spěl k remízovému výsledku. Až ve čtvrté minutě nastavení posoudil sudí Hádek kontakt Martina Skopky s protihráčem jako nedovolený. Míč se po rozehraném trestném kopu dostal k Hrdlíkovi, který bez rozmyšlení propálil vše, co mu stálo v cestě.

Dynamo u lídra zkolabovalo
Bezbrankový poločas, ale o to divočejší druhý odehráli fotbalisté Dynama Nelahozeves na hřišti vedoucích Horek. Domácím k nutnému vítězství a udržení vedoucí příčky scházely dvacet minut před koncem ještě dva góly a míč ani při jejich absolutní převaze nechtěl spadnout do brány. V závěru ale hosté zcela zkolabovali, za sedm minut čtyřikrát inkasovali a prohráli 5:2. Jako první se ovšem prosadil střídající Krejza, který utekl obraně domácích. Ti přišli s odpovědí také poté, co Kratochvíl přetavil centr Krejzy. A pak už během chvilky zápas rozhodli.

Byšická tvrz zůstala nepokořená
Proti sestupujícímu nováčkovi dotáhli do úspěšného konce jeden dílčí primát. Fotbalisté Byšic neprohráli v končící sezoně jako jediní v soutěži ani jeden domácí zápas. Ten poslední vyhráli v sobotu nad kralupským FK 1901 3:1.
Hosté proti minulé devítce v Pěčicích zlepšili svou obrannou činnost a sehráli důstojnou partii. K přerušení šňůry porážek jim ale nestačily ani rychlá odpověď na vedoucí branku soupeře a přečkání jeho následného velkého náporu v závěru poločasu. Ve druhém už své šance proměnili pouze domácí, kteří vyhráli 3:1.

Řepínu i Kostelci stačil jediný gól
Jedno ze svých nejdelších čekání na vítězství mají za sebou fotbalisté Řepína. Po deseti předešlých nezdarech ho ukončili v předposledním dějství. Jediným gólem se o to v domácím utkání s Pěčicemi postaral Jakub Paloušek. Ten se po půlhodině prosadil hlavou po rohovém kopu Wernera a ukončil tak do té doby marné ostřelování hostující brány. „Jednobrankové vedení jsme dokázali uhájit i přes nápor hostujících hráčů. Zvlášť ve druhé půli byly Pečice lepší a nám bohužel nevycházely brejky na potvrzení výsledku," dodal k utkání hrající kouč vítězů Ladislav Werner. Stejným výsledkem a tabulkově ještě větším překvapením skončil duel v Kostelci, kde domácím na Dolní Bousov hrající ještě nedávno na postup stačila trefa Pazderky ze závěru úvodního poločasu.

Řepín – Pěčice 1:0 (1:0)
Branka: 30. Paloušek. Řepín: Svatoš – Slepička, Horník, Kraus (70. D. Kratochvíl), Merz – Štrombach (90. Šperl), Salač (80. Hypša), Werner, Černý – Paloušek, Skopka (46. Dvořák).

FC Mělník – Pšovka 1:2 (0:2)
Branky: 56. Žaba – 37. a 42. Miřatský. Rozhodčí: Bartůšek. ŽK: Zejda, Žaba, Gabčo, Vilda – Chytil, Cemper. Diváci: 120. Mělník: Zavadil – J. Vernek, Zejda, Jonák, M. Vernek (46. Horvát) – Kasal, Rambousek, Šteiner, Gabčo – Žaba (90. Patera). Pšovka: Luksík – Grabmüller (52. Šťástka), Tomášek, Krejčík, Olšiak – Drápal, Žižka, Chytil, Kettner (83. Cemper) – Hakl, Miřatský.

Lužec – Vysoká 3:2 (2:1)
Branky: 35. Levý, 42. M. Tauchman, 90. + 4 Hrdlík – 6. Štolba, 52. Zeman. Rozhodčí: Hádek. ŽK: 3:4. Diváci: 100. Lužec: Prislupský – D. Tauchman, Lafek, M. Kučaba, Špánek – Uher, Hrdlík, M. Tauchman, P. Tauchman (67. Roučka) – Levý (90. + 4 Kerpl), Rigo. Vysoká: Chaloupka – Vilda (60. Hamáček), L. Fidrant, Trutnovský, Zeman – A. Fidrant (90. Dušek), Tříška, Veselý, M. Skopka – Štolba, Pražák.

Horky – D. Nelahozeves 5:2 (0:0)
Branky: 52. Kohout z PK, 71. Cepka, 75. Hlavička, 77. Lukáš, 78. Váňa – 48. Krejza, 56. Kratochvíl. Rozhodčí: Zdeněk. ŽK: 0:1. Diváci: 90. Dynamo: Heimrath – Emmer (45. Vágner), Vrábel (55. Horký), Dubský, Jindřich – Strazzer (45. Krejza), Rada, Kymr, Mölzer – Kratochvíl, Pekárek.

Byšice – Kralupy 1901 3:1 (1:1)
Branky: Menčl, Manžel, Lauda – J. Matějček. Byšice: Schneider – Beneš, Čurda, Resl (65. Martinec) – Kadlec, Dvorný (65. Giebel), Hamšík (60. Holina), Lauda, Menčl – Stejskal, Manžel. Kralupy: M. Luksík – P. Pešek (81. V. Matějček), M. Pešek, Řenč, Pexa – A. Vokoun, R. Polák (73. P. Vokoun), Topol, Kinter (53. David) – J. Polák, J. Matějček.

Kostelec – D. Bousov 1:0 (1:0)
Branka: 42. Pazderka. Kostelec: Polman – Driml, Klíma, Peréz, Šimek – Martinik (80. Hlavatý), Doubek, Chvátal (70. Vostřel), Novák – Kiršner, Pazderka.