Ta zpráva rozčeřila fotbalové kuloáry nebývalým způsobem. Miroslav Vlk, působící v Řepíně coby trenér B-třídního mužstva od července 2009, se minulý týden ve čtvrtek dohodl s výborem klubu na rozvázání spolupráce. Ve zbytku sezony povede tým dvojice Aleš Kratochvíl – Ladislav Werner, která působila u řepínské mládeže. Podrobnosti k trenérské výměně čtěte v úterním tištěném vydání Mělnického deníku!

Pro nový trenérský tandem Kratochvíl – Werner rozhodně nebyl domácí zápas s Rejšicemi, patřícími před víkendovým kolem mezi čtyři hlavní kandidáty na postup, „procházkou růžovým sadem". Hosté působili na deštěm skrápěném trávníku kompaktnějším dojmem a už v první minutě mohli jít do vedení. Hermanovi však gólovou radost zkazil asistent Berovič, který viděl ofsajdové postavení. Po půlhodině se měnilo skóre v řepínský prospěch. Faul na Zbyňka Štrupla potrestal z penalty Novák. Hosté kontrovali Kučerovou bombou do břevna a vyrovnávací brankou Putoríka. Zajímavé věci se děly také po přestávce. Nejprve skóroval rejšický Hanuš, vzápětí srovnal řepínský Zbyněk Štrupl. Vítěznou tečku pro hosty, kteří tak zůstávají ve hře o postup, napsal Falta jedenáct minut před koncem.

Trutnovskému hattrick zhořkl

Předposlední kolo jinak přineslo ve skupině B nebývalé střelecké hody. Nejvíce „banánů" (9) viděli diváci v Dolním Bousově, kde hostoval Kostelec, a v Byšicích, kam zavítala Vysoká, ještě do neděle pošilhávající po možném postupu. Připočteme-li po pěti „kouscích" v Mělníku i na Řepíně a čtveřici gólů z Lužce a Záryb, vychází neskutečných 36 přesných tref v zápasech mělnických týmů. Tak bohaté gólové „menu" tu v letošním ročníku dosud nebylo.

Čemu se dá přičíst nebývalý střelecký apetit? V řadě případů totiž nastalo velké psychické uvolnění po potvrzení záchrany, a tak diváci dostali od většiny celků hezký dárek. „Byla to oboustranná divočina," komentoval derby s Vysokou byšický trenér Tomáš Pšenička. „Zatímco my jsme se na góly nadřeli, hosté posílali dlouhé míče do našeho vápna, z nichž zejména Trutnovský dokázal skórovat. Dnes jsme si vybrali pověstné štěstíčko. I to byl důvod po zápase za pomoci plakátu poděkovat věrným fanouškům. V posledním kole chceme v Kostelci vyhrát," dodal natěšený domácí kouč.

Na zápas asi nebude vzpomínat v dobrém hostující Jiří Trutnovský. Nejprve byl autorem čisťounkého hattricku, aby se v poslední minutě podílel vlastním gólem na výhře soupeře. „Gratulace Byšicím k vítězství," popřál Vitaně trenér Vysoké Václav Řízek. „Domácí byli po přestávce lepší, byť výsledek je pro nás krutý. Dát venku čtyři góly a prohrát vlastencem…"

Do podobné pozice se dostal i Kostelec, který byl při brankových „dostizích" v Dolním Bousově domácím důstojným soupeřem, ale při oboustranném obranném systému „den otevřených dveří" nakonec skončili zpět jen o pověstný krůček.

Mělnický FC hostil již odepsané Kosmonosy, které šly po 25 minutách překvapivě do vedení. „Teprve tento stav nás probudil," komentoval zápas mělnický trenér Željko Filipovič. „Naštěstí stihl agilní Žaba do poločasu vyrovnat. Ve druhé půli jsme už byli lepší a snaživé hosty jsme jednoznačně přehráli. S konečným umístěním jsme spokojeni. Sice jsme chtěli skončit do pátého místa, ale přibrzdila nás zranění v pěti neúspěšných zápasech v řadě."

Rozdíl určily penalty

Sestupová matematika velela lužeckým fotbalistům jediné: získat v domácím zápase s Lidicemi plný počet bodů. Podobně ohrožený Branov se v posledních šesti kolech „zázračně" probudil a získává jednu výhru za druhou. Jediným týmem, který s Branovem uspěl, byly Lány. Domácí proto na svého soupeře „vletěli" hned od úvodních minut, ale ani jedna ze tří slibných šancí gólem neskončila. Na opačné straně se pak při šanci Vosyky výborným zákrokem zaskvěl Prislupský.

Krev v žilách se domácím příznivcům zastavila o chvíli později, když stoper Martin Kučaba fauloval v pokutovém území a sudí Šípek ukázal na penaltový puntík. Míč si postavil lidický kapitán Radosta, s jehož slabou nevydařenou střelou si Prislupský poradil bez problémů. Čtyři minuty před přestávkou nařídil rozhodčí Šípek druhou penaltu, tentokrát po faulu na Roučku na opačné straně. Domácí kapitán Martin Tauchman šancí nepohrdl a poslal svůj tým do vedení.

Druhý poločas začali lépe hosté, kteří rychlou kombinační hrou brzy získali půdu pod nohama. Převahu Lidic korunoval vyrovnávajícím gólem v 51. minutě jejich nejpilnější střelec Tomáš Vysloužil. Lidice mohly jít dokonce do vedení, ale Pavelec o 13 minut později trefil pouze tyč Prislupského svatyně. V 72. minutě přišla v pořadí třetí penalta za strčení ve vápně do lužeckého Roučky. S přehledem ji proměnil znovu kapitán Tauchman. Domácí ožili a závěrečné minuty patřily znovu jim. „Vítr" v lidické obraně dělal především hbitý náhradník Lafek, který pět minut před koncem pečetil výsledek.

SKUPINA A

Lužec – Lidice 3:1 (1:0)
Branky: 41. a 72. M. Tauchman (obě z PK), 85. Lafek – 51. Vysloužil. Rozhodčí: Šípek. ŽK: 3:3. Diváci: 100. Lužec: Prislupský – Stejskal, M. Kučaba, Šára, Špánek – Roučka, J. Kučaba, M. Tauchman, Uher (87. Miklušák) – Krejza (67. Lafek), Merta.

SKUPINA B

Záryby – Pšovka 3:1 (1:0)
Branky: 33. Urban, 90.+2 V. Valentin, 90.+3 Mareček – 75. Kettner. Rozhodčí: Suchý. ŽK: 4:7. Diváci: 80. Záryby: Hádek – Záhora, V. Valentin, Mikšovský, Urban – Mareček, F. Valentin, Dušička (52. Krajíček), Tesař (82. Sedláček) – Babovák, Schütz. Pšovka: Staněk – Žižka, Bárta, Cemper (72. Rubeš), Olšiak – Chytil, Drápal (46. Dvorný), Šesták, Grabmüller – Pokorný, Voljanskij (59. Kettner).

FC Mělník – Kosmonosy 4:1 (1:1)
Branky: 43. a 80. Žaba, 60. Priatka, 72. Veltruský – 25. Keszeg. Rozhodčí: Noll. FC Mělník: Manžel – Veltruský, Zejda, Jiskra, Kolínský – Priatka, Jonák, Žaba, Kasal – Šmíd, Blahut (75. Patera).

Dolní Bousov – Kostelec 5:4 (2:1)
Branky: Vacek 2, Kubeček 2, Vinický – Slaboch, Pajkrt, Kiršner, Melounek. Rozhodčí: Černý. Kostelec: Polman – Moc, Hubáček, Slaboch (75. Brodňanský), Melounek – Vostřel, Koš (60. Novák), Nezbeda, Máca – Pajkrt, Kiršner.

Byšice – Vysoká 5:4 (3:3)
Branky: 13., 36. Menčl (1. z PK), 16. Jindřich, 64. Novák, 90. vlastní (Trutnovský) – 38., 43. a 78. Trutnovský, 8. Tříška. Rozhodčí: J. Štefan. ŽK: 2:3. Diváci: 250. Byšice: Schneider – Kadlec, Čurda, Jindřich, Resl – Čermák, Jurčovský, Dvorný, Novák (74. Manžel) – Koutný (45. Lauda), Menčl. Vysoká: Chaloupka – Tichota, Štauber, Volf, Sankot – Řízek, Tříška, Vála – T. Skopka (66. Pešan), Trutnovský, Rolenc.

Řepín – Rejšice 2:3 (1:1)
Branky: 30. Novák z PK, 59. Zb. Štrupl – 45. Putorík, 56. Hanuš, 80. Falta. Rozhodčí: Laštovička. ŽK: 2:2. Řepín: L. Štrupl – Slepička, Dvořák, Wurm – Merz, Paloušek, Prejza, Horník, Černý (76. Labuť) – Novák, Z. Štrupl.