Přitom nad týmem, který v loňském ročníku sahal po postupu, nešlo o žádnou ušmudlanou výhru, triumfovali 4:0. Vedle dvou pohledných gólů Zárybští donutili jednoho z domácích dokonce ke dvěma vlastním gólům. A to jim ještě rozhodčí měl podle jejich webu upřít dvě jasné penalty. O nezpochybnitelném vítězství ale mluvil po zápase i trenér domácích.

Zbylý víkendový program ve skupině obstarala okresní derby.

Kouč vítězů výkon nechválil
Hluboká herní i výsledková krize provází tým Řepína, který prohrál už páté utkání v řadě. V zápase v Byšicích se Řepínským opět nevydařil začátek. Ve 25. minutě prohrávali 0:2, aby nakonec prohráli 0:5. I přes vysoké vítězství nebyl byšický výkon vůbec podle představ trenéra Tomáše Pšeničky. Přesto se Vitana vyhoupla v tabulce o bod za vedoucí Brandýs na druhou příčku.

Z ní se po druhé porážce v řadě poroučela Pšovka, která podala ve Vysoké mdlý výkon a po výsledku 2:1 odešla po zásluze poražena. Hosté nevstoupili do zápasu zrovna pravou nohou. Měli sice územní převahu, která však končila s hranicí pokutového území. Do šancí se Pšované za první půli prakticky nedostali.

Naopak museli čelit důrazným atakům domácích, kterým většinou velel s velkou chutí hrající Vála. Ten ostatně spálil první tutovku už v 6. minutě, aby čtyři minuty před poločasem oslovil přesnou přihrávkou Rolence, který otevřel skóre. To se mohlo ještě do pauzy změnit, ale kontakt pšoveckého gólmana Kvasničky, který v minulosti oblékal i dres Vysoké, s Trutnovským neposoudil sudí Dvořák jako penaltový.

Po přestávce se Pšovka dostávala před Chaloupku přece jen častěji. Přesto uhodilo na opačné straně, když Rolenc zužitkoval přesný Štolbův centr z přímého kopu. Urputnou snahu dovedli hosté do cíle, když necelých dvacet minut před koncem dal Drápal kontaktní gól. Na aktivní hru Vysoké, která mohla vedení ještě pojistit (Rolenc v tutovce mířil vedle), Pšovka odpověděla až v nastaveném čase, hlavička Miřatského však mířila vedle.

Zajímavý a na góly bohatý zápas byl k vidění na mělnickém Podolí. Do přestávky v něm byli na koni domácí. Lužci se ale po změně stran podařilo vyrovnat. Domácí ale v závěru, otevřeném na obě strany, výpadek napravili.

Přišel, viděl, rozhodl…
Po skvělém rozjezdu pokračují v útlumu fotbalisté Kostelce, na které stačil stejně jako Vysoké před týdnem také Dynamu jediný přesný zásah. Hosté odešli střelecky naprázdno už potřetí v řadě. O jediný gól utkání se postaral ještě v prvním poločase Strazzer. Hráč, kterého má Dynamo na hostování, přitom nastoupil na podzim vůbec poprvé a po domluvě s trenérem jen na poločas. I během něj ale stihl rozhodnout. Navíc se mu to povedlo po rohovém kopu hlavou, byť nepatří zrovna mezi "čahouny".

Rozšířené zpravodajství z víkendového kola přináší úterní tištěné vydání Mělnického deníku!

Dolní Bousov – Záryby 0:4 (0:1)
Branky: Vytlačil 2, Fr. Valentin, vlastní. Rozhodčí: Hanák. Diváci: 120.
Záryby: Šulc – Hallík, Mikšovský, Šašek, V. Valentin – Tesař (60. Urban), Krulich, Mareček (65. Strýček), F. Valentin (70. Schütz ml.) – Vytlačil (80. Školák), Voštiar (80. Blanár).

Vysoká – Pšovka 2:1 (1:0)
Branky: 41. a 61. Rolenc – 72. Drápal. Rozhodčí: Dvořák. ŽK: 4:1. Diváci: 120.
Vysoká: Chaloupka – T. Skopka (62. Sankot), Štolba, Volf, Vilda – Kettner (78. Pešan), Vála, Veselý, M. Skopka – Trutnovský, Rolenc (86. A. Finkous).
Pšovka: Kvasnička – Žižka, Grabmüller, Cemper (27. Chytil), Šesták – Drápal, Šimandl, Růžička (71. Frajman), Žák (46. Hakl) – Trnka, Miřatský.

Byšice – Řepín 5:0 (3:0)
Branky: 5. a 25. Menčl 2, 37. Szen, 80. Korf, 85. Dvorný. Rozhodčí: Meščan. Diváci: 180.
Byšice: Schneider – Resl – Čurda, Kadlec – Szen, Dvorný, Lauda (75. Martinec), Svačina (65. Čermák) – Stejskal (72. Hamšík), Menčl, Korf.
Řepín: Svatoš – Slepička, D. Kratochvíl (70. Merz), Horník, Němeček (10. Rosenbaum) – Černý, A. Kratochvíl, Salač, Fabián – Dvořák, Štrombach (80. V. Labuť).

FC Mělník – Lužec 4:2 (2:0)
Branky: 15. a 33. M. Vernek 2, 65. Jiskra, 80. Gabčo ml. – 47. Uher, 52. Rigo. Rozhodčí: Stránský.
Mělník: Zavadil – Kasal, Jiskra, J. Vernek, Rambousek – Antonín, Jan Douděra, Gabčo st., Baha – M. Vernek, Gabčo ml. (87. Tyle).
Lužec: Prislupský – J. Kučaba, Krejza, Lafek, Špánek – D. Tauchman, M. Tauchman, M. Kučaba, Uher – Hrdlík, Rigo (75. Roučka).

Dyn. Nelahozeves – Kostelec 1:0 (1:0)
Branka: Strazzer. Rozhodčí: Kaucký. Diváci: 50.
Dynamo: Lorenc – Vágner, Dubský, Krejza, Emmer – Sttrazzer (46. Horký), Kymr, Kratochvíl (77. Temirov), Hudeček – Pekárek, Došek (85. Rada).
Kostelec: Polman – Mišálek, Gonda, Šimek, Kiršner, Novák, Blahut (60. Chvátal), Harmáček (80. Hlavatý), Pazderka, Martinik (46. Pajkrt), Osuwa.