III. B třída: Chlumín po dlouhé době jinak než s porážkou

Mělnicko – Záchrana je pro ně vzhledem k reorganizaci třetí třídy téměř neřešitelným úkolem, přesto fotbalisté Chlumína neztratili chuť přerušit v B skupině dlouhou sérii porážek. Domácím vítězstvím nad Dřínovem zabodovali po jedenácti kolech.

1.4.2014

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jiří Sejkora

Chlumínští rozehráli souboj „chudých" výborně, po necelé půlhodině vedli 2:0 a do karet jim nahrálo i vyloučení hostujícího Minaříka. Jenže hosté ještě dokázali zápas i v deseti zdramatizovat a nakonec ho prohráli pouze o gól 3:2.

Na opačném pólu tabulky bodovaly všechny favorizované týmy s výjimkou jediného, a tím je Obříství. To se po týdnu znovu představilo venku a po Dolanech odjelo s nepořízenou také z Čechie. Jeho ztráta na čelo je tak rázem poměrně velká. Kralupští rozhodli o cenném zisku lépe zvládnutými vstupy do obou poločasů. Zatímco na jejich první gól ještě hosté odpověděli, ve druhém poločase už vyšli naprázdno. „Soupeř ve snaze vyrovnat začal útočit, my jsme měli možnost chodit do brejků a stříleli branky," nastínil sekretář klubu Jan Jirák cestu k vítězství 4:1, které podle něj mohlo být klidně i vyšší.

Dolany i Počaply úskalí zápasů na hřištích soupeřů zvládly a roli favorita potvrdily na domácím hřišti také Horní Beřkovice. Těšit je navíc mohlo, že početná divácká návštěva dobrovolným vstupným vybrala na rozhodčího a ještě vykoupila stánek s klobásami. Samotný zápas proti béčku kralupského FK 1901 nepřinesl z pohledu druhého týmu tabulky nikterak oslnivý výkon, což potvrdilo nejen zbytečné vyloučení, ale svými slovy po závěrečném hvizdu také Jiří Polák. „Určitě umíme hrát líp, ne každý zápas se však vydaří," shrnul a rozvedl: „Chyběl nám pohyb bez míče. V první půli jsme dali rychle dva góly a to samé ve druhé. Jinak jsme ale měli dost hluchých míst. Pokud jsme zakombinovali, soupeř nestíhal. Ale takových momentů bylo z naší strany málo. I tak jsme mohli vyhrát vyšším rozdílem."

Lídr z Dolan se v Zálezlicích prostřílel k výhře 5:0 čtyřmi góly v první půli. Utkání podle hostí charakterizovala nejen typická hra domácích, ale i nezvykle vysoký počet hráčů nachytaných v ofsajd-systému v deseti bránících domácích.

Duel Počapel v Jeviněvsi se lámal až po přestávce, kdy hosté přesvědčili soupeře, že jsou na tom lépe s fyzičkou, což po utkání přiznali i domácí. V první části ale dokázali držet krok. „V prvních dvaceti minutách na nás vlétli a nepustili za půlku. Po vedoucím gólu ale přestali hrát a nám se do poločasu podařilo z jedné standardní situace vyrovnat. A měli jsme i jiné šance. Druhou půli už jsme odešli po fyzické stránce a hrálo se v jejich režii," popsal zápas sekretář Pavel Macák. Hrající kouč hostí Pavel Dohnal souhlasil, že do poločasu byly vyložené šance na obou stranách. „Ve druhém jsme na ně vletěli, byli jsme lepší ve všech věcech a zaslouženě vyhráli. A to jsme ještě i s přispěním hrozného terénu řadu šancí spálili. Teď máme doma Všestudy, a to bude jiný bonbonek," pozval na příští přímou bitvu o čtvrté místo.

15. kolo: Chlumín – Dřínov 3:2 (2:0) Vojtíšek, Bauer, Brabec – Krejza, Koukolík, ČK: Minařík (D.), Všestudy – Vraňany 4:0 (2:0) Švancara 2, Loškoski, Stinka, Sazená – Cítov 0:1 po PK, Šimral, H. Beřkovice – FK Kralupy 1901 B 6:2 (2:0) J. Antoš 3, Němec, R. Antoš, Kiš – Peksa, Dobiáš, ČK: L. Polák – Stegbauer, Č. Kralupy – Obříství 4:1 (1:1) Růžička 2, Paprňák, Hubička – Hruška, Zálezlice – Dolany 0:5 (0:4) D. Svoboda 2, Svojsík 2, Kopecký, Jeviněves – H. Počaply 1:4 (1:1) Macák – Trubička 3, Hanuš.

1.4.2014 VSTUP DO DISKUSE

Odpoledne se přiženou bouřky, hrozí lokální záplavy

Dana Drábová.
8

Dana Drábová se vzdá postu krajské zastupitelky

Starosta Mělníka řídil opilý. Auto "zaparkoval" do zdi radnice

Mělník – Mělnický starosta Ctirad Mikeš sedl za volant v podnapilém stavu a při jízdě městem třikrát naboural, než zaparkoval rovnou do zdi budovy místní radnice. K incidentu došlo v sobotu večer.

KRÁTCE: Pivaře potěší první festival

Mělník – Historicky první pivní festival se chystá v Mělníku na sobotu 3. června od 14 do 22 hodin. Festival malých a mini českých pivovarů pořádá spolek Světluška.