Dolanští v odvetě proti svému dosud jedinému přemožiteli stihli nejen pět gólů, ale i velkorysé gesto, když před zápasem Beřkovickým půjčili své rezervní dresy. Hosté si totiž omylem přivezli neúplnou sadu. A Beřkovičtí jako by se i kvůli tomu necítili ve své kůži. Už v poločase ztráceli dva góly. Na dramatický souboj prvního s druhým pak nedošlo ani poté. Hosté sice neskládali zbraně, jediného gólového úspěchu se ale dočkali až za stavu 4:0 a nakonec prohráli 5:1.

„Sami jsme nečekali takový průběh," přiznal domácí Lukáš Moravec. „K utkání jsme přistoupili zodpovědně a kolektivním výkonem nedali soupeři šanci," dodal k utkání, které dolanským barvám přineslo navýšení náskoku na sedm bodů. „Nesmíme usnout na vavřínech, máme před sebou ještě spoustu kroků, ke všemu je potřeba přistupovat zodpovědně," burcuje. „Výhra domácích byla zasloužená, hlavně v první půli hráli super fotbal. Od nás to byl nejhorší jarní výkon. Zatím těžko hledáme formu z podzimu a v tomto zápase to vygradovalo," gratuloval soupeři hostující Jiří Polák. „My potrénujeme, zvedneme hlavy a jedeme dál," bral porážku sportovně.

Jednoznačné výsledky pak přinášely i ostatní zápasy. Třetí Obříství pokřtilo zrenovované domácí hřiště po loňské povodni šestkou do sítě Jeviněvsi, které nevyšel hlavně druhý poločas. Po dvou bodově chudých kolech proti předním týmům se střelecky blýskla kralupská Čechie, která poslala Sazenou domů se "čtrnáctkou", rovnoměrně rozdělenou do obou poločasů, což je vůbec nejvýraznější výsledek soutěže. Zápas přinesl i po jednom vyloučeném na každé straně. Jako první se těsně před přestávkou poroučel jeden z hostů, po hodině hry ho následoval i domácí Mynařík.

Dvoucifernou nálož vyfasovaly také Zálezlice v Horních Počaplech. Polovinu z deseti branek přitom vstřelil jediný hráč - Trubička, jehož bilance v celé sezoně čítá už 29 přesných zásahů. Vyrovnanější byly jen duely v kralupských Olších, kde si Všestudy po týdnu zopakovaly jednobrankovou výhru z utkání s Cítovem. Ten dvěma góly v rychlém sledu v úvodu druhého poločasu definitivně rozhodl souboj s Chlumínem, který už jen korigoval na 3:1.

18. kolo: Č. Kralupy – Sazená 14:0 (7:0) Kovář 3, Paprňák 2, Růžička 2, Všolák 2, Vlk 2, Jareš, Bulva, Hubička, ČK: 1:1, Obříství – Jeviněves 6:1 (1:1) Hruška 4, Nezbeda, Kohout z PK – Broft, ČK: Kindl (J.), Cítov – Chlumín 3:1 (1:0) Viazanica, Vlásek, T. Fryč – J. Frič, H. Počaply – Zálezlice 10:0 (7:0) Trubička 5, Hanuš 2, Fikart, Lédl, Rejman, Vraňany – Dřínov 8:0 (7:0) Hanzlík 3, Švejcar 3, Herenčár, Tesařík, Dolany – H. Beřkovice 5:1 (2:0) Lupták, Semerád, Holeček, vlastní, Kopecký – Antoš, Kralupy 1901 B – Všestudy 0:1 (0:0) Hakl.