Kosmonosy sesadily Lužec z druhého místa

Kosmonosy - Fotbalisté Lužce zakončili vydařenou sezonu v I. B třídě porážkou na hřišti Kosmonos a po porážce klesli za Kosořice na konečnou bronzovou příčku. Naopak Kosmonosy se vyšvihly na jaře o sedm stupínků až na šesté místo /DOPLNĚNO O HLAS TRENÉR LUŽCE/.

22.6.2009

Ilustrační fotoFoto: Pavel Slavíček

Domácí výhra byla zcela zasloužená. Lužec skóroval pouze díky nevídané minele zkušeného brankáře Vlka, kterému odskočil míč při pokusu o kličku a dotírající útočník Merta přišel snadno k vyrovnávacímu gólu. Jinou vyloženou šanci si hosté nevytvořili. Pětadvacet minut se hrál líný fotbal uprostřed hřiště, pak ale padly tři branky za šest minut. Skóre otevřel z prvního kosmonoského rohu a první střely hlavičkou na zadní tyči Klepáč. Vlkovu hrubku při vyrovnání pak vzápětí napravil ve 32. minutě výstavní šlehou Bednár – 2:1.

Krátce po přestávce domácí zopakovali signál ze standardní situace, ale tentokrát byl Krejza proti Klepáčovi připravený. V 63. minutě zafungovala spolupráce dorostenců, Holický si narazil s Krausem, vletěl do vápna a nechytatelně zvýšil na 3:1. V oboustranně vyhecovaném závěru, plném ostrých faulů, ještě hosty zachránila při Bednárově střele tyč.

„Bylo to celkem vyrovnané utkání s tím rozdílem, že domácí své šance proměnili a my ne. Navíc jsme se dopustili tří nepochopitelných hrubek, které soupeř potrestal. Naši hráči se asi už viděli na rozlučce se sezonou,“ měl jasno trenér Lužce Vladimír Tauchman.

Kosmonosy – Lužec 3:1 (2:1)
26. Klepáč, 32. Bednár, 63. Holický – 30. Merta. Rozhodčí: Šafránek. ŽK: 3:3. Diváci: 59. Střely na bránu: 6:4. Rohy: 6:8. Lužec: Krejza – Šára, Rybář, D. Tauchman, M. Tauchman – Uher (86. Hrdlička), Hrdlík, Novák (71. Velický), Špánek – Kučaba (46. Levý), Merta.

Karel Jedlička

22.6.2009 VSTUP DO DISKUSE

Horní Počaply zvládly zápas s Obřístvím, Sokol vyhrál 4:2.

Výsledkový servis: Liběchov spráskal Sazenou

První jarní hříbě se svojí matkou se pase spolu se stádem divokých koní u Milovic.
6

Nejmladší milovické hříbě se jmenuje podle boha blahobytu

Hosté z Hostouně přerušili Neratovicím vítěznou sérii

Neratovice – Osm utkání trvalo, než je někdo porazil v základní hrací době. Fotbalisté Neratovic v sobotu v horkém počasí padli doma s Hostouní 0:1.

Krásnou louku roztančilo dvanáct kapel

Mladá Boleslav /FOTOGALERIE/ - Dvě pódia, dvanáct kapel a dvanáct hodin muziky. To byl letošní ročník multižánrového hudebního festivalu Krásná louka, který opět přilákal tisíce návštěvníků.

KRÁTCE: Nový most bude zcela uzavřen

Mělník - V souvislosti s probíhající rekonstrukcí nového mostu přes Labe na silnici číslo 16 dojde na jeden den, a to v neděli 11. června, k úplné uzavírce mostu. Celá generální oprava by měla skončit do konce října letošního roku.