Lídr doma doháněl dvougólovou ztrátu

Mělnicko / První jarní porážka a hned rozdílem třídy. Šlágr B skupiny fotbalové III. třídy mezi Hořínem a kralupským Kaučukem skončil překvapivě vysokou výhrou domácích (5:0).

25.5.2009

Hořín - Kaučuk KralupyFoto: Martin Bouška

Hořín si doma poradil s oslabeným Kaučukem a dotáhl tohoto soupeře dva body. Skóre otevřel v úvodu Polanský. V závěru první půle přidal druhý gól Ondra Kettner. Po změně stran Kaučuk otevřel hru a třikrát inkasoval. Nemalý podíl na vysoké prohře měl hostující brankář.

Postava mezi tyčemi sehrála důležitou roli také v utkání mezi Sokolem Dolany a béčkem PTZ, který skončil málem kulatým debaklem hostí (9:0). „Sešli jsme se pouze v jedenácti a navíc se nám zranil brankař Richtrmoc. Nejenže jsme hráli poločas v deseti, ale do branky musel nastoupit Langr z pole, a také to se projevilo na výsledku,“ vysvětlil sekretář nelahozeveského oddílu Jiří Rous. „Ačkoli hra domácích měla k ideálu daleko, s ohledem k podmínkám, ve kterých se utkání odehrálo, lze hovořit o uspokojivém výkonu a především výsledku,“ hodnotil na internetových stránkách Dolan Josef Svojsík, který v utkání rozvlnil dvakrát síť soupeře.

Další skvělý obrat v sezoně, ve které má nakročeno do okresního přeboru, si připsala Nová Ves. Početné absence hráčů ze základního kádru dokázala hostující Spomyšl využít ke dvoubrankovému náskoku.

Ještě do přestávky ale domácí srovnali a hrozbu třetí prohry v sezoně odvrátili. Po změně stran už mířil do černého pouze favorit (7:2). Nejlepšího střelce Nové Vsi Horáka, který musel vystřídat kvůli zranění, skvěle zastoupil Petr Jansa, když síť soupeře rozvlnil hned pětkrát.

Ve druhém poločase pro sebe získal zápas na hřišti na jaře výborných Chvatěrub druhý Cítov (0:1), který je stále v očekávání, jak komise rozhodne v případě nedohraného utkání s Ledčicemi. Ty tentokrát, rovněž po zlepšeném výkonu ve druhém poločase, porazily Jeviněves (6:2).

VÝSLEDKY A TABULKA

25.5.2009 VSTUP DO DISKUSE

Děti z divadelního tábora navštívili ranč na Blatech.
39

OBRAZEM: Pohádkový statek na Blatech: Chovají zde i lamy alpaky

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc.
AUTOMIX.CZ
20

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Na silnici mezi Veltrusy a Neratovicemi se srazila dvě auta

Mělnicko - Na silnici II/101 mezi Veltrusy ve směru na Neratovice se stala v pátek ve 13.25 hodin dopravní nehoda dvou vozidel. Na mostě nad dálnicí D8 se  srazilo osobní vozidlo s dodávkou.

Festival u Mácháče i letos doprovodí policejní manévry

Českolipsko – Celní správa, dopravní i říční policie a toxi tým se o víkendu zaměří na návštěvníky festivalu Mácháč. Nebudou chybět ani hlídky se samopaly.

FOTO, VIDEO: Hasiči a policisté cvičili v Roudnici na divoké vodě

Roudnice nad Labem - Vesty a helmy nasadit a skok do divoké a nebezpečné vody. Pořádně náročné cvičení mají za sebou poříční policisté, hasiči a vodní záchranáři z Ústeckého kraje.

Letní projekce nevymizely, promítá se na hřišti i v parku

Mělnicko /INFOGRAFIKA/ - Letní kina, jejichž projekce patřily dlouhá desetiletí k prázdninové zábavě, pomalu zanikají. Může za to nezájem lidí, ale i technická náročnost, která zamezuje provozovatelům promítat nové filmy. Přesto se o prázdninách v kraji stále najdou místa promítání pod širým nebem, kde se lidé baví.