Lužečtí po výhře v derby zachráněni

LUŽEC - B třída: Lužec – Vysoká 3:1 (2:1)

12.6.2007

ilustrační fotoFoto: Archiv VLP

I za velkého vedra se hrál rychlý a pro oko diváka pohledný zápas. Hosté šli po půlhodině hry do vedení, ale domácí ještě do poločasu výsledek otočili.

V úvodu měla Vysoká dvě slibné šance. Nejdřív T. Skopka střílel těsně vedle a později na jeho přihrávku nedosáhl Kuzmeniuk. Na začátku druhé půlhodiny se ale už hosté dočkali. Sankot poslal míč do uličky a nabíhající T. Skopka ho lehkou tečí umístil přesně k tyči – 0:1. Z hostů ještě ani nevyprchala gólová radost a bylo srovnáno. Po levé straně utekl Uher, přesně nacentroval na Wolfa, který z první překonal gólmana Hamáčka 1:1. A to ještě nebylo ze strany domácích vše. Minutu před půlí nasadil Tottovi kličku do vápna Uher a střelou na bližší tyč poslal domácí do vedení – 2:1. Hned po dvou minutách druhé půle se po vyšachování hostující obrany nejlépe orientoval ve vápně opět Uher a střelou k tyči vstřelil třetí domácí gól.

Postupem času už hráčům ve velkém vedru ubývaly síly a utkání ztratilo na rychlosti. Hosté měli ještě jednu šanci na snížení, když střídající Maryška šikovně prostrčil míč Kuzmeniukovi, ale míč z jeho levačky prosvištěl nad břevnem. Lužečtí si tak po závěrečném hvizdu sudího Karlíka mohli zhluboka oddychnout. Získané tři body jim zaručují prvotřídní účast i v příštím ročníku.

„Byl to oboustranně pohledný fotbal. Jsem rád, že kluci zabojovali a s předstihem uhájili naši účast v I. B třídě, kam svým výkonem určitě patříme,“ radoval se po vítězství domácí trenér Vladimír Tauchman.

„Určitě jsme nebyli horším mužstvem. Fotbal se ale nehraje krásu ani na šance, ale na góly, a ten jsme dnes dali jenom jeden,“ vystihl dění hostující lodivod Václav Řízek.

Branky: 44. a 47. Uher, 33. Wolf – 32. T. Skopka. Rozhodčí: Karlík. Diváků: 140. Lužec: Prisluspský – Rybář (46. Levý), M. Tauchman, M. Kučaba, Špánek – Wolf, D. Tauchman, Krejza (57. Novák), Uher – Merta (72. Bodiš), Hrdlík Vysoká: Hamáček – S. Tichý – R. Finkous, P. Tichý, Sankot – Tott, Hlaváček, Vavrek, Melounek (60. Štauber) – Kuzmeniuk, T. Skopka (46. Maryška).

12.6.2007 VSTUP DO DISKUSE

Běžci podpoří vybudování nového školního hřiště

Kladno - Neratovice 1:0.

Formu lídra prověří exligové Kladno

Středočechů přibývá. Může jich být víc o statisíce

Střední Čechy – Přes jeden a čtvrt milionu obyvatel má Středočeský kraj nyní – a během příštího desetiletí by se jejich počet mohl vyšplhat k půl druhému milionu. Mnozí z těch nových ovšem nebudou mluvit ryze „středočesky“; nářečí si přivezou se svých domovů z celé republiky. A pro leckteré bude čeština dokonce cizím jazykem.

Seifertovy Kralupy oživí tradiční literární soutěž

Kralupy – Po dvaadvacáté se koná ve Vltavě, městském muzeu i domě dětí a mládeže, festival poezie a přednesu zasvěcený básníku Jaroslavu Seifertovi. Vrcholem bude tradičně vyhlášení výsledků autorské literární soutěže. Vítězné práce zarecituje Valérie Zawadská, hudební doprovod zajistí sólisté kralupského pěveckého sboru. Během vrcholu festivalu budou posluchači zavedeni do 20. a 30. let minulého století, kdy se objevil skladatel Jaroslav Ježek. Mezi jeho blízkými přáteli byl právě i Seifert.