Mělník byl deset minut od bodu

Dolní Bousov – Až do osmdesáté minuty vydrželi fotbalisté Mělníka vzdorovat na hřišti Dolního Bousova. Pak ale domácí protrhli střeleckou smůlu a odevzdanému soupeři nastříleli tři góly.

6.11.2010

FC Mělník - ZárybyFoto: Jaromír Hejna

Za deštivého počasí a před slabou diváckou kulisou měli domácí celý první poločas velkou převahu. Hosty ale držel nad vodou gólman Doubrava, kterému několikrát pomohly i dobře postavené tyče branky.

Podobný průběh viděli prokřehlí diváci i ve druhém poločase. Zlom nastaldeset minut před koncem. Hosté ztratilimíč a domácí z brejku otevřeli skóre. Závěr už hosté nezvládli a ještě dvakrát inkasovali.

„Chyběli nám tři hráči základní sestavy, na střídání byl připravený pouze Patera, a to nás hodně limitovalo. Byli jsme deset minut od bodu, ale ten by byl hodně nespravedlivý. Domácí bylicelý zápas lepší, hráli jsme pod stálým tlakem a konečný výsledek odpovídá průběhu hry,“ přiznal trenér Mělníka Željko Filipovič.

Dolnobousovský SK - FC Mělník 3:0 (0:0)
Rozhodčí:
Karlík. ŽK: 1:3. Diváci: 50. FC Mělník: Doubrava – Zejda – Malinský, Koleňák, Suchý – Pilař, Veltruský, Králík, Žaba – Kohout (65. Patera), Šmíd.

Cesmína pokřtila už druhý hudební nosič

Senioři v mělnickém domově důchodců pokřtili už druhé DVD s vlastními písničkami. Kmotrem křtu pěveckému souboru Cesmína se stal starosta Mělníka Ctirad Mikeš a ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová. Nečekaně se na akci objevil i prezidentský kandidát Michal Horáček.

Při oslavách Dne vody stylově pršelo

Na mělnickém náměstí Míru byl ve středu ke Světovému dni vody připraven bohatý kulturní program s prodejními stánky a kolotoči.

Brány tajemných zámků a hradů otevírají už v dubnu

Turistická sezóna začíná a s ní se otevřou dveře středočeských zámků a hradů. Mnohé z nich nabídnou novinky, které stojí za to vidět. Mezi ty nejnavštěvovanější patří starý hrad Kokořín, který své brány otevře už první dubnový víkend. Turisté, kteří do kamenné památky zamíří, si mohou vybrat ze dvou prohlídkových okruhů.

Taekwondisté v Havířově ukořistili medaile soupeřům

Mělník – Mělničtí taekwondisté pod vedením trenérů Petra Limprechta a Martina Motáka mají za sebou další medailové úspěchy z uplynulého víkendu. V Havířově posbírali medaile soupeřům, a to jich na turnaj vzdálený téměř čtyři stovky kilometrů odjelo jen devět.