Mladší dorost Slavie se dočkal. Na podzim bral poprvé tři body

Velký Borek, Rakovník – Dvacet bodů, šňůru šesti zápasů bez prohry a hlavně výkony, za které se nemusí stydět. Starší dorostenečtí fotbalisté Velkého Borku přidali ve dvanáctém kole krajského přeboru další díl do letošní nečekané spanilé jízdy, na vlastním hřišti po rozpačitém začátku nakonec přece jen porazili Kročehlavy (3:1).

31.10.2013

KP st. dorostu: Neratovice (v červeném) - V. BorekFoto: Luboš Kurzweil

Své postupné zlepšení v zápase domácí korunovali ještě do přestávky góly Hángoce a Černého. Následný festival neproměněných šancí skončil snížením soupeře na 2:1 a domácí trenér Luboš Randák byl podle svých slov opět o trochu blíže infarktu. „Nicméně myslím, že i tak jsme měli hru pod kontrolou, jen ta koncovka…," ulevil si zpětně.

Větší klid do závěrečných minut pak přinesl třetí gól. První a podle domácích i zasloužené vítězství mají po utkání s Kročehlavy, figurujícími rovněž ve spodních patrech tabulky, na kontě mladší dorostenci Slavie. „Hra byla sice rozháraná, ale jasná snaha konečně vyhrát se cení," komentoval vítězství 3:0 Luboš Randák.

Jeden z bodově nejslabších víkendů naopak zažily ve stejné soutěži neratovické týmy. Starší podlehl v Rakovníku vysoko 4:1, mladší kolegové se s domácími rozešli smírně 1:1.

V prvním poločase duelu starších dorostenců se hrála vyrovnaná partie. V 19. minutě se ujali vedení domácí. Čtyři minuty před přestávkou ale hosté po rohu srovnali. Zvrat do vývoje zápasu přinesl svým příchodem na hřiště v 65. minutě domácí Červený, který nedlouho poté dvěma góly rozhodl o tom, že si tři body připíší na konto domácí a hosté odejdou počtvrté v sezoně s prázdnou. Konečnou podobu výsledku dal v 84. minutě Žďánský.

„V utkání s kvalitním soupeřem jsme získali důležité tři body. Po opatrném výkonu v prvním poločasu jsme ve druhé půli převzali iniciativu a zaslouženě vyhráli," řekl po utkání spokojený domácí trenér Miroslav Procházka. V duelu mladších se naopak ujali vedení hosté. Domácí pak vyrovnali na konečných 1:1. v 55. minutě.

31.10.2013 VSTUP DO DISKUSE

Sportovní festival přilákal dvě tisícovky účastníků
12

Vysoká ve šlágru okresního přeboru porazila Kostelec

Výsledkový servis: Sazená smetla Vraňany sedmi góly

Derby pro Dynamo! Výhru vystřelil kapitán Kobera

Vojkovice /FOTOGALERIE/ – Trávník skoro hořel! Fotbalisté Vojkovic a Nelahozevsi zahájili jako první páté kolo I. B třídy. Vyhrocené dopolední utkání na půdě nováčka rozhodl jediný gól, o který se ve druhém poločase postaral hostující kapitán Pavel Kobera. Dynamo si tak po vynucené týdenní pauze připsalo cenné tři body.

Neratovice zvládly i těžký šťouch na Kladně

Kladno - Fotbalisté Neratovic jsou v laufu. Vedoucí postavení udrželi i na Kladně, kde vyhráli 3:0.

KRÁTCE: Ludmila přiblíží svou dobu

Mělnicko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí v regionu.