Nejlepším celkem jara se stal kralupský Kaučuk

MĚLNICKO - Závěrečné 26. kolo uzavřelo I. A třídu dorostu

20.6.2007

ilustrační fotoFoto: Archiv

Zachraňující se Lužec zajížděl k veledůležitému utkání do Velvar. Případné vítězství by mu zajistilo účast v soutěži i pro příští sezonu. Jako první se radovali domácí, kteří nevýrazný Lužec jasně přehrávali. Do přestávky Velvary přidaly ještě další dvě branky. S hosty to vypadalo bledě. Po změně stran Lužec přidal a hru vyrovnal. V 56. minutě hosté vstřelili gól a čtvrt hodiny před koncem dokonce snížili na rozdíl jediné branky. Víc toho však nestihli a těsně prohráli. I tak ale zůstávají v soutěži, protože rovněž ostatní konkurenti v boji o záchranu prohráli.

Šestý Kaučuk, který měl před utkáním ještě teoretickou šanci na čtvrtou příčku, zavítal do Kladna, kde se střetl s třetím Novem. Začátek vyšel lépe domácím, kteří šli po dvou minutách do vedení. Kladenští si i nadále udržovali mírnou převahu a zvýšili na 2:0. Hned v úvodu druhé půle Kaučuk z pokutového kopu snížil. Domácí vsadili vše na útočnou kartu, otevřeli hru a snažili se rozhodnout. Toho však dokonale využili hosté k obratu, který dokonali v sedmé minutě nastavení. Nejenže se stali s 31 body nejlepším celkem jara, ale dokázali prolomit dvanáct zápasů dlouhou šnůru domácí neporazitelnosti Nova.

Poslední představení v sezoně si odbyly i Byšice, které cestovaly do vzdáleného Strašecí. Utkání ovlivnil fakt, že se hrálo na umělé trávě, s čímž hosté nepočítali. Strašecí záhy otevřelo skóre. Byšice ale bleskově odpověděly. Rozhodující okamžik přišel v podobě druhé branky domácích, po které se hosté sesypali. Strašecí mělo územní převahu a do čeho koplo, skončilo v hostující síti. V úvodu druhé půle měly Byšice výhodu penalty, kterou ale neproměnily. Hned poté se jim povedlo ještě snížit, ale to bylo z jejich strany vše. S chutí hrající Strašecí naprosto ovládlo zbytek zápasu a nasázelo hostům další čtyři góly.

Veltrusy, které věděly o zaváhání konkurentů v boji o záchranu, hostily kralupskou Čechii a v případě výhry mohly poskočit na nesestupovou 11. pozici. Plány jim nabourala desátá minuta, když se hosté ujali vedení z pokutového kopu. V závěru prvního dějství vyrovnaného střetnutí se opět dokázali prosadit hosté a zvýšili na dvoubrankový rozdíl. Ve druhé části domácí několikrát zahrozili, ale na jejich kontě stále svítila nula. Definitivní odpor Veltrus zlomil gól na 3:0 dvacet minut před koncem. Nakonec Čechie přidala ještě čtvrtou branku a odsoudila Veltrusy k sestupu do okresního přeboru.

Třízápasovou sérii bez vítězství se pokoušel přerušit Velký Borek na kladenské Spartě. Střetnutí poznamenal hrbolatý terén, který znemožňoval jakoukoliv kombinační hru. Vedení se ujala po půl hodině Sparta. Borek však stihl ještě do pauzy odpovědět. Ani druhý poločas nenabídl příliš pohledný fotbal. Hrálo se s řadou nepřesností. V rozmezí 75. a 80. minuty vstřelil Borek dvě slepené branky a zajistil si tři body. Sparta stihla už jen korigovat na konečných 2:3. Borečtí skončili na pěkném 4. místě, což není na nováčka vůbec špatný výsledek.

Velvary – Lužec 3:2 (3:0, b: nehlášeny – Raichl 2), Novo Kladno – K. Kralupy 2:3 (2:0, b: Mračko, Bureš – Stegbauer 2, Simonics), N. Strašecí – Byšice 9:2 (5:1, b: Pedál 2, Tomeš, Kapek, Čapek, Stránský, Kubec, Duchoň, Pilař – Lauda, Hudec), Veltrusy – Č. Kralupy 0:4 (0:2, b: Prejza 2, Bittner, Spejchal), Sp. Kladno – Velký Borek 2:3 (1:1, b: Stoklasa, Rác – Salač, Frič, Krajník).