Soupeř působil dosti odevzdaným dojmem. Kladno má v současné době obrovskou krizi a na sobotním výkonu to bylo znát.

Neratovice naopak šly za třemi body od prvních minut. Úvodní gól vstřelil po fatální chybě záložníka Tótha Andrej Ďurinda. Na brankáře Tesaře se nadále řítil jeden útok za druhým a po šestadvaceti minutách byl stav 3:0. To se zkrátka stovce fanoušků nemohlo nelíbit.

Kladno se na konci poločasu probralo a ukázalo, že i jemu není fotbal úplně cizí. Díky Kroutilovi se hosté dočkali i snížení.

„V ten moment jsme hráli dobře a hru i trochu vyrovnali. Přesto byl ale náš výkon oproti minulému týdnu někde úplně jinde," litoval kladenský Tóth.

Druhá půle začala nařízenou penaltou domácích, která budila velké rozpaky. V Neratovicích to ale nikomu příliš nevadilo – Kozák zvýšil už na 4:1 a Kladno už se na jakékoliv zdramatizování zápasu nezmohlo. Devět minut před koncem navíc pojistil cennou výhru Jakub Moravec.

„Kluci předvedli rostoucí formu, celé utkání jsme dominovali. Hlavně záloha fungovala bezchybně. Soupeř zápas z mého pohledu podcenil, už před utkáním na nich bylo vidět, že jsou bez zájmu. Jsem i rád, že se do hry dostali naši dorostenci," zhodnotil zápas Vladimír Kaňka, předseda Neratovic.

FK tedy pokračuje v pěkných výsledcích, z posledních sedmi utkání mužstvo hned šestkrát slavilo výhru. Za týden Neratovice jedou k poslednímu souboji sezony do Českého Brodu. I kdyby ale klub z Mělnicka zvítězil, ročník zakončí nejlépe na šestém místě tabulky.

Neratovice - Kladno 5:1 (3:1). Branky: 6. a 26. Ďurinda, 22. Rejman, 55. Kozák, 81. Moravec - 42. Kroutil. ŽK: 1:3. Diváci: 102.