Nové Vsi pomůže se záchranou nový trenér
Nová Ves /ROZHOVOR/ – Na tým hrající „jen“ okresní přebor nezvykle brzy – hned druhý lednový den – narukovali na start zimní přípravy fotbalisté Nové Vsi.
Luboš Kurzweil
Diskutovat (2) 10.1.2012 14:35
Při pohledu na jejich nelichotivé postavení v tabulce po podzimní části se ale není čemu divit. Nebýt dvanáctibodového disciplinárního odečtu Cítova, přezimoval by tým Sokola dokonce poslední. „Začali jsme v hale a část fyzické přípravy se odbývá i na hřišti. Jedenáctého ledna odjíždíme na čtyřdenní soustředění na hory. Pak jsme přihlášení na turnaj ve Velkém Borku, kde by se mělo hrát na přírodní trávě. A ještě budeme muset přihlásit Český pohár,“ popsal hospodář klubu Jaroslav Kratochvíl úvodní část sezony, ve které se chce tým připravit na důležité jarní odvety tak, aby své sedmibodové podzimní konto co nejvíce rozšířil.
Zimní spánek jste ukončili velmi brzy. Důvod se přímo nabízí…
Samozřejmě je to tím nelichotivým umístěním. Sehnali jsme nového trenéra pana Valtra z Kralup. Ten se pokusí kádr konsolidovat. Doufám, že se mu to podaří. Je doopravdy těžké dát kluky dohromady, protože jsou z podzimu docela rozhození. Máme úzký kádr, ale doufáme, že se dáme dohromady a popereme se o udržení v okrese.
Do podzimu jste vstupovali s trenérem Jaroslavem Kohoutem…
Ten byl asi jen na pět soutěžních utkání a po nelichotivých výsledcích rezignoval.
Úkolem nového trenéra bude asi jednoznačně záchrana, že?
Ano, úkolem bude záchrana. Musíme na jarní část sehnat alespoň jednu nebo dvě posily. Uvidíme.
Jednou z nich by asi měl být brankář – poté, co vás na podzim opustil Pavel Heimrath hostující z Veltrus.
Ten nás svým způsobem vypekl. Na druhou stranu se mu nebylo co divit. Myslel, že to bude v okrese procházka růžovým údolím, ale nedařilo se. Tvrdil, že část mužstva svaluje vinu na něj, urazil se a našel si nové angažmá. Brali jsme to tak, že alespoň on se odrazí k něčemu lepšímu.
A máte už brankářský post vyřešený?
Ještě ne. Máme Pavla Kocourka, ten je místní, ale už je prakticky stará garda. Vyhlédnutého máme dolanského Jirku Michla a jsme dohodnutí, že proběhne nějaké jednání. Ale asi to bude těžké a nevíme, zda se to povede.
Na čí úkor se hodláte v okresním přeboru zachránit?
Cítov to má asi spočítané a do bojů o záchranu už podle mě nezasáhne. Rozhodne hlavně, kolik bude sestupovat mužstev. Pokud budou padat tři, tak to bude asi hodně složité. Před námi jsou tam namočená béčka Libiše a Pšovky, která bývají na spodku každý rok. Ta když se posílí áčkem, tak u nich nikdy nevíte. Dál se tam trápí Pétézetka, ale ta to udrží.





















