Ovčáry zaspaly úvod zápasu

Písek – Fotbalisté Písku uměli na Ovčáry vždy zahrát a tradici neporušili ani v 26. kole ČFL. Domácí na soupeře vlétli a než se hosté stačili rozkoukat, prohrávali po čtvrt hodině 2:0. Ve druhé půli přidal Písek pojistku a dovolil Ovčárům jen zkorigovat na konečných 3:1.

7.5.2011

Fotbalisté českolipského Arsenalu porazili Ovčáry.Foto: Deník/Jaroslav Marek

Než se po úvodním hvizdu a uctění památky jednoho z činovníků FC Písek diváci usadili na svá místa, Straka poprvé lovil míč z branky. Ovčárští v úvodu připomínali spící muže, a písečtí si tak dělali na hřišti, co se jim zlíbilo.

Ve 2. minutě ztratil Mareš v souboji míč, Šlapák poslal kolmici na Voráčka, jehož kličku ještě gólman Straka vystihl, ale opuštěný míč uklidil do prázdné brány dobíhající Červenka – 1:0.

Úvodní tlak Písku byl místy až drtivý a přicházely další šance. V 6. minutě se prodral do vápna Voráček, jehož střelu Straka vyrazil, míč dorážel Malý a odražený míč v dobré pozici poslal Šlapák vysoko nad.

O dvě minuty později se prosadilo duo Červenka – Voráček, druhý jmenovaný ve vyložené pozici nechal vyniknout Straku, který musel vyrazit na roh. Na druhé straně poprvé zahrozil v 11. minutě Hyka, jehož hlavička šla vedle a z protiútoku hlavičkoval pěkný centr Čížíkova na zadní tyči nad Červenka.

V 16. minutě dostal prostor před vápnem Šlapák, elegantně se zbavil Chalupy a nechytatelnou ranou vymetl šibenici Strakovy brány – 2:0.

Ovčárští se na hřišti hledali, ale bojovali i za nepříznivého stavu dál. Hra se po druhé brance trochu uklidnila, a tak přišly i šance Ovčár. Ve 24. minutě se Hyka parádně levačkou opřel do centru Martínka a jen těsně minul brankovou konstrukci.

Ve 28. minutě hlavičkoval Róth, ale byl v záklonu a mířil nad. Poté přišly chvíle Maršnera, který dvakrát vyzkoušel pozornost domácího brankáře. Nejprve střílel do jeho náruče, ale ve 39. minutě měl Vršecký s jeho tečovanou ránou veliké problémy. Hosté litovali nevyužitých příležitostí, které je mohly dostat zpět do hry.

Druhý poločas začal skoro jako ten první, na klobásy a pivo se ještě stála fronta a Pravda už servíroval centr do vyložené šance Voráčkovi, ale toho reflexivně vychytal Straka.

Domácí viditelně zvolnili a začali si hlídat výsledek. Ovčáry se začaly stále více prosazovat ale přišla 64. minuta. Po odvráceném rohu se míč odrazil zpět k Demeterovi, který načechral do ohně, míč propadl až na malé vápno k Pastyrikovi, který se štěstím poslal míč do sítě – 3:0.

Vyšší vedení pak písecké fotbalisty ukolébalo a začali hrát hosté. Hodně pomohlo střídání. Místo neviditelného Rótha se na ploše objevil Müller, který po minutě a po rychlé akci jen lízl centr Hašlera ze strany, ale míč šel těsně vedle tyče.

V 73. minutě se hosté krásně prokombinovali obranou Písku a zakončoval opět Müller, tentokrát musel Vršecký vyškrábnout na roh. Hráči Ovčár viditelně ožili a po zásluze se dočkali snížení.

V 76. minutě stál Müller na zadní tyči při rohu Maršnera, a když k němu míč propadl, tak ho propasíroval do brány – 3:1.

Varování si asi domácí nebrali k srdci a o dvě minuty později mohlo být sníženo na rozdíl jedné branky. Přesnou střelu Müllera mířící do branky stačila domácí obrana srazit na další roh. Hosté dál zlobili, ale střela Hyky v 84. minutě, která mířila vedle, byla poslední šancí zápasu. Na skóre se tak už nic nezměnilo a domácí zaslouženě brali všechny body.

„Úvod utkání jsme doslova prospali. Je pravdou, že někteří hráči museli vstávat už ve čtyři hodiny, ale to není výmluva. Propadli jsme doslova v obranné hře a soupeř naše chyby dokázal potrestat. Po půlhodině jsme se zvedli a škoda, že jsme nevstřelili kontaktní branku. Možná by se utkání vyvíjelo úplně jinak. Po třetí brance kluci teprve začali hrát a nechybělo mnoho, abychom utkání ještě zdramatizovali. Písek však dnes vyhrál zaslouženě,“ řekl po utkání hostující trenér Pavel Janeček.

Písek – Ovčáry 3:1 (2:0)
2. Červenka, 16. Šlapák, 64. Pastyrik – 76. Müller. Rozhodčí: Šedivka. ŽK: Kubiš, Šlapák – Martínek. Diváci: 550. Písek: Vršecký – Pastyrik, Skopalík, Kubiš, Pravda – Čižikov (79. Štrajt), Demeter, Malý, Šlapák (90. Hegenbart) – Červenka, Voráček (88. Chytrý). Ovčáry: Straka – Chalupa, Ondrák, Studený, Mareš – Maršner, Martínek, Šmidrkal (53. Hašler), Petřík – Hyka, Roth (70. Müller).

OBRAZEM: Zdeněk Troška po roce opět diktoval

Čtyři góly, tři hlavou. Ofenzivně laděné Neratovice přejely Meteor!

Neratovice /FOTOGALERIE/ – Parádní zápas s pohádkovým koncem! Fotbalisty Neratovic dnes čekalo druhé kolo divizní soutěže. A zvládli ho víc než dobře, výběr kouče Tomáše Staňka porazil pražský Meteor po strhujícím závěru 4:2.

Cyklistická šampionka prožila krásné dny volna. Bez kola!

Mladá Boleslav – Tahle rodina si život bez sportu neumí představit. Přesněji řečeno život bez kola.

Hráze na Mělnicku brání dalším katastrofám

Mělnicko – Hořín, Mělník a Zálezlice mají povodňové valy. Dostanou šanci je zvýšit?

Mělnickou Pšovku čekají Pěčice, nový účastník I. A třídy

Mělník – Musí znovu ven. Mělnická Pšovka se podruhé v řadě chystá k zápasu na cizím hřišti. Před týdnem sehrála v konečném součtu povedené utkání u nováčka z Kel, teď parta trenéra Libora Tomáška, posilněná o výhru z derby, vyzve Pěčice.