Poprvé v základu a hned rozhodl

Ovčáry /DOPLNĚNO/ -Ani fotbalisté Sezimova Ústí se nestali prvním přemožitelem Ovčár v ČFL. V sobotním 11. kole Sokolové na domácím hřišti zopakovali výhru 1:0 z České Lípy.

17.10.2009

Miroslav Müller (vpravo) nastoupil poprvé v základní sestavě Ovčár a důvěru trenéra splatil rozhodující brankou.Foto: Luboš Kurzweil

Šťastným střelcem se tentokrát stal Miroslav Müller, který nastoupil vůbec poprvé v základní sestavě Ovčár a důvěru trenéra splatil rozhodující brankou.

Hosté se představili jako zkušený celek a od začátku dokazovali, že patří mezi špičková mužstva ČFL. V tabulce byli pouhé dva body zpět a v sestavě se zkušeným Barteskou věřili, že si ze hřiště lídra odvezou minimálněbod.

První střelu na branku Straky poslal už ve 4. minutě Rožboud, ale nemířil přesně. Zápas si hosté zkomplikovali už po deseti minutách. Janů při rozehrávání standardní situace udeřil v šestnáctce loktem Kovaříka a byl po právu vyloučen.

Spartak musel zmírnit útočné choutky a hra upadla do průměru. Ovčárští poprvé zahrozili v 19. minutě. Horák poslal prudký míč na Chylíka, a ten jen s námahou vyráželna roh. Za dvě minutyvychytal Studeného, který po závaru před brankou pálil z deseti metrů.

Rozhodující moment přišel po půlhodině. Horák vysunul po levé straně Müllera, který z těžkého úhlu prostřelil dobře chytajícího Chylíka.

Ve 43. minutě si Müller naběhl na skvělou přihrávku Martínka, obešel i Chylíka,v rozhodujícím okamžiku byl sražen Maškem,alepíšťalka rozhodčího zůstala němá.

Z protiútoku zahrozil Mach, ale byl sražen a z přímého kopu Kostečky nikdo Straku neohrozil. Do kabin šli domácí s minimálním náskokem.

Ve druhé půli se i nadále hrál vyrovnaný a pro domácí těžký zápas. K vidění byla spousta osobních soubojů a jen málo šancí na obou stranách. Přesto se domácí několikrát dostali na dostřel. Ojedinělé střely však skončily mimonebo v náručí Chylíka.

V útoku se nedařilo Hykovi a tak muselpřepustitmísto Krejcarovi. Jeho příchodem se hra oživila a probudil se i Müller. V 70. minutě vystřelil a Chylík se opět vyznamenal.

Za osm minut přišla znovurychlá akce domácích a na jejím konciopět Müller. Tentokrát si to s Chylíkem rozdali v přímém souboji a jen se štěstím hostující brankář zachytil jeho šibalskou střelu mířící do opuštěné branky.

Vzápětí se do gólovky dostal Štefan, ale ani on proti Chylíkovi neuspěl. Hosté, kteří na bránu za celý zápas vystřelili prakticky jen dvakrát, si největší šanci schovali do 88. minuty. Střídající Horka se dvakrát dostal na velkém vápně k odraženému míči, ale Straka domácí vždy zachránil.

Ani na dvanáctý pokus nenašly Ovčáry přemožitele. Jihočechům nelze upřít snahu, ale hodně sil je stálo osmdesát minut trvající oslabení o vyloučeného Janů.

„Z mého pohledu nám vyloučení na straně soupeře spíše ublížilo, než pomohlo. Do mysli hráčů se podvědomě dostala výhoda v podobě jednoho hráče v poli a tomu se přizpůsobil i jejich výkon. Naštěstí se nám podařilo vstřelit branku, která rozhodla o našem vítězství. Přestože jsem o přestávce hráče na tuto skutečnost upozornil, nedokázali se do konce utkání oprostit od toho, že se nemůže nic stát. Naopak jsme v závěru umožnili soupeři dvakrát zahrozit. Dnes se nám nedařila kombinační hra, proto si vítězství ještě více cením,“ uvedl po utkání domácí trenér Pavel Janeček.

Ovčáry – Sezimovo Ústí 1:0 (1:0)

Branka: 30. Müller. Rozhodčí: Bohatý. ŽK: Matějček – Kochlöfl, Barteska, Schön. ČK: 10. Janů (SÚ). Diváci: 190. Ovčáry:Straka – Chalupa, Ondrák, Studený, Horák – Matějček, Kovařík, Martínek, Štefan (81. Maršner) – Hyka (69. Krejcar), Müller (88. Petr).Sezimovo Ústí: Chylík - Janů, Martínek, Kochlöfl, Rožboud - Mašek, Kostečka (81. Předota), Barteska, Kočí - Mach, Schön (75. Horka).