Řepín: konec střeleckého půstu a první výhra venku

Luštěnice – O tom, že umějí vyhrát také na hřišti soupeře, přesvědčili poprvé v sezoně B-třídní fotbalisté Řepína v Luštěnicích.

7.11.2011

Řepínský kanonýr David Dvořák v nefotbalové poziciFoto: Martin Bouška

Dvořák, který v závěru zápasu dorazil za záda domácího brankáře předchozí střelu Nováka, ukončil střelecký půst svého týmu po bezmála tři sta minutách. Hosté se tak mladému týmu soupeře pomstili za jarní porážku ze svého pažitu.

Podle hostujícího trenéra Miroslava Vlka se ale zápas dlouho vyvíjel na remízu. „Ve vyrovnané první půli jsme nedotáhli dva tři náznaky, domácí se do vyložené šance nedostali, ale ve druhé půli tlak zvýšili a asi čtvrthodiny před koncem nastřelili břevno. Pak ale udělali chybu, když se jejich stoper a asi nejlepší hráč na hřišti vytáhl. My jsme si v posledních deseti minutách vytvořili dvě gólovky a tu druhou proměnili.“

Luštěnice – Řepín 0:1 (0:0)
Branka:
Dvořák. Řepín: L. Štrupl – Merz, Vaněček, Horník, Bláha – Paloušek, Kratochvíl, Novák, Salač – Z. Štrupl, Dvořák (Brejša, Černý).

OBRAZEM: Galerie Středočeského kraje zahájila novou výstavní sezonu

Galerie Středočeského kraje slavnostně zahájila novou výstavní sezonu. V rámci slavnostního zahájení se uskutečnila vernisáž výstav Josefa Hnízdila Odložený případ a Bohu k slávě, městu ku prospěchu, jež je věnována 350. výročí položení základního kamene jezuitské koleje.

Potravinou roku jsou uzeniny, pečivo i víno

Jubilejní desátý ročník soutěže Potravinářský výrobek Středočeského kraje zná své vítěze. Slavnostní vyhlášení se konalo v sobotu na Výstavišti v Lysé nad Labem.

Do Staré Boleslavi dorazil konvoj americké a britské armády

Do Staré Boleslavi u Prahy dorazila kolem 14:00 první část konvoje americké a britské armády, který se přesouvá z Německa do Polska. V Jaselských kasárnách v Boleslavi vojáci stráví noc a v neděli ráno budou pokračovat na hraniční přechod v Náchodě. V Polsku by měli působit v rámci snahy NATO o posílení svých východních členů.