Než se Strakův náhradník zahřál, lovil dvakrát míč ze své sítě

PRAHA - V souboji dvou celků divize C úspěšnější Ovčáry

19.1.2008

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/ Archív

Před nedělním odjezdem na týdenní soustředění do Špindlerova Mlýna si fotbalisté Ovčár v týdnu připsali svou první výhru na zimním turnaji Meteoru. Ve čtvrtečních večerních hodinách svěřenci trenéra Pavla Janečka naopak přichystali první turnajovou porážku Velimi. V souboji dvou celků divizní skupiny C šli Sokolové už do tříbrankového trháku, soupeř ale zápas ještě zdramatizoval.

Obě mužstva se rozehrávala pozvolna. V první čtvrthodince měla více ze hry po podzimu pátá Velim, ale vyloženou příležitost si mimo dvou přímých kopů nevytvořila. S postupem času se začali Ovčárští stále více tlačit do pokutového území soupeře. Při důrazném napadání Hyka vybojoval míč pro Chrdleho, jehož prudká střela k bližší tyči nedala brankáři šanci - 0:1.

Ovčárští si kombinační hrou vytvořili převahu a Velim prakticky nepustili do žádné vážnější akce. Ve 41. minutě vystrašil Straku z přímého kopu Sabó, když trefil tyč jeho branky. V závěru poločasu měl dobrou příležitost Hyka a opět Chrdle. Bohužel jejich střely byly nepřesné.
Ve druhém poločase doznala sestava Ovčár několika změn a Ovčárským jakoby narostla křídla. Postupně si vytvořila tlak a domácí obrana začala faulovat. V 59. minutě nezadržitelně postupoval na Velimskou branku Krulich a obránce jej na hranici velkého vápna fauloval. Střelu Krulicha z přímého kopu srazila ruka jednoho z hráčů Velimi a nařízený pokutový kop s přehledem proměnil Krulich - 0:2. O pět minut později byl v pokutovém území sražen domácím brankářem Voljanskij a druhý pokutový kop proměnil Maršner - 0:3. Hra se dostala do průměru a k ohrožení branky docházelo pouze střelami z uctivé vzdálenosti.

Do branky Ovčár přišel Šmejkal a během deseti minut byl dvakrát překonán. V 71. minutě jej přeloboval Vaněk a v 75. minutě si střelu Sabá ze 35 metrů srazil do branky. Hra se zdramatizovala, ale Ovčárští i za přispění Šmejkala, který v 83. minutě zlikvidoval samostatný únik Vaňka, vítězství ubránili.

Velim – Ovčáry 2:3 (0:1)

Branky: 71. Vaněk, 75. Sabó – 36. Chrdle, 60. Krulich z pen., 65. Maršner z pen. Rozhodčí: Berka. Ovčáry: Straka (65. Šmejkal) – Merz (46. Kovařík), Pechar, Ondrák, Viskup (46. Studený) - Müller, Zahradníček, Krulich, Maršner - Chrdle (46. Šimek), Hyka (46. Voljanskij).

19.1.2008 VSTUP DO DISKUSE

Pavel Bucha z Nelahozevsi

Mezi nejlepšími! Kluk z Mělnicka už trénuje s áčkem Slavie

Čtvrtek byl pro policisty z celého kraje, ale i z celého Česka, prověrkou jejich fyzické zdatnosti a psychické odolnosti.
39

OBRAZEM: Policisté testovali svou fyzickou i psychickou odolnost

Mělnické nemocnici chybí dárci krve, pomohly úřednice

Mělník – Místní sociální pracovnice pomáhají potřebným nejen ve svém zaměstnání, ale rozhodly se pomoci i darováním krve. Tento týden se staly prvodárkyněmi Dana Poustková a referentka odboru sociálních věcí a zdravotnictví mělnické radnice Lenka Bruthansová. „Mám z toho super pocit a zvládla jsem to bravurně," radovala se Lenka Bruthansová.