VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Lobkovicích se o budoucnost bát nemusí

Lobkovice / První mužstvo postoupilo po několika letech do okresního přeboru. Dorost má před sebou slibnou budoucnost. Chystá se vybudování nové tribuny a hrací plochy. Největším klenotem fotbalového klubu v Lobkovicích jsou ovšem přípravky, o které je výborně postaráno i díky Václavu Řezníčkovi, pro kterého je lobkovické hřiště druhým domovem.

11.4.2009
SDÍLEJ:

Ze sobotního turnaje mladších a starších přípravek v Byškovicích.Foto: Luboš Kurzweil

Po prvních dvou jarních kolech A-tým nezískal ani bod a nevstřelil ani gól. V čem vidíš příčinu a co zlepšit?

První zápas (doma Mšeno) byl vyrovnaný bez velkých šancí na obou stranách. Bohužel jsme udělali jednu chybu při nepokrytí rohu deset minut před koncem a to rozhodlo. Jinak si myslím, že remíza by byla spravedlivější. Druhý zápas (ve Vojkovicích) byl úplně o něčem jiném. Začali jsme dobře, vytvořili si stoprocentní šanci, ale bohužel ji neproměnili. Pak jsme dostali dvě červené během pěti minut a gól do šatny. Druhý poločas jsme bránily a dvacet minut soupeře k ničemu nepustily, ale došly síly a soupeř vstřelil další tři branky. Myslím, že jsme herně nepropadly. Do dalších zápasů se musíme zaměřit víc na střelbu a tlačit se důrazněji před bránu soupeře. Šance, které máme, se musejí proměňovat.

Lobkovice jsou nováčkem soutěže. S jakým umístěním by v klubu panovala spokojenost na konci sezony?

Náš cíl jako nováčka je záchrana v soutěži a pohybovat se ve středu tabulky. Myslím, že hráčskou kvalitu v Lobkovicích určitě máme.
Jak hodnotíš zimní přípravu. Podařilo se hráčský kádr rozšířit a zkvalitnit, nebo jste se museli spíše vypořádat s opačným průběhem?
Bohužel příprava nebyla ideální z důvodu nemoci hlavního trenéra Reznera. V průběhu února jsem byl osloven výborem a hráči na záskok a bohužel jsem onemocněl i já. Příprava tak byla hodně komplikovaná. Jinak nám skončil klíčový hráč Volštát a nový nikdo nepřišel. Kádr chceme po sezoně doplnit dvěma až třema hráči.

O Lobkovicích se v poslední době mluví hlavně ve spojení s mládežnickými týmy. Máte velmi dobré přípravky a účast kolem třiceti hráčů na tréninku mohou závidět i větší fotbalové oddíly. Jaký je recept a s čím si do trénování nejmladších šel?

Mládež jsem chtěl trénovat už dřív. Bohužel jsem se k tomu dostal až před dvěma roky, kdy mě přemluvili rodiče dětí, které už chodily trénovat půl roku přede mnou. Začátek byl hodně složitý. Trénovat chodilo šest dětí a podmínky nebyly růžové. Nebyly míče, dresy, brány, ale hlavně bylo málo dětí. Tak jsem oslovil rodiče a postupně nám dětí přibývaly. Udělaly se nábory ve školkách a školách. Přicházely děti i na doporučení rodičů, které k nám chodily. Postupem času jsme měli na tréninku třicet dětí, které teď máme v mladší přípravce ve věku od čtyř do devíti let. Jinak máme dvě družstva v okresní soutěži mladší přípravky. Recept na trénování dětí? Hlavně chuť pracovat s dětmi, obětovat tomu volný čas, získat si jejich přízeň i autoritu u jejich rodičů.

Zdá se, že o budoucnost je v Lobkovicích postaráno. Vidíš tam ty osobně už nyní nějaký talent, který by mohl hrát v dospělosti profi fotbal?

No talentované děti určitě máme. Myslím, že tři hráči jsou velmi talentovaní, ale opravdový talent se ukáže až za pár let.

Mládež není jen přípravka. Jak si vedete v dorostenecké kategorii?

Dorost si vede celkem služně. Jsou tam i talentovaní hráči a záleží na nich, jak se budou vyvíjet dál.

Daří se vám zapojovat dorostence do celků dospělých?

V tomto máme ještě rezervy. Především z důvodu věku dorostenců. Jsou to hodně mladí hráči, kteří teprve přišli ze žáků. Postupně je ale určitě budeme stavět v B mužích, aby se trochu otrkali, a pak jsme je mohli postupně zapracovat do áčka.

Všechno ale není ideální. Co vedlo k odhlášení žáku z okresní soutěže?

Bohužel je tam věková propast. Jak už jsem říkal, loni odešlo deset žáků do dorostu a my jsme neměli tolik mladých hráčů do žáků. Budeme muset počkat pár let, než vychováme děti z přípravky do žáků.

O tobě je známo, že v Lobkovicích děláš skoro vše. Jak by si zhodnotil současnou situaci v oddíle?

Situace v oddíle je velmi dobrá. Fotbal loni prošel generační obměnou výboru, do kterého přišli čtyři noví členové a nový předseda oddílu. Sešli se lidé, kteří tomu hodně dávají a snaží se o co nejlepší podmínky pro chod oddílu a také o rekonstrukci areálu. Co se týká mě, tak určitě nedělám všechno, ale obětuji tomu hodně času a musím říct, že se mi to postupně všechno vrací. Kluci z přípravky mi dělají velkou radost. Vyhráli poslední čtyři turnaje a hlavně mají obrovskou chuť poctivě pracovat.

Jak si řekl, situace je velmi dobrá, ale určitě nechcete usnout na vavřínech. Jaké jsou plány do budoucna?

Plány jsou hlavně na rekonstrukci areálu. Naši příznivci se mohou těšit na řadu změn, jako je například nové parkoviště, nová tribuna, vybudování sociálního zařízení a nová elektroinstalace. Hráči určitě ocení zatravnění hřiště. Prioritou ale vždy zůstane věnování se mládeži, které se teď velmi daří.

Na toto všechno určitě nejsi sám. Bez jakých lidí si tedy další fungování klubu neumíš představit?

Navazujeme na dlouholetou práci pana Burdy a Petrůva. Touto cestou bych jim chtěl poděkovat. A nejen jim. Neumím si představit, jak by to vypadalo bez lidí, co mi pomáhají s přípravkou. Mám na mysli hlavně trenéry Šandu, Fingerhuta, Šimka a Šmejkala. Hned za nimi bych zmínil rodiče, kteří nám velmi pomáhají a mají velký podíl na vývoji celého oddílu. V neposlední řadě bych chtěl poděkovat sponzorům, kteří nám hodně pomáhají s chodem klubu. Určitě nemohu zapomenout na výbor za pomoc při organizaci turnajů, kterých ročně pořádáme šest.

Autor: Josef Bendl

11.4.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

KRÁTCE: Vlaky mají jinou cílovou stanici

Ir Gavin Huban pochází z Gallway, ale už 16 let žije v České republice.

První rok jsem nerozuměl nikomu, říká český Ir Gavin Huban

Na setkání starostů má být řeč o spolupráci - a hlavně o penězích

Střední Čechy - Značný zájem provází již s předstihem historicky první setkání starostů obcí a měst s vedením Středočeského kraje, které hejtmanství pořádá v úterý v Kongresovém centru Praha. Vyplývá to ze slov mluvčího krajského úřadu Pavla Lochaře. „Účast zatím potvrdilo přes šest set z celkem z 1145 starostů," připomněl v pondělí. „Pozvánku na tuto mimořádnou akci dostali všichni primátoři, starostky a starostové," poznamenal.

DOTYK.CZ

Chystá se bič na soukromé lékaře

Soukromých ambulancí je jako hub po dešti. Zbytečně prodražují výdaje pojišťoven, tvrdí ministerstvo zdravotnictví. Očaři, plicaři nebo ortopedové totiž často pracují „dvoukolejně" – kromě soukromé ambulance mají i úvazek v nemocnici. Podle vedení resortu si odtud „vyzobávají" nejlukrativnější pacienty. To zarazíme, plánuje poradce ministra Roman Prymula.

Vykácené topoly nahradí platany a nové keře

Více než pět desítek topolů, které rostou v Mladoboleslavské ulici u garáží naproti supermarketu Penny, padne v několika následujících dnech k zemi. Důvodem je jejich neuspokojivý, v některých případech dokonce havarijní stav.

KRÁTCE: Balónkový karneval a uzavřené ulice

Co se děje na Mělnicku? Přinášíme vám přehled krátkých zpráv.

Divize B

15.kolo

19.11.2016
Baník Most Tn Rakovní 0 : 2
Štětí Hostouň 1 : 2
Chomutov Kladno 0 : 1
Neratovice Český Brod 0 : 5
Velvary Brozany 1 : 2
Souš Nový Bor 5 : 0
Meteor VII Úvaly 2 : 0
Nymburk Libiš 5 : 0

16.kolo

11.03.2017
Neratovice Brozany so
Velvary Úvaly so
Štětí Nový Bor so
Baník Most Hostouň so
Meteor VII Nymburk so
Libiš Tn Rakovní so
Chomutov Český Brod so
Souš Kladno so

Divize B 2016/2017

Poř. Mužstvo Z V R P S B
1. SK POLABAN Nymburk 34 30 0 4 93 : 31 92
2. Český Brod 34 22 0 12 85 : 49 62
3. Brozany 18 13 0 5 37 : 22 40
4. Kladno 18 13 0 5 35 : 20 37
5. Souš 18 12 0 6 36 : 17 36
6. Nový Bor 32 14 0 18 49 : 74 36
7. Úvaly 15 8 0 7 19 : 20 25
8. Neratovice 17 9 0 8 25 : 32 25
9. FK Meteor Praha VIII 18 9 0 9 32 : 24 24
10. FC Chomutov 18 8 0 10 21 : 24 24
11. Hostouň 18 7 0 11 21 : 32 21
12. TJ Tatran RAKO Rakovník 18 6 0 12 21 : 37 20
13. Štětí 18 5 0 13 28 : 50 18
14. Velvary 18 5 0 13 24 : 39 17
15. FK Baník Most 17 3 0 14 15 : 50 11
16. TJ Sokol Libiš 17 0 0 17 12 : 48 4

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies