V Ovčárech měla výpadek elektřina, domácí hráči nikoli

Ovčáry – Karlovy Vary, světoznámé lázeňské středisko, se v letošní sezoně fotbalem chlubit nemohou. Třetiligové mužstvo tři kola před koncem podzimu převzal po trenéru Dejmalovi (zdravotní problémy)Juraj Šimurka. Pod jeho vedením žlutozelení minule zdolaliBudějovice Ba odpoutali se ode dna tabulky. Fotbalisté Ovčár je tam ale v sobotním utkání 15. kola po výsledku3:0 vrátili.

13.11.2010

Ilustrační foto.Foto: Hradecký deník

Západočeši vstoupili do utkání aktivně se snahou favorita potrápit. Domácí ale nenechali nic náhodě. Už v 5. minutě se Maršner prokličkoval přes své strážce, jeho centr na zadní tyč byl ovšem pro Müllera příliš dlouhý.

Hosté odpověděli záhy, ale Šmrha ve vyložené pozici hlavičkoval vedle levé tyče. To bylo vše, co hosté v první půli směrem dopředu předvedli. Útočné duo Róth a Müller neustále zaměstnávalo hostujícího brankáře Četveríka a nedalo vydechnout ani hostující obraně.

Nová tvář v dresu Ovčár, záložník Cigánek, s přehledem posílal útočníky do brejků, ale jak Müller, tak Róth své akce zakončili zbrkle.

Svoji sílu v tahu na branku předvedl Róth ve 20. minutě. Po ideální přihrávce Cigánka se odpoutal od svého soupeře a nedal brankáři Četveríkovi šanci – 1:0.

Tři minuty poté karlovarský brankář ukázal svůj um proti střele Cigánka. Po půlhodině hry si diváci mohli vychutnat další kombinační akci domácích, kterou s přehledem zakončil Šmidrkal – 2:0.

Hosté se po této brance ze hřiště vytratili a mohou děkovat svému brankáři, že šli do kabin jen s dvoubrankovým přídělem.

Do druhého poločasu už nastupovali aktéři utkání s hudbou a rozsvíceným ukazatelem, bez nichž se vzhledem k výpadku elektřiny museli obejít v první půli. Obraz hry se ale nezměnil. Domácí předváděli i nadále, kdo je na hřišti pánem a bylo jen otázkou času, kdy se změní stav.

V 61. minutě dostal Róth přesnou přihrávku od Müllera a po vzoru sparťana Kweukeho přeloboval bezmocného Četveríka – 3:0.

Další krušnou chvilku hostům připravil Maršner, po jehož úniku minul cíl Šmidrkal. V 64. minutě si ve vápně naskočil Müller a jeho hlavička jen lízla pravý růžek branky hostů.

Diváci i domácí hráči se viditelně bavili fotbalem a jedna pěkná akce střídala druhou. V poslední čtvrthodince opět hosty podržel Četverík. Nejprve ztroskotal v zakončení Maršner a poté nedokázal gólmana hostí překonat střídající Hyka ze sólového úniku. Diváci jen zklamaně vydechli, protože přihrávka od Rótha byla vynikající a akce volala po gólu. A stav se už nezměnil ani po bombě Cigánka, který těsně minul branku.

O zoufalé snaze hostů ohrozit brankáře Macháčka svědčí jejich jediná střela z kopačky Nerada z 80. minuty.

Očima trenérů

Pavel Janeček (Ovčáry): „Škoda, že končí podzimní část soutěže, když mužstvo šlape. Nové tváře mužstvu prospěly a po jejich zapracování do sestavy jsou přínosem. Přestože dnešní soupeř po špatných výkonech změnil trenéra, bylo na něm vidět, že nehraje v dobré pohodě. V dnešním utkání jsme opět potvrdili, že když dostaneme soupeře pod tlak, není problém vytvořit si dostatečné množství střeleckých příležitostí. Dnes jsme je dokázali využít, a proto jsme zvítězili.“

Juraj Šimurka (K. Vary): „Z dnešního výkonu hráčů jsem zklamán. Takhle se o záchranu nebojuje. Chtěli jsme dnes něco změnit a urvat soupeři body, ale individuální chyby rozhodly utkání. V některých fázích utkání se dařila kombinace, ale jediná střela na branku za celý zápas je strašně málo. Dalo by se říct, že jsme silnému soupeři sami ulehčili práci. Ovčáry daly pěkné branky, a proto zaslouženě vyhrály.“

Ovčáry – Karlovy Vary 3:0 (2:0)
Branky: 21. a 61. Róth, 32. Šmidrkal. Rozhodčí: Mojsej. ŽK: Oslovič (KV). Diváci: 180. Ovčáry: Macháček – Jeník, Ondrák, Studený, Viskup – Cigánek, Šmidrkal (62. Matějček), Mareš, Maršner (79. Kovařík) – Müller (69. Hyka), Róth. K. Vary: Četverík – Vondráček, Oslovič, Kubice (61. Staněk), Šmrha – Hrubý, Vůjtěch, Tichota, Janáček (39. Hudec),– Nerad, Geňo (79. Zápotocký).

DUŠAN KUDELA

13.11.2010 VSTUP DO DISKUSE

Nový most v Mělníku.

KRÁTCE: Nový most bude zcela uzavřen

U příležitosti 75.výročí atentátu na říšského protektora Reinharda Heydricha se v Praze konala rekonstrukce útoku u tramvajové zastávky U Kříže.
28

Po 75 letech Gabčík a Kubiš znovu v Praze zaútočili na Heydricha

Policisté jsou v pohotovosti, aby ohlídali Prahu

Praha – Hned několik velkých akcí (s očekávanou velmi početnou návštěvou) i sportovních utkání zaměstná o víkendu pražské policisty. Ti nejen budou zajišťovat bezpečnost návštěvníků, veřejný pořádek a plynulost dopravy, ale jejich specialisté spolupracovali s pořadateli už při přípravě konkrétních opatření a poskytovali jim i potřebné poradenství. Připomněla to mluvčí pražské policie Andrea Zoulová.

KRÁTCE: Vlak přiveze pohádky

Mělnicko – Kimenatograf navštíví v příštích dnech Mělnicko. Poslední tři dny v květnu se zdrží v Kralupech a Mělníku.

Dril a dřina. Futsalisté Olympiku se chystají na ligu

Mělník /ROZHOVOR/ – Futsalový klub z Mělníka čeká v nové sezoně náročný úkol. Obstát v nejvyšší české soutěži a vyhnout se sestupu. Olympik za pár týdnů zahájí tvrdou přípravu. Jak bude probíhat? Čím ligu Mělník oživí? Nejen to prozradil v rozhovoru pro Mělnický deník Pavel Šuba, hlavní kouč A-týmu.

Dvacet let od baráže. Kralupy připomenou úspěch exhibicí

Kralupy – Hokejoví příznivci patří v sobotu večer do Kralup! Od 18 hodin na tamním zimním stadionu odstartuje exhibiční utkání mezi Kaučukem Kralupy a internacionály České republiky.