Libiš / I když má Jan Válek na kontě v letošním ročníku krajského přeboru aktuálně už 21 gólů, hattricku ještě nesáhl. Velmi blízko byl libišský kanonýr v sobotním domácím utkání proti Novému Strašecí. Nakonec byl ale domácí kapitán jistě spokojen i se dvěma góly, kterými výrazně přispěl k výhře 3:0.

23.5.2009
Fotogalerie
17 fotografií

Libiš - Nové StrašecíFoto: Luboš Kurzweil

Libiští se na domácím hřišti představili po třech týdnech. Diváci tak mohli poprvé spatřit Martina Nováka, jehož nohu zdobí od nešťastného utkání v Benátkách sádra. Svižný první poločas přinesl vzruch před oběma brankami. Gólového vyjádření se ale dočkali pouze domácí. Ve 26. minutě si Zuskin na zadní tyči vyskočil na dlouhý Wernerův aut a otevřel účet.

Do té doby zaujaly zejména situace, po kterých se obě mužstva dožadovala penalty. Hosté reklamující hru rukou, ani domácí, kterým se nezdálo přidržení Wernera tlačícího se do šance, u rozhodčího nepochodili. Po vedoucím gólu se Libišským do přestávky otevřela obrana soupeře ještě několikrát. Zcela sami před brankářem ale nezvolili Jirásek, kterého Kut vychytal, ani zbytečně nahrávající Válek nejideálnější řešení. Gólem neskončily ani závary po standardních situacích.

A domácí za to mohli platit krutou daň. Ofsajdová past totiž vzápětí nezafungovala ani na domácí straně a Kudela zakončil svůj úprk jen o decimetry vedle. Ještě blíže vyrovnání bylo Strašecí v samém závěru poločasu. Po standardní situaci se míč dostal ke Krumhanzlovi, a ten zblízka napálil tyč. Domácí po této situaci zřejmě pochopili, že hubený náskok není moc bezpečný. Jen šest minut po návratu z kabin si na přesný centr ze strany naběhl Válek a jen málokdo zapochyboval, že akce neskončí druhým gólem.

Libišská „jedenáctka“ pak hosty po jejich další zbytečné ztrátě uprostřed hřiště dorazila v 57. minutě. Z poloviny hřiště si to Válek namířil nejkratší cestou k bráně a ve skórování mu nezabránil ani vybíhající Kut. Domácí pak očividně polevili, a zápas tím ztratil na plynulosti i kráse. Z nepřesností vybočilo po jedné pohledné akci na každé straně. Za domácí obranou si dlouhý míč výborně zpracoval Kudela, ale Šídlo si čisté konto vzít nedal. Tečku za utkáním udělala jeho hlavní postava. Válek se po bleskové narážečce právem držel za hlavu. Nebýt nepřesného zakončení, měl čistý hattrick jako na zlatém podnose.

Libiš - Nové Strašecí 3:0 (1:0)

Branky: 51. a 57. Válek, 26. Zuskin. Rozhodčí: Štefan. ŽK: 18. Pospíšil – 23. Krumhanzl. Diváci: 150. Libiš: Šídlo – Zuskin, Trojan, Pospíšil – Werner, Máj (62. Slezák), Marek, Špička – Kucler – Jirásek, Válek. Nové Strašecí: Kut – Štika, Vecka, Koula, Soukup, Vašák, Duchoň, Tlustý (77. Vosyka), Krumhanzl (81. Mrázek), Stuchl (59. Zázvorka), Kudela.

23.5.2009 VSTUP DO DISKUSE

Chodečský masopust provázelo slunečné počasí.
9

V průvodu nechyběla ani žabí rodinka

Michal Tung
4

Michal Tung o EET: Také Vietnamci pořizují pokladny na poslední chvíli

Tomáš Krátký: Pro vaření piva je nejdůležitější voda

O domácím vaření piva nikdy nepřemýšlel. Pil klasická česká piva, než ho před pěti lety kamarád seznámil i s pivy z menších pivovarů. „Hrozně mě to nadchlo," říká třicetiletý Tomáš Krátký ze Stratova na Nymbursku, který má od té doby za sebou už několik uvařených várek domácího piva.

KRÁTCE: Co se děje na Mělnicku?