Všestudy čekal v cestě za čtrnáctou výhrou v řadě těžký soupeř – Libiš B. Na půdě třetího týmu soutěže si Viktoria připsala po výsledku 2:0 další tři body. „Na zápas jsme se výborně připravili. Věděli jsme, že Libiš je doma silná, pravidelně využívá i své dorostence," řekl brankář vítězů Ivo Lorenc.

Už po čtvrthodině hry otevřel skóre utkání Miloš Hakl, nacvičený signál ze standardní situace přinesl úspěch. „Začali jsme dost ustrašeně a to vlastně rozhodlo celé utkání," litoval špatného startu domácí kouč Urbanec.

Hráči Libiše nedokázali najít recept na bezchybně hrající obranu Všestud. Nejnebezpečnější situací tak byla v prvním poločase ze strany libišských střela kapitána Eisnera. která těsně minula branku Lorence.

KP: Brandýs n. L. - Zbuzany
I hvězdné Zbuzany mají své dny. Odepisovaná Lhota jeden trefila

Do druhé půle vstoupili aktivněji domácí. „Chtěli jsme tým o přestávce nabudit. Postupem času kluci začali hrát svoji hru," řekl Urbanec.

Přesto se Libiši vyrovnat nepodařilo. A to měla ke konci zápasu výhodu jednoho hráče v poli – předčasně odešel do šatny Miloslav Švancara. „Vyloučení nás ještě více nabudilo. Semkli jsme se a poctivou hrou výhru ubojovali," potěšil výkon týmu i přes oslabení Lorence.

Devět minut před koncem základní hrací doby navíc rozhodl definitivně o třech bodech pro Všestudy obránce Martin Samek. Ten přišel na hřiště až v rámci střídání, ale důležitým gólem pohřbil jakékoliv myšlenky Libiše na bodový zisk. „Musím hráče pochválit, obrana utkání zvládla na výbornou. V kabině jsme si řekli, co chceme hrát, jakých chyb se vyvarovat a nakonec se vše vydařilo," prozradil znovu Lorenc.

Všestudští zůstávají s dvaapadesáti získanými body na prvním místě tabulky. Musí se však mít na pozoru před druhými Vojkovicemi. Ty zvládly svůj zápas s Labským Kostelcem, uspěly na penalty. Třetí příčku okupuje i přes prohru rezerva Libiše.

Lídr z Kel se vrátil na vítěznou vlnu

POSLEDNÍMU NESTAČILY NA BODY ANI ČTYŘI GÓLY

Nejvíce branek viděli diváci ve Vysoké, místní hráči porazili v divokém souboji Vehlovice 5:4. Dvěma góly se na třech bodech pro domácí podílel Michal Kettner, vítěznou trefu si připsal pět minut před konečným hvizdem.

Utkání bylo pikantní pro fotbalistu Vehlovic Václava Pešana. Ten přišel do klubu teprve nedávno, právě z Vysoké. Ani on však ke smůle hostujících příznivců nedokázal týmu pomoct k bodům. „Sahali jsme po remíze. Pokud takto budeme hrát i v dalších týdnech, nějaké body posbíráme," myslí si Pavel Kroužecký, jednatel vehlovického klubu.

Po další prohře jsou Vehlovičtí stále poslední, avšak zůstávají na dostřel. Víkendový souboj se totiž nepovedl ani předposledním Veltrusům, které padly s Obřístvím.

ANI JOSEF KOZÁK, jehož start v utkání s Velvary byl předem nejistý, nedokázal odvrátit porážku. Na snímku si kryje míč před kapitánem hostí Jakubem Frohnou.