Zárybští si z Vysoké odvezli bod naděje

Mělnicko- Víkendová utkání mělnických celků v I. B třídě /AKTUALIZUJEME/.

8.6.2009

Vysoká - ZárybyFoto: Jaromír Hejna

Mokrý terén ve Vysoké svědčil lépe hostům ze Záryb, kteří se lépe pohybovali. Konečná remíza 2:2 nic moc neřeší. Hostům dává určitou naději na záchranu, domácí Vysokou zase posunula trochu blíže k sestupové propasti.

Už ve třetí minutě mohli jít hosté do vedení, ale Brůžek z vyložené pozice branku hlavou netrefil. Hosté byli v prvních dvaceti minutách střelecky aktivnější, ale se střelami z dálky mířícími mezi tři tyče si Jan Finkous poradil. V 21. minutě posadil Brejša míč z rohu na hlavu neobsazeného René Finkouse a domácí se radovali z prvního gólu. Zárybští se ale nevzdávali a hrozili z trestných kopů Dušičky. Po jednom z nich vyrazil Jan Finkous míč k volnému Františku Valentinovi, ale jeho volej se mezi tři tyče nevešel. Po dalším trestném kopu zase mířil Schütz hlavou těsně vedle šibenice domácí brány.

Góly padly až v závěru poločasu. Nejprve se parádní kličkou do středu hřiště uvolnil Tomáš Skopka a za jeho střelou do šibenice se gólman Kvasnička jen ohlédnul – 2:0. V poslední minutě se podařilo hostům snížit, když Dušičkům střílený centr z trestného kopu prošel až do sítě – 2:1.

Po pěti minutách druhé půle měl na kopačce rozhodnutí David Řízek. Po samostatném úniku se ale míč po jeho střele odrazil od tyče zpět do pole. To bylo z domácí strany na dlouho vše. Aktivita se přesunula na kopačky hostů. V 52. minutě Babovák sám před brankou ještě nedal, ale o deset minut později už bylo srovnáno. Dušička krásnou střelou z dvaceti metrů pod břevno nedal Janu Finkousovi šanci – 2:2. Gólu ale zřejmě předcházel nepotrestaný faul na domácího Kaňku uprostřed hřiště.

Domácí se snažili strhnout vedení na svou stranu, ale trenérům nevyšlo ani střídání. Sankot po sedmi minutách na hřišti u rohového praporku nesmyslně fauloval hostujícího hráče a uviděl po právu červenou. Jejich hra už ale byla hodně křečovitá a hosté cennou remízu bez problému udrželi.

Dvoubrankovou ztrátu smazal i Řepín

Utkání dvou naprosto odlišných poločasů bylo k vidění v Řepíně, kam zavítala Dlouhá Lhota. Tříbodový zisk by domácím zajistil definitivní jistotu záchrany, přesto byli Řepínští po závěrečném hvizdu spokojeni i s bodem. Dlouhá Lhota byla od úvodních minut lepším mužstvem a zaslouženě šla do dvoubrankového vedení. Peřestého nejprve překonal klouzavou střelou k tyči a následně i po rohu hlavou hostující Šolc. Řepín ohrozil branku soupeře pouze tečovaným pokusem Dvořáka a bombou Jurčovského, jenž těsně minula tyč.

Ve druhé půli se karta obrátila. Už v úvodu tečoval v pokutovém území špičkou kopačky Štrupl přímý kop Rady a bylo to o gól. Domácí byli rázem na koni avyrovnání viselo ve vzduchu. Nakonec přišlo v 66. minutě. Štrupl se po levé straně probil přes dva obránce, přihrál před bránu volnému Dvořákovi, který si už v podobných situacích ví rady. V závěru se obě mužstva snažila o vítěznou branku, ale remízový stav se již nezměnil.

Rejšicím už prvenství nikdo nevezme

Dvě kola před koncem jsou Rejšice vítězem skupiny. V utkání lídrů potvrdili domácí fotbalisté, že jim prvenství v soutěži patří právem. Od začátku byli fotbalově lepší než soupeř a nakonec vyprovodili Lužec půltuctem branek. Hosté tahali za kratší konec. Po inkasované brance z penalty se jim sice podařilo vyrovnat po Kučabově hlavičce, ale brankami Barančoka a Zdražila získali domácí dvoubrankové poločasové vedení. Po změně stran sice parádním vlastencem Vladimír Rys trochu zkomplikoval situaci, ale v poslední desetimunutovce domácí třikrát udeřili a dosáhli zasloužené výhry. Hosté dohrávali bez vyloučeného brankáře Jakeše. Dvě kola před koncem soutěže si tak Rejšice zajistily prvenství, zbývá však otázka, zda jej využijí k postupu do I. A třídy.

Dobře rozehraný zápas ztratili

Tišičtí fotbalisté měli před utkáním v Kosmonosech zajištěnu účast i v příštím ročníku soutěže. Domácím, kteří zahajovali jaro na předposlední příčce, se povedlo tuto metu dostihnout právě v sobotním vzájemném zápase. Kosmonoský tlak k ohrožení brány dlouho nevedl. Až po půlhodině se rozestoupila obrana před Knesplem, jehož však Fencák vychytal. Na druhé straně Vlk efektně skočil k tyči pro Prejzkovu střelu. Dlouho nezáživnou podívanou vynahradil až závěr. Tišice šly v 65. minutě překvapivě do vedení, když se nedohodli kosmonoští stopeři, kdo odehraje míč, tak do něj s jejich „dovolením“ kopl Karlík a trefil síť – 0:1. V 74. minutě neudržel Fencák Kadlecovu dělovku a dotírající Bednár zblízka dorazil – 1:1. Krásnou ránu Tůmy z trestného kopu, stejně jako stoprocentní šanci Knespla Fencák zmařil, ale tři minuty před koncem inkasoval rozhodující úder. Lukášova střela mu vypadla z náruče a znovu byl v pravý čas na pravém místě slovenský útočník Bednár – 2:1.

Řekli po utkání

Jaroslav Urbánek: „V první půli hosté využili mokrý povrch k rychlým akcím a zcela po právu se dostali do dvoubrankového vedení. Po změně stran jsme zlepšili hru a výsledkem byla spravedlivá remíza. Zisk jednoho bodu je vzhledem k nepříznivému vývoji důležitý."

Václav Řízek, trenér Vysoké: „Poslední dobou nezvládáme důležité domácí zápasy po psychické stránce. Bylo to jak utkání se Skalskem, tak i teď proti Zárybům. Padne na nás vždy deka, jsme nervózní. Teď už je to s námi hodně nahnuté. Proti Zárybům jsme znovu potvrdili, že se neumíme vyrovnat s tlakem důležitosti utkání. V šatně si řekneme, že musíme hrát v klidu, ale pak si nedáme tři přihrávky za sebou.“

Jan Hanuš, trenér Záryb: „Když jsme za stavu 1:0 neproměnili již čtvrtou šanci a ve 40. minutě dostali druhý gól, bylo to s námi dost špatné. Trochu náhodný gól těsně před přestávkou nás dostal do hry.Ve druhé půli jsme hráli velice dobře. Vyrovnání bylo zcela zasloužené. Domácím pomohla naše střelecká nemohoucnost alespoň k bodu.My dva ztratili.“

Vladimír Tauchman, trenér Lužce: „Z naší strany to bylo hodně špatný. Nemám k tomu slov, nemám co rozebírat. Měli jsme dostat ještě více gólů, to je můj pohled na utkání. Srovnali jsme na 1:1, pak čtvrt hodiny před koncem snížíme na 3:2, ale závěr jsme odehráli hrozně. Někteří hráči začali vyrábět fatální chyby, hráli jsme moc odevzdaně.“

Antonín Kravcov, asistent trenéra Tišic: „Utkání se hrálo na špatném terénu. Hřiště bylo pod vodou, ale podmínky byly stejné pro obě mužstva. Domácí disponují mladým běhavým mančaftem. V úvodu na nás vlítli a prvních patnáct minut jsme byli pod tlakem. Pak se hra vyrovnala a přelévala se se šancemi na obě strany. V úvodu druhého poločasu jsme přestáli velký tlak domácích a šli i do vedení. Už to vypadalo, že je přejedeme, ale v závěru domácí opět přidali a vyrovnali. Tři minuty před koncem dali i vítězný gól. Je to škoda, určitě to bylo remízové utkání.“

Vysoká – Záryby 2:2 (2:1)
21. R. Finkous, 41. T. Skopka – 45. a 63. Dušička. Rozhodčí: Reiprich. ŽK: 3:4. ČK: 67. Sankot – 65. Merta. Diváci: 100. Vysoká: J. Finkous – Tichý – Kaňka, Možný, Štauber – D. Řízek (60. Sankot), Nový (72. Štolba), Brejša, M. Skopka – T. Skopka, R. Finkous (72. Pešan). Záryby: Kvasnička – Driml, Brůžek, Merta, V. Valentin – Záhora (79. Janovec), Mikšovský, Dušička, F. Valentin – Babovák (90. Šindelář), Schütz.
Řepín – Dlouhá Lhota 2:2 (0:2)
47. Štrupl, 66. Dvořák – 18. a 36. Šolc. Rozhodčí: Myška. ŽK: 0:2. Diváci: 80. Řepín: Peřestý – Slepička (85. Rosenbaum), Vaněček, Ondráček, Kraus – Rada, Jurčovský, Kratochvíl (68. Salač), Kinzl – Dvořák, Štrupl (89. R. Černý).
Kosmonosy – Tišice 2:1 (0:0)
Bednár 2 – Karlík. Rozhodčí: Brda. ŽK: 2:1. Diváci: 46. Tišice: Fencák - Brodský, Krupička (90. Kravcov), John, Klíma, Holomek, Kaňovský (Štráchal), T. Prejzek (69. Vítovec), Březina, Karlík, Temiak.
Rejšice - Lužec 6:2 (3:1)
13. 82., 83. z PK Hanuš, 30. Barančok, 33. Zdražil, 86. Nastoupil – M. Kučaba, vlastní. Rozhodčí: Malý. ŽK: Šára, Špánek, Rybář (L). ČK: 83. Jakeš (L). Diváci: 120.

(jah, mb, št)

8.6.2009 VSTUP DO DISKUSE

Ilustrační obrázek

Výsledkový servis: Neratovice vypráskaly Souš

Parádní představení Pšovky Mělník! Svěřenci trenéra Libora Tomáška doma porazili aktuálního lídra I. A třídy.
18

Pšovka si vyšlápla na vedoucí Polepy

Hnojte popelem

Topíte dřevem? Nebo máte doma krb jen tak pro příjemný pocit? Kam dáváte popel? Pokud ho vyhazujete, připravujete se o jedno z nejlepších hnojiv světa.

Dnešní nocí startuje vinařská sezona

Mělník – Už dnes začíná v Mělníku letošní vinařská sezona. Vinná noc, která začíná v 16 hodin, je totiž první ze série akcí spojených s ochutnávkou vín a pěstováním vinné révy. Letošní ročník bude zaměřen především na mladá vína ročníku 2016 výhradně z regionálních vinic.

Hasiče čeká krušná noc

Region - Zítra po setmění budou na kopcích v téměř každém městě a vesnici plát tradiční čarodějnické ohně. Zatímco pro děti je filipojakubská noc zábavou a pro teenagery bujarým večírkem, hasiči mají napilno. Často jim přibývají vrásky na čele zbytečně, když vyjíždějí k požárům, aby na místě zjistili, že jde o neohlášené pálení čarodějnic.

Dneska první liga! míří na Berounsko. Siegl chce vidět Kuku na lopatkách

Střední Čechy – Dohromady mají na kontě přes tři stovky ligových gólů. Jeden střílel za Spartu, druhý za Slavii. Na vojně v Chebu, později v Kaiserslauternu a Voticích se jejich kariéry přímo proťaly. V sobotu (začátek ve 14.30) se ale znovu postaví proti sobě. Horst Siegl povede v rámci projektu Dneska první liga! jako patron fotbalisty domácích Zdic, Pavel Kuka hosty z Komárova. Oba se na Berounsko velmi těší.