Zárybští si z Vysoké odvezli bod naděje

Mělnicko- Víkendová utkání mělnických celků v I. B třídě /AKTUALIZUJEME/.

8.6.2009

Vysoká - ZárybyFoto: Jaromír Hejna

Mokrý terén ve Vysoké svědčil lépe hostům ze Záryb, kteří se lépe pohybovali. Konečná remíza 2:2 nic moc neřeší. Hostům dává určitou naději na záchranu, domácí Vysokou zase posunula trochu blíže k sestupové propasti.

Už ve třetí minutě mohli jít hosté do vedení, ale Brůžek z vyložené pozice branku hlavou netrefil. Hosté byli v prvních dvaceti minutách střelecky aktivnější, ale se střelami z dálky mířícími mezi tři tyče si Jan Finkous poradil. V 21. minutě posadil Brejša míč z rohu na hlavu neobsazeného René Finkouse a domácí se radovali z prvního gólu. Zárybští se ale nevzdávali a hrozili z trestných kopů Dušičky. Po jednom z nich vyrazil Jan Finkous míč k volnému Františku Valentinovi, ale jeho volej se mezi tři tyče nevešel. Po dalším trestném kopu zase mířil Schütz hlavou těsně vedle šibenice domácí brány.

Góly padly až v závěru poločasu. Nejprve se parádní kličkou do středu hřiště uvolnil Tomáš Skopka a za jeho střelou do šibenice se gólman Kvasnička jen ohlédnul – 2:0. V poslední minutě se podařilo hostům snížit, když Dušičkům střílený centr z trestného kopu prošel až do sítě – 2:1.

Po pěti minutách druhé půle měl na kopačce rozhodnutí David Řízek. Po samostatném úniku se ale míč po jeho střele odrazil od tyče zpět do pole. To bylo z domácí strany na dlouho vše. Aktivita se přesunula na kopačky hostů. V 52. minutě Babovák sám před brankou ještě nedal, ale o deset minut později už bylo srovnáno. Dušička krásnou střelou z dvaceti metrů pod břevno nedal Janu Finkousovi šanci – 2:2. Gólu ale zřejmě předcházel nepotrestaný faul na domácího Kaňku uprostřed hřiště.

Domácí se snažili strhnout vedení na svou stranu, ale trenérům nevyšlo ani střídání. Sankot po sedmi minutách na hřišti u rohového praporku nesmyslně fauloval hostujícího hráče a uviděl po právu červenou. Jejich hra už ale byla hodně křečovitá a hosté cennou remízu bez problému udrželi.

Dvoubrankovou ztrátu smazal i Řepín

Utkání dvou naprosto odlišných poločasů bylo k vidění v Řepíně, kam zavítala Dlouhá Lhota. Tříbodový zisk by domácím zajistil definitivní jistotu záchrany, přesto byli Řepínští po závěrečném hvizdu spokojeni i s bodem. Dlouhá Lhota byla od úvodních minut lepším mužstvem a zaslouženě šla do dvoubrankového vedení. Peřestého nejprve překonal klouzavou střelou k tyči a následně i po rohu hlavou hostující Šolc. Řepín ohrozil branku soupeře pouze tečovaným pokusem Dvořáka a bombou Jurčovského, jenž těsně minula tyč.

Ve druhé půli se karta obrátila. Už v úvodu tečoval v pokutovém území špičkou kopačky Štrupl přímý kop Rady a bylo to o gól. Domácí byli rázem na koni avyrovnání viselo ve vzduchu. Nakonec přišlo v 66. minutě. Štrupl se po levé straně probil přes dva obránce, přihrál před bránu volnému Dvořákovi, který si už v podobných situacích ví rady. V závěru se obě mužstva snažila o vítěznou branku, ale remízový stav se již nezměnil.

Rejšicím už prvenství nikdo nevezme

Dvě kola před koncem jsou Rejšice vítězem skupiny. V utkání lídrů potvrdili domácí fotbalisté, že jim prvenství v soutěži patří právem. Od začátku byli fotbalově lepší než soupeř a nakonec vyprovodili Lužec půltuctem branek. Hosté tahali za kratší konec. Po inkasované brance z penalty se jim sice podařilo vyrovnat po Kučabově hlavičce, ale brankami Barančoka a Zdražila získali domácí dvoubrankové poločasové vedení. Po změně stran sice parádním vlastencem Vladimír Rys trochu zkomplikoval situaci, ale v poslední desetimunutovce domácí třikrát udeřili a dosáhli zasloužené výhry. Hosté dohrávali bez vyloučeného brankáře Jakeše. Dvě kola před koncem soutěže si tak Rejšice zajistily prvenství, zbývá však otázka, zda jej využijí k postupu do I. A třídy.

Dobře rozehraný zápas ztratili

Tišičtí fotbalisté měli před utkáním v Kosmonosech zajištěnu účast i v příštím ročníku soutěže. Domácím, kteří zahajovali jaro na předposlední příčce, se povedlo tuto metu dostihnout právě v sobotním vzájemném zápase. Kosmonoský tlak k ohrožení brány dlouho nevedl. Až po půlhodině se rozestoupila obrana před Knesplem, jehož však Fencák vychytal. Na druhé straně Vlk efektně skočil k tyči pro Prejzkovu střelu. Dlouho nezáživnou podívanou vynahradil až závěr. Tišice šly v 65. minutě překvapivě do vedení, když se nedohodli kosmonoští stopeři, kdo odehraje míč, tak do něj s jejich „dovolením“ kopl Karlík a trefil síť – 0:1. V 74. minutě neudržel Fencák Kadlecovu dělovku a dotírající Bednár zblízka dorazil – 1:1. Krásnou ránu Tůmy z trestného kopu, stejně jako stoprocentní šanci Knespla Fencák zmařil, ale tři minuty před koncem inkasoval rozhodující úder. Lukášova střela mu vypadla z náruče a znovu byl v pravý čas na pravém místě slovenský útočník Bednár – 2:1.

Řekli po utkání

Jaroslav Urbánek: „V první půli hosté využili mokrý povrch k rychlým akcím a zcela po právu se dostali do dvoubrankového vedení. Po změně stran jsme zlepšili hru a výsledkem byla spravedlivá remíza. Zisk jednoho bodu je vzhledem k nepříznivému vývoji důležitý."

Václav Řízek, trenér Vysoké: „Poslední dobou nezvládáme důležité domácí zápasy po psychické stránce. Bylo to jak utkání se Skalskem, tak i teď proti Zárybům. Padne na nás vždy deka, jsme nervózní. Teď už je to s námi hodně nahnuté. Proti Zárybům jsme znovu potvrdili, že se neumíme vyrovnat s tlakem důležitosti utkání. V šatně si řekneme, že musíme hrát v klidu, ale pak si nedáme tři přihrávky za sebou.“

Jan Hanuš, trenér Záryb: „Když jsme za stavu 1:0 neproměnili již čtvrtou šanci a ve 40. minutě dostali druhý gól, bylo to s námi dost špatné. Trochu náhodný gól těsně před přestávkou nás dostal do hry.Ve druhé půli jsme hráli velice dobře. Vyrovnání bylo zcela zasloužené. Domácím pomohla naše střelecká nemohoucnost alespoň k bodu.My dva ztratili.“

Vladimír Tauchman, trenér Lužce: „Z naší strany to bylo hodně špatný. Nemám k tomu slov, nemám co rozebírat. Měli jsme dostat ještě více gólů, to je můj pohled na utkání. Srovnali jsme na 1:1, pak čtvrt hodiny před koncem snížíme na 3:2, ale závěr jsme odehráli hrozně. Někteří hráči začali vyrábět fatální chyby, hráli jsme moc odevzdaně.“

Antonín Kravcov, asistent trenéra Tišic: „Utkání se hrálo na špatném terénu. Hřiště bylo pod vodou, ale podmínky byly stejné pro obě mužstva. Domácí disponují mladým běhavým mančaftem. V úvodu na nás vlítli a prvních patnáct minut jsme byli pod tlakem. Pak se hra vyrovnala a přelévala se se šancemi na obě strany. V úvodu druhého poločasu jsme přestáli velký tlak domácích a šli i do vedení. Už to vypadalo, že je přejedeme, ale v závěru domácí opět přidali a vyrovnali. Tři minuty před koncem dali i vítězný gól. Je to škoda, určitě to bylo remízové utkání.“

Vysoká – Záryby 2:2 (2:1)
21. R. Finkous, 41. T. Skopka – 45. a 63. Dušička. Rozhodčí: Reiprich. ŽK: 3:4. ČK: 67. Sankot – 65. Merta. Diváci: 100. Vysoká: J. Finkous – Tichý – Kaňka, Možný, Štauber – D. Řízek (60. Sankot), Nový (72. Štolba), Brejša, M. Skopka – T. Skopka, R. Finkous (72. Pešan). Záryby: Kvasnička – Driml, Brůžek, Merta, V. Valentin – Záhora (79. Janovec), Mikšovský, Dušička, F. Valentin – Babovák (90. Šindelář), Schütz.
Řepín – Dlouhá Lhota 2:2 (0:2)
47. Štrupl, 66. Dvořák – 18. a 36. Šolc. Rozhodčí: Myška. ŽK: 0:2. Diváci: 80. Řepín: Peřestý – Slepička (85. Rosenbaum), Vaněček, Ondráček, Kraus – Rada, Jurčovský, Kratochvíl (68. Salač), Kinzl – Dvořák, Štrupl (89. R. Černý).
Kosmonosy – Tišice 2:1 (0:0)
Bednár 2 – Karlík. Rozhodčí: Brda. ŽK: 2:1. Diváci: 46. Tišice: Fencák - Brodský, Krupička (90. Kravcov), John, Klíma, Holomek, Kaňovský (Štráchal), T. Prejzek (69. Vítovec), Březina, Karlík, Temiak.
Rejšice - Lužec 6:2 (3:1)
13. 82., 83. z PK Hanuš, 30. Barančok, 33. Zdražil, 86. Nastoupil – M. Kučaba, vlastní. Rozhodčí: Malý. ŽK: Šára, Špánek, Rybář (L). ČK: 83. Jakeš (L). Diváci: 120.

(jah, mb, št)

8.6.2009 VSTUP DO DISKUSE

V Neratovicích na náměstí už funguje nový bibliobox. Jde o schránku na vracení knih v době, kdy je knihovna zavřená.
3

Obrazem: Neratovice mají nový bibliobox

Miřejovický půlmaraton 2015: vítězný Jiří Čivrný v cíli.

Sobota bude patřit běžcům. Blíží se Miřejovický půlmaratón!

Brzký konec. Neratovickou cestu pohárem utnul Převýšov

Neratovice – Velká škoda! Pohárová cesta pro Neratovice skončila dříve, než vůbec pořádně začala. Svěřenci trenéra Tomáše Staňka včera nestačili na Převýšov, prohráli 0:2 a v MOL Cupu končí.

Přes Sokol, Lokomotivu a Kaučuk až k dnešnímu HK

Kralupy – Kralupský hokejový klub započal svojí činnost už ve dvacátých letech dvacátého století. Ze tří hokejových týmů na Mělnicku se pyšní suverénně nejdelší historií. Znáte ji?

Během dne hrozí silné bouřky, výstraha platí do půlnoci

Meteorologové vydali varování před bouřkami. Čechy by měly zasáhnout dnes mezi 11:00 a 23:00, na Moravě platí výstraha od 14:00 do půlnoci.

Slíbené peníze pro sestry: kraj schválil postup, jak je zajistit

Střední Čechy – Jak budou postupovat při navyšování platů sester a dalších zdravotnických pracovníků, kteří pracují ve směnném nebo nepřetržitém provozu, rozhodli krajští radní. Reagují tak na nejasnou metodiku dotačního programu Ministerstva zdravotnictví, kvůli které hrozí, že sestry dostanou slíbené peníze navíc opožděně.