Velký hokejový den, za přítomnosti televizního zpravodajského týmu ČT1, zahájilo exhibiční utkání starých gard. Výběry pod vedením Slavomíra Lenera a Pavla Richtra, složené z nejen z velkých osobností českého hokeje, pobavily necelou pětistovku přítomných diváků. Po utkání předal Martin Chabada pamětní dresy vyrobené speciálně pro tuto akci zástupcům oddělení neurochirurgie Nemocnice Na Homolce primáři MUDr. Janu Klenerovi a MUDr. Josefu Kašíkovi. Přestávky byly vyplněny ukázkami dovedností Buldočků ve všech mládežnických kategoriích, které se zaujetím sledoval šéftrenér ČSLH Slavomír Lener. Charitativní akce byla zakončena předáním vydražených dresů jejich majitelům, kteří je doslova z hráčů na ledě vysvlékli. Celkový výtěžek z této akce tak dosáhl úctyhodné částky 124 100 Kč. Zvláštní poděkování patří hráčům a funkcionářům HC Zlonice, kteří rovněž přispěli finanční částkou na tuto charitativní akci.

Samotný průběh zápasu se nesl v předvánoční náladě v podobě rekordní gólové nadílky. Zlonice drželi krok s domácím týmem pouze jednu třetinu. Branky dvou Lukášů, Pokory z šesté minuty a Štukheila dvě minuty před koncem třetiny vůbec nenasvědčovaly na těžký debakl, který museli skousnout hráči ze Zlonic. Nutno přiznat, že jen dobrý výkon brankáře Kořínka uchránil hosty od většího brankového přídělu. Nebývalý střelecký koncert zahájili Buldoci až v následujících třetinách.

V úvodu druhého dějství si domácí zahráli přesilovku, ale bez střeleckého efektu. Vše si vynahradili v rozpětí 24. až 28. minuty, kdy po nádherných kombinačních akcích vstřelili čtyři branky a svého soupeře srazili do kolen. Brankostroj rozjel Ondřej Šimek a po 40. vteřinách jej napodobil Jakub Mareček. Buldoky nezastavilo ani oslabení a Jaroslav Veselý se radoval ze sté branky, kterou tento tým vstřelil soupeřům v letošním soutěžním ročníku. Za dalších šestnáct vteřin zametl Lukáš Pokora puk do prázdné, po akci první pětky na jeden dotek. V polovině utkání přepustil Pavel Kresta své místo v brance Ondřeji Sýkorovi. Ani on nedovolil hostům vstřelit alespoň čestný úspěch. Domácí hráče hokej viditelně bavil a další branky na sebe nenechali dlouho čekat. Jakub Mrázek, Lukáš Pokora, Lukáš Prejza se zapsali do listiny střelců. Desátou brankou zatížil konto nešťastného soupeře dvě minuty před koncem třetiny Jaroslav Litomyský.

Závěrečná třetina proběhla ve stejném scénáři jako ta první. Buldoci svého soupeře nešetřili a nastříleli statečně hrajícímu soupeři dalších osm branek. Dosáhli tak svého rekordního vítězství ve své novodobé historii a svým výkonem přispěli k velmi vydařené charitativní akci.

Dušan Kudela

Buldoci Neratovice – HC Zlonice 18:0 (2:0, 8:0,8:0)

Branky a nahrávky: 6. Pokora (Pek), 18. Štukheil (Horevaj), 24. Šimek (Vočadlo), 24. Mareček (Pek), 25. Veselý (Macek), 28. Pokora (Pek, Mareček), 35. Mrázek (Horevaj), 36. Pokora (Pek, Mareček), 36. Prejza (Vočadlo, Rak), 39. Litomyský (Veselý), 41. Horevaj, 44. Mareček, 51. Pokora (Pek, Mareček), 52. Pokora (Mareček), 54. Mrázek (Horevaj), 57. Horevaj (Mareček, Pek), 59. Mareček (Pokora), 60. Pek (Pokora).
Rozhodčí: Šubrt, Bergman, Gregor. Vyloučení 3:5. Využití 2:0, oslabení 2:0. Diváci: 426.

Sestava Buldoků: Kresta (30. Sejkora) – Mrázek, Horevaj, Šimek, Pšánský, Litomyský, Pokora, Pek, Mareček, Macek, Veselý, Vočadlo, Štukheil, Prejza, Rak, Liška, Pražák.