Súvodní smrští střel si gólman Houdek ještě poradil. Prostřelil ho až na konci 4. minuty Vachulka. Druhý gól na sebe nenechal dlouho čekat. Už za dalších dvacet sekund se před hostujícího gólmana proháčkoval Jiří Cmunt a podruhé rozjásal domácí diváky. Když o dvě minuty později nestačil Houdek na střelu Mikše, přepustil své místo vbrance Vokurkovi. Ten si ale na puk sáhl poprvé po půlminutě, když ho lovil ze sítě.

Domácí pak vaktivitě zabrzdilo několikanásobné vyloučení. Nabídnuté přesilovky ale hostující hráči nevyužili. Gól se podařilo vstřelit až těsně před první sirény Buriánkovi, který prostřelil domácího gólmana Kubeše.

Vprostřední části hra trochu upadla a oba brankáři dokázali udržet čisté konto. Na začátku třetího dějství se při vyloučení Kotěšovského prosadil po samostatné akci domácí Šťastný a vzal hostům i nejmenší naději na zkorigování výsledku. Třináct sekund před koncem pečetil výsledek Ton.

Vajgaru nyní chybí k jistotě záchrany jediný bod. Mělničtí, kteří mají středeční dohrávaný zápas v Benešově k dobru, zůstávají ve své skupině sedmí, osmý Sokolov už však ztrácí pouhý bod.

2. liga Střed/Západ, 10. kolo:

Jindřichův Hradec - Mělník 6:1 (4:1, 0:0, 2:0)

Branky: 4. Vachulka (Palubjak), 5. J. Cmunt (Štastný, Ton), 7. Mikš (Novotný), 8. Freiberg, 42. Štastný (Klíma, J. Cmunt), 60. Ton (J. Cmunt) - 19. Buriánek (Rousek, David). Vyloučení: 12:9, navíc Freiberg (JH) 10 min. Využití: 1:0. Rozhodčí: Lacina. Diváků: 821. HC Junior: Houdek (7. Vokurka) – Krejčí, Kotěšovský, M. Kala, Velebil, Cafourek, Pešek, Novák, Dobiáš – Kalivoda, R. Kala, Vach – Nosek, Pekárek, Příhoda – J. Rousek, David, Buriánek - Hořák. Lacina – Beneš, Štolfa.