Znovu se nedařilo hokejistům Příbrami, kteří se nedočkali vítězství potřetí v řadě a v tabulce klesli až na čtvrté místo. Příbram tentokrát prohrála po nájezdech ve Slaném, které se po dost nešťastném utkání v Mělníku vrátilo na domácí vítěznou vlnu.

Vedoucí pozici udržují Černošice, které si doma poradily s Benešovem. Lídr se v utkání rozjížděl pomaleji a probudil ho až gól inkasovaný při vlastní přesilovce. V závěru třetiny ale výsledek otočil. „Samozřejmě jsme rádi za první místo, ale je to teprve pololetní vysvědčení a do konce soutěže zbývá ještě dlouhá doba," nepřeceňuje trenér Luděk Záhorský průběžné vedení.

Krajská liga – 11. koloSlaný – HC Příbram 3:2 SN
Branky: 28. Malát, 47. Vránek, nájezd: Novák – 12. Tobolič, 53. Křivonoska. Vyloučení: 6:2. Využití: 0:1. Třetiny: 0:1, 1:0, 1:1.

Vlašim – Mělník 1:2
Branky: 27. Kočí – 24. D. Havel, 50. Prejza. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:2. Třetiny: 0:0, 1:1, 0:1.

V. Popovice – Jesenice 5:3
Branky: 1. Bícha, 31. Paris, 33. Vacek, 56. Freisler, 60. Chochola – 13. 15. a 46. R. Formánek. Vyloučení: 7:11. Využití: 1:1. Oslabení: 0:1. Třetiny: 1:2, 2:0, 2:1.

Rakovník – Kr. Dvůr 5:4
Branky: 3. Bauer, 4. Krejčí. 23. Kounovský, 49. Chvojka, 59. Ságner – 5. a 17. Tolkner, 23. Vejvoda, 28. Novák. Vyloučení: 5:7. Bez využití. Třetiny: 2:2, 1:2, 2:0.

Poděbrady – M. Boleslav B 1:7
Branky: 44. Šafra – 9. Kristen, 27. a 43. Trégl, 32. Christov, 33. O. Bílek, 51. Bartoš, 52. Rovný. Vyloučení: 4:7. Bez využití. Třetiny: 1:1, 0:3, 0:3.

Černošice – Benešov 4:1
Branky: 19. Šalamoun, 20. Jobek, 24. Suchý, 59. Sobotka – 5. Kočí. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Oslabení: 0:1. Třetiny: 2:1, 1:0, 1:0.

Tým z Prahy – západ každopádně má slušně nakročeno ke splnění základního cíle, kterým je probojování se do osmičky pro play-off, a tam dojít co nejdál. „Musíme dál pracovat a nepolevit," burcuje. Hráčský kádr se podle něj v posledních třech sezonách po návratu do krajské ligy stabilizoval a za přispění mladých odchovanců stoupá herně i výsledkově.

Lídr servíroval jitrnice
O pohodové atmosféře v celém klubu pak vypovídá i druhé opakování vepřových hodů, které na zimním stadionu připravili po roce právě v rámci sobotního utkání s Benešovem. „Akce se velmi povedla. Fanoušci byli maximálně spokojení a po zápase si hody dopřáli také hráči," dodal Luděk Záhorský.

Dvoubodovou ztrátou na Černošice udrželi hokejisté Mělníka, kteří přivezli tři body z Vlašimi. Stejně jako před týdnem Junior vyhrál dramatický duel nejtěsnějším rozdílem. Všechny tři branky padly v přesilových hrách, ta rozhodující deset minut před koncem.

Krok s čelem tabulky udržují také Velké Popovice, které sice v derby s Jesenicí první třetinu prohrály, ale ve druhé výsledek otočily a utkání dovedly do vítězného konce. Roman Formánek, autor všech tří branek Jesenice, zůstal v utkání na hostující straně osamoceným střelcem.

Ve spodní části tabulky se od sestupové propasti odpoutala Mladá Boleslav B, když domácí Poděbrady totálně rozebrala a nadělila jim sedm gólů. Trenér poražených se po utkání za výkon mužstva dokonce omluvil příznivcům na klubových stránkách.

Boleslavští tak částečně nechali zapomenout na minulé nedohraného utkání a díky lepšímu skóre se posunuli před Králův Dvůr. Jeho hráči sice s Rakovníkem podle svého trenéra Kameše odehráli velmi dobré utkání, výsledkově ovšem na týden staré přerušení série porážek nenavázali a v přestřelce těsně podlehli. Pro Rakovník to naopak byla už třetí výhra v řadě.

Pořadí krajské ligy po první polovině základní části1. Černošice 11 8 1 0 2 61:33 26
12. Poděbrady 11 1 1 0 9 27:53  5

V krajské soutěži se po dalším díle a vítězství v Sedlčanech vrátily do čela Kralupy, které mají při rovnosti bodů lepší skóre než druhá Kutná Hora. Té stačilo na ledě Žiliny jednou inkasovat, aby přišla o všechno – body i vedení. Nepolepšily si ani třetí Žabonosy, které doma překvapivě nestačily na neratovické Buldoky.

KRAJSKÁ SOUTĚŽ - 9. koloSedlčany – Kralupy 2:3, Zlonice – Hořovice 5:2, Hvězda Kladno – Božetice 1:6, Žabonosy – Neratovice 1:3, Žilina – Kutná Hora 1:0.

1. Kralupy 9 7 0 0 2 57:33 21
2. K. Hora 8 7 0 0 1 33:15 21
3. Žabonosy 8 4 2 0 2 31:16 16
4. Žilina 8 5 0 1 2 31:25 16
5. Neratovice 8 5 0 0 3 47:27 15
6. Božetice 8 3 1 0 4 34:31 11
7. Sedlčany 8 3 1 0 4 34:33 11
8. Zlonice 8 3 0 0 5 28:38  9