Od úvodního hvizdu rozhodčího Nečase bylo vidět, že mužstva myslí více na útok, než na obrany.

Již ve 2.minutě si Jágr položil gólmana Houdka a potvrdil dobré benešovské dobré starty zposledních zápasů.

Hosté však rychle kontrovali Vachem, když zakončil sPříhodou přečíslení dva na jednoho. Ochvíli později ale Vacek opět strhl vedení na stranu Benešova. Od 13.minuty ale deset minu domácí trestná lavice nevychladla. Přesto Peťovský zvýšil na 3:1. Když nevěděl co spukem, vypálil a nachytal Houdka na švestkách.

Jenže Mělničtí byli vpřesilovkách dvakrát úspěšní a díky Vachovi a dělovce Peška od modré po ledě vyrovnali. To ale bylo na dlouhou dobu zjejich strany vše.

Vodní Lvi se do hostů zakousli– Vacek po akci Kouby, Jágr po sóle a přesilovková trefa Peťovského rozhodly otřígólovém vedení Benešova před třetí třetinou.

Ta ale domácím moc nevyšla, přestože se nakonec radovali zvýhry. Nejprve Urban využil Rouskovy nabídky a při power play přidal Vach svůj třetí gól. Vyrovnat již Mělník nestačil.

„Bylo to velmi těžké utkání po psychické stránce. Byli jsme již zachráněni a na hráčích bylo vidět, že nejsou moc koncentrovaní. Soupeř nebyl moc těžký, jenže vdobře rozehraném zápase jsme ho nechali zbytečným vylučováním a nezodpovědností vždy vstát zmrtvých. Musím pochválit opět druhou řadu, která nás poslední dobou drží nad vodou, dává góly a produkuje hezký hokej,“ dodal po zápase trenér Benešova JosefKaisr.

Naopak trenér Mělníka Petr Brdička byl svýkonem svých oveček nespokojen: „Padlo hodně gólů, to bylo však jediné, co se divákům muselo líbit. Byl to hokej nevalné úrovně a bylo vidět, že oběma mužstvům onic nejde. Vnašem týmu už od ledna trvá krize. Hráči přistupují kzápasům jako kodborářské lize, hrají bez nasazení, bojovnosti, týmový duch chybí a výkony jsou katastrofální. Byli jsme rádi, že jsme neprohráli vyšším rozdílem,“ dodal rozzlobeně.

Branky a asistence: 2.Jágr (Dvořák), 9. Vacek (Dvořák), 16.Peťovský (Košatka), 27.Vacek (Kouba), 36.Jágr (Dvořák), 38.Peťovský (Ambroz)– 5.Vach (Příhoda, M. Kala), 15.Vach (M. Kala, Cafourek), 24.Pešek (Velebil), 45.Urban (Rousek, Vach), 60.Vach (Kalivoda). Rozhodčí: Nečas– Razimová, Orlický. Vyloučení: 8:7. Využití: 1:2. Oslabení: 0:1. Diváci: 150.Třetiny: 3:2, 3:1, 0:2.

HC VHS Benešov: Babka– Košatka, R. Verbík,Kouba, J. Verbík, Macek, Novák - Bartoš, Ambroz, Peťovský– Vacek, Jágr, Dvořák– Jaeger, Kořínek, Frodl– Kakos,Čapek.

HC Junior Mělník: Houdek– Kotěšovský, Krejčí, Cafourek, M. Kala, Pešek, Velebil - Buriánek, R. Kala, Kalivoda– Příhoda, Urban, Vach– Nosek, Rousek, David– Dobiáš.

V tabulce druholigové skupiny Západ tak Mělník zůstal na sedmé příčce o bod před osmým Sokolovem. Oba celky už mají jistotu play – off.