Domácí byli od začátku utkání aktivnější, ale do vedení šli hosté. Kadič obkroužil domácí klec a pokusil se rychle zasunout kotouč za domácího Vokurku, puk se však odrazil na druhou stranu brankoviště ke zcela volnému Grubnerovi - 0:1. Za domácí vyrovnal v závěru třetiny Havel, který se (i když v přesilovce) prosadil individuálně přes tři bránící příbramské hráče a po bodyčeku jednoho z nich zakončoval svůj blafák v letu.

Druhá branka domácích padla opět v přesilovce - Vernekovu střelu šikovně tečoval před brankou clonící Novák a nasměroval puk k zadní tyči Vávrovy branky - 2:1. Po této brance se Příbram zvedla a ve druhé polovině utkání byla domácím daleko nepříjemnějším soupeřem. Domácí ale bojovali a vzadu je jistil spolehlivý Vokurka, takže Mělník si kráčel jistě za svým cílem - nepokazit si pozápasovou vánoční besídku jakoukoli bodovou ztrátou.

Další gól padl opět po průniku Havla, ten po faulu jednoho z obránců stačil ještě v pádu přistrčit puk dojíždějícímu Brožovskému, který po zemi zaskočil Vávru - 3:1. V čase 56:17 byl vyloučen domácí Příhoda za hrubost, hosté odvolali brankáře a pokusili se vstřelit kontaktní branku. Domácí ale oslabení ubránili a navrátivší se Příhoda v poslední minutě s klidem přelstil hráče zaskakujícího za odvolaného gólmana - 4:1.

Utkání nabídlo solidní hokej, pěknou kulisu vytvořili i diváci. Fanoušci obou stran se v závěru utkání hlasitě zdravili a oboustranně slušné fandění přispělo k příjemné hokejové atmosféře.

HC Junior Mělník - HC Příbram 4:1
Třetiny: 1:1, 1:0, 2:0.
Branky: 18. Havel (Příhoda), 29. Novák (Vernek, Příhoda), 52. Brožovský (Havel), 60. Příhoda.
Mělník: Vokurka (Šrámek) - Fiala, Novák, Boháček, Krejsa, Prejza, Brožovský, Stinka, Nový, Heran st., David, Havel, Vernek, Příhoda, Vočadlo, Kratochvíl, Nesládek, Heran ml.
HC Příbram: Vávra (Kořínek) - Matouš, Šlemenda, Kadič, Grubner, Sirotek, Mikeska, Pejsar, Klemš, Tylich, Císař, Horáček, Hrala, Bělka, Polák, Procházka, Hlaváč.