Po výhře nad Žabonosy mají play-off blízko

Kralupy nad Vltavou - V očekávaném duelu mezi hokejisty Kralup a Žabonos, sousedících v tabulce krajské ligy se stejným počtem bodů, viděla celkem slušná divácká návštěva domácí výhru 3:1.

17.1.2010

Kralupští si důležitým vítězstvím vytvořili na svého soupeře tříbodový náskok, který by mohl být, vzhledem k losu závěrečných tří kol základní části, v boji o účast v play-off rozhodující.

Do zápasu sice nezasáhl nikdo z ligových juniorů, které trenér zřejmě šetřil na boje jejich kategorie, ale poprvé nastoupil Martin Novák, dlouho laborující s třísly, a také nová posila do obrany Kotěšovský.

Narozdíl od nevydařeného utkání s Černošicemi v minulém kole Kralupští tentokrát na soupeře vlétli a v polovině třetiny sklízeli první ovoce. Nový nastřelit dělovkou od modré čáry tyč a Hořák uklidil odražený kotouč do odkryté horní části branky – 1:0.

Do druhé třetiny nastoupily Žabonosy s odhodláním srovnat, přidaly na důrazu, z čehož pramenilo několik kralupských přesilovek. Při jedné z nich dostal trochu prostoru opět výborně hrající Marek, jehož práci dokončil Nový – 2:0.

Hosté se ve třetí části nehodlali vzdát, a diváci tak mohli tleskat pěkným hokejovým momentům na obou stranách. Domácí zodpovědnou obranou, podpořenou útočníky, dlouho drželi dvoubrankový náskok.

Zápletka se dostavila až v závěru. Po špatném střídání domácích hosté hráli přesilovku, kterou podpořili odvoláním brankáře, a okamžitě po buly snížili. Naději na vyrovnání pak celek z Kolínska živil minutu a šestnáct vteřin. Třetí gól Kralup vstřelil do prázdné hostující brány Litomyský.

Kralupy – Žabonosy 3:1

Branky: 11. Hořák, 38. Nový, 60. Litomyský – 59. Hnida. Rozhodčí: Pravoslav. Vyloučení: 8:6. Využití: 1:1. Třetiny: 1:0, 1:0, 1:1. (r)

17.1.2010 VSTUP DO DISKUSE

Neratovice prolomily střeleckou smůlu

Zřícenina hradu Trosky

V Branžeži se rozhodovalo v závěru

Kočky z útulku našly nový domov

Mělník - Umisťovací výstava chlupáčů bez domova aneb Chtění nechtění mazlíčci byla sobotní výstavou zvířat, která potřebují domov.

Mělničtí strážníci slavili čtvrt století vítězstvím

Lhotka - Mělničtí strážníci slavili čtvrt století od vzniku založení městské policie vítězstvím. V rámci oslav pořádali třetí ročník soutěže pro strážníky ze širokého okolí, kde si v modelových situacích vyzkoušeli své schopnosti a odolnost. A ze třinácti dvoučlenných hlídek z osmi městských policií byla nejlepší právě ta mělnická.

Krátce z Mělnicka: Na premiéru míří i filmaři

Mělnicko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

Chybí góly a hlavně body. Vymaní se Tišice z krize?

Tišice – Na Mělnicku patří Sokol díky svému postavení k těm přednějším týmům. Hraje I. B třídu, výš už jsou jen divizní kluby Neratovice s Libiší a z I. A třídy Pšovka se Záryby. Přesto v této sezoně Tišice zůstávají daleko za očekáváním.