Po výhře nad Žabonosy mají play-off blízko

Kralupy nad Vltavou - V očekávaném duelu mezi hokejisty Kralup a Žabonos, sousedících v tabulce krajské ligy se stejným počtem bodů, viděla celkem slušná divácká návštěva domácí výhru 3:1.

17.1.2010

Kralupští si důležitým vítězstvím vytvořili na svého soupeře tříbodový náskok, který by mohl být, vzhledem k losu závěrečných tří kol základní části, v boji o účast v play-off rozhodující.

Do zápasu sice nezasáhl nikdo z ligových juniorů, které trenér zřejmě šetřil na boje jejich kategorie, ale poprvé nastoupil Martin Novák, dlouho laborující s třísly, a také nová posila do obrany Kotěšovský.

Narozdíl od nevydařeného utkání s Černošicemi v minulém kole Kralupští tentokrát na soupeře vlétli a v polovině třetiny sklízeli první ovoce. Nový nastřelit dělovkou od modré čáry tyč a Hořák uklidil odražený kotouč do odkryté horní části branky – 1:0.

Do druhé třetiny nastoupily Žabonosy s odhodláním srovnat, přidaly na důrazu, z čehož pramenilo několik kralupských přesilovek. Při jedné z nich dostal trochu prostoru opět výborně hrající Marek, jehož práci dokončil Nový – 2:0.

Hosté se ve třetí části nehodlali vzdát, a diváci tak mohli tleskat pěkným hokejovým momentům na obou stranách. Domácí zodpovědnou obranou, podpořenou útočníky, dlouho drželi dvoubrankový náskok.

Zápletka se dostavila až v závěru. Po špatném střídání domácích hosté hráli přesilovku, kterou podpořili odvoláním brankáře, a okamžitě po buly snížili. Naději na vyrovnání pak celek z Kolínska živil minutu a šestnáct vteřin. Třetí gól Kralup vstřelil do prázdné hostující brány Litomyský.

Kralupy – Žabonosy 3:1

Branky: 11. Hořák, 38. Nový, 60. Litomyský – 59. Hnida. Rozhodčí: Pravoslav. Vyloučení: 8:6. Využití: 1:1. Třetiny: 1:0, 1:0, 1:1. (r)

17.1.2010 VSTUP DO DISKUSE

U příležitosti 75.výročí atentátu na říšského protektora Reinharda Heydricha se v Praze konala rekonstrukce útoku u tramvajové zastávky U Kříže.
28

Po 75 letech Gabčík a Kubiš znovu v Praze zaútočili na Heydricha

Policisté jsou v pohotovosti, aby ohlídali Prahu

KRÁTCE: Vlak přiveze pohádky

Mělnicko – Kimenatograf navštíví v příštích dnech Mělnicko. Poslední tři dny v květnu se zdrží v Kralupech a Mělníku.

Dril a dřina. Futsalisté Olympiku se chystají na ligu

Mělník /ROZHOVOR/ – Futsalový klub z Mělníka čeká v nové sezoně náročný úkol. Obstát v nejvyšší české soutěži a vyhnout se sestupu. Olympik za pár týdnů zahájí tvrdou přípravu. Jak bude probíhat? Čím ligu Mělník oživí? Nejen to prozradil v rozhovoru pro Mělnický deník Pavel Šuba, hlavní kouč A-týmu.

Dvacet let od baráže. Kralupy připomenou úspěch exhibicí

Kralupy – Hokejoví příznivci patří v sobotu večer do Kralup! Od 18 hodin na tamním zimním stadionu odstartuje exhibiční utkání mezi Kaučukem Kralupy a internacionály České republiky.