Tma na hokeji. Výpadek pokazil mělnickou rozlučku

Mělník – Byl to paradoxní obrázek. Závěrečné minuty posledního utkání hokejistů Mělníka ve skupině druholigové kvalifikace (a nakonec i v sezoně) sledovalo na mělnickém zimním stadionu více fanoušků Dvora Králové, těch domácích zbylo jen pár.

30.3.2017

Kvalifikace o 2. ligu: Rodos Dvůr Králové - Junior Mělník.Foto: Miloslav Knap

Na vině nebyl nepříznivý výsledek 2:6, ale výpadek osvětlení. Došlo k němu necelých šest minut před koncem krátce poté, co hosté pošesté rozvlnili Vokurkovu síť. A zatímco zelenožlutý kotel za hostující střídačkou zůstal na svém místě a po zhruba 45 minutách se dočkal světla i dokončení mače, z domácích fanoušků setrvali na tribunách jen ti nejvěrnější.

„Bylo nám odepřeno důstojné rozloučení s fanoušky, kteří nás po celou sezonu hnali a také tentokrát dorazili ve velmi hojném počtu," mrzel trenéra Junioru Jana Boháčka výpadek elektřiny. Porucha, ke které podle něj došlo mimo areál stadionu, ponořila zimák do tmy. Diváci si svítili mobily, které posloužily i hráčům k zabavení během neplánované a ne zrovna příjemné přestávky v kabině. „Sledovali zápas Brna s Hradcem," prozradil kouč.

S přibývajícími minutami čekání, které se dle řádů mohly protáhnout maximálně na hodinu, dával s hráči návratu na led stále menší šanci. Stejně jako diváci. Než se podařilo závadu odstranit, většina odešla.

Aktuální pořadí skupiny
1. Dvůr Králové 3 2 1 0 0 14:8 8
2. Mělník 4 2 0 0 2 19:15 6
3. Louny 3 0 0 1 2 10:20 1

V dohrávce už ale o nic podstatného nepřišli. Bylo tedy jasné, že místenku do finále boje o druhou ligu proti vítězi druhé skupiny sebou odvezou Východočeši. Jejich sobotní odveta s Louny bude pouze formalitou. Pro Mělník, který pod Krkonošemi první zápas prohrál a potřeboval k prvenství ve skupině vítězství, sezona definitivně skončila.

Hosté vstoupili do klíčové bitvy aktivně a už po dvou minutách vedli. A přestože domácí stihli při přesilovce Literou záhy vyrovnat, ještě než si fanoušci užili radosti, opařil je svou druhou trefou znovu Karlík.

Hlučná skupina hostujících fandů měla i v dalším průběhu více důvodů k radosti. Bek Hamerský ještě v úvodní části hry zvyšoval na 1:3. Na 1:4 upravil v nástupu do prostřední části Ježek. Domácím pak k návratu do utkání nepomohlo ani několik přesilovek včetně dvojnásobné.

Přes takřka nepřekonatelného brankáře Čápa se prosadil zkraje závěrečné dvacetiminutovky znovu jen Litera. Naděje na obrat ale domácím, točícím už jen dvě pětky, dlouho nevydržela. V čase 46:27 Filip zvýšil na 2:5, a když se šest minut před koncem prosadil i Sedláček, bylo rozhodnuto. Symbolicky ve stejné době vypověděla službu světla.

„Nebylo to úplně náš nejlepší den. Soupeř na nás od začátku vletěl, předčil nás v agresivitě a víceméně ve všem. Bylo vidět, že jeho hráči chtěli na rozdíl od nás postoupit. Šli tomu více naproti," hodnotil utkání kouč Mělníka, podle kterého se v určitých chvílích odvrátilo od týmu i štěstí. „První tři góly padly jako přes kopírák po našich ztrátách a zacloněné střele. Když už to vypadalo, že se vrátíme do zápasu, tak jsme další velkou příležitosti nedali, nebo nebyl gól uznán. Vzápětí soupeř v dvojnásobné přesilovce znovu zvýšil a bylo po zápase," popsal Boháček.

I přes neradostný konec v Mělníku považují celou sezonu za fantastickou. „Vyhráli jsme krajský titul a dokráčeli do téměř posledního zápasu o postup. A to máme tým složený z mělnických hráčů. Patří jim velký dík. Stejně jako divákům. Opět máme na co navazovat."

Junior Mělník – Rodos Dvůr Králové 2:6 (1:3, 0:1, 1:2)Branky: 8. Litera (Prejza), 41. Litera (T. Havel) - 3. Karlík (Sedláček, Lelka), 9. Karlík (Ježek), 15. Hamerský (Fořt, Rychtera), 21. Ježek, 47. Filip (Daňo), 54. Szakal (Lelka, Filip). Vyloučení: 6:6, navíc Litera - Lelka 10 min. OT. Využití: 1:2. Diváci: 650.
Mělník: Vokurka (54. Fiala) - Prejza, Cicvárek, Chvátal, Kotek, Kubica, Nesládek, Pokorný, T. Havel, D. Havel, Příhoda, Šubrt, Litera, Šícha, Vernek, Kašák, Kratochvíl, Novotný, Heran.