VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

3.8.2015

V Hořínském parku bojovalo přes sto padesát rytířů

Mělník – Už popáté v historii se Hořínský park pod mělnickým zámkem proměnil v bojiště. O víkendu se tam konal další ročník středověké Bitvy na Mělníku, kterou pořádají Rytíři Mělničtí v čele s Petrem Pátrou.

2.8.2015

Mělnické náměstí hostilo primácké zprávy

Mělník – Několik stovek lidí se v sobotním pozdním odpoledni sešlo na mělnickém náměstí Míru, aby se stali součástí živého vysílání televize Prima. Ta do města nad soutokem řek Labe s Vltavou přijela se svou roadshow Prima jede… za vámi, aby z historického centra města odvysílala večerní zpravodajskou relaci.

2.8.2015

V muzeu v Lobči narazíte nejen na Eduarda Štorcha, ale i na mamuta

Lobeč /FOTOGALERIE/ – Muzeum Eduarda Štorcha v Lobči na Mělnicku se těší oblibě návštěvníků a jeho nabídka se pomalu rozrůstá. Za první myšlenkou na vznik muzea stál tehdejší starosta Luděk Dohnalík. Ten svoji myšlenku na muzeum dotáhl do konce a muzeum bylo otevřeno 21. srpna 2010. Nyní Dohnalík pracuje jako ředitel muzea a velký fanda historie, a jak sám říká: „Dělám to rád a zadarmo."

1.8.2015

Chorušická pouť nabídne muziku, jarmark, kolotoče i lety nad krajem

Chorušice – Tento víkend patří už tradiční Chorušické pouti. A návštěvníci se mají opět na co těšit. Program je podle starosty obce Martina Bauera tentokrát méně zaměřený na historii, ale o to více na současnost Chorušic.

31.7.2015

V parku se utkají rytíři, trpaslíci a nemrtví

Mělník – V parku pod mostem Josefa Straky se zítra odpoledne odehraje v pořadí už pátá bitva v podání skupiny historického šermu Rytíři Mělničtí a jejich přátel.

29.7.2015

Z Letního parku se stala překážková dráha pro dobové kočárky

Mělník – V překážkovou dráhu s dobovými kočárky se v úterý změnila část Tykalových sadů před Masarykovým kulturním domem, kde mělnické muzejnice Naďa Černá a Jitka Králová vyprávěly dětem i dospělým o starých časech. V úterý na rodinné téma, ve středu odpoledne zamíří do kuchyní našich babiček.

24.7.2015

Po polovině století se do přírodního divadla ve Mšeně vrátili ochotníci

Mšeno - Divadlo bylo veřejnosti poprvé otevřeno v roce 1959 inscenací Vrchlického hry Noc na Karlštejně v podání mšenského ochotnického souboru Mácha. Po dalších několika představeních divadlo na desítky let usnulo.

22.7.2015

Výletnice musely hůlky při výstupu ke středověkému hrádku odložit

Všetaty, Březina – Poslední červnovou neděli vyrazilo „sedm statečných" dam se svou instruktorkou do deštivého rána na další z nordic walking výletů pořádaných Rodinným centrem Všetaty – Přívory a Nordic walkingem pro radost.

13.7.2015

Na vinobraní dorazí slovenská hvězda: kapela Horkýže slíže

Mělník – Horkýže slíže jsou hlavním tahákem na hlavní scéně sobotního večera letošního mělnického vinobraní, kterému patří tři zářijové dny, od osmnáctého do dvacátého.

6.7.2015

U Husova pomníku v lesoparku Debř zazněla slova jeho písně

Mšeno - Šestisté výročí upálení Mistra Jana Husa, které připadlo na první červencové pondělí den, si ve Mšeně připomněli už v sobotu odpoledne.

25.6.2015

Standa Čermák: Potřebuji zpívat příběhy, které jsem zažil

Neratovice - Kapela Standa Čermák a Dreams slaví pět let od svého založení. Svým fanouškům zahraje na country festivalu v Jazzové zahradě Na Staré štaci u Neratovic v sobotu 27. června od 17 hodin.

21.6.2015

Z dětí se dnes stanou praví námořníci

Mělník – Čekání na blížící se letní prázdniny si mohou děti zpestřit složením námořnických zkoušek.

20.6.2015

Náměstí bude patřit třešním i motorkám

Mšeno – Náměstí ve Mšeně po roce opět ožije. A to doslova.

15.6.2015

Mladí umělci ze Mšena ovládli mezinárodní soutěž v Lidicích

Mšeno, Lidice – Fenomenální úspěch: Základní umělecká škola Mšeno získala na letošní výtvarné soutěži Lidice 2015 Cenu poroty

12.6.2015

Den dětí ve Velkém Borku

Velký Borek - Prohlédněte si fotografie ze Dne dětí ve Velkém Borku.

6.6.2015

Výročí otevření domova seniorů oslavili jarmarkem

Neratovice - Domov pro seniory Dům Kněžny Emmy v Neratovicích nabízí ubytovací, ošetřovatelské a rehabilitační služby už čtrnáct let. Při příležitosti oslav otevření se na zahradě domova konal tradiční staročeský jarmark.

4.6.2015

Nikol Kupčíková: Hru na klavír beru jako své životní poslání

Mělník, Liblice – Mramorovým sálem liblického zámku se v pátek v 18 hodin rozeznějí tóny klavíru. Absolventka plzeňské konzervatoře a učitelka základní umělecké školy v Mělníku (ZUŠ) Nikol Kupčíková tam vystoupí se svým klavírním recitálem, jejími hosty budou Barbora Viktorinová a trio Piacere.

28.5.2015

Návštěvníci mělnického muzea zavítají na plovárny i do lesů

Mělník - Prostřednictvím vystavených fotografií i trojrozměrných exponátů návštěvníci nahlédnou do volného času obyvatel i návštěvníků Mělníka a jeho okolí v první třetině dvacátého století.

17.5.2015

Černobílé fotografie jsou takové tajemnější, říká Václav Zýval

Dubá - Zpočátku Václav Zýval svými fotoaparáty zachycoval hlavně přírodu, stále častěji jej ale lákalo fotit lidi.

15.5.2015

Ranní déšť milovníky hůlek od výletu neodradil

Mělnicko – Poslední dubnovou neděli jsme s Rodinným centrem Všetaty – Přívory vyrazili poznávat skalní sochy Václava Levého v okolí Liběchova, včetně těch nejznámějších – Čertových hlav.

11.5.2015

Vzpomínku na osvobození doplnily saxofonové melodie

Mšeno - Mšenské četnictvo 
za války pomáhalo místním občanům, kterým hrozilo nebezpečí. Kvůli tomu bylo také posléze zatčeno Gestapem.

3.5.2015

Májové kulatiny oslavili výstavou v obřadní síni

Byšice – Před byšickým pohostinstvím U Strusků bylo v sobotu v poledne pěkně živo, vycházel odtamtud totiž krojovaný průvod složený z místních dětí, mladých lidí i takzvané staré gardy.

26.4.2015

Sladovna bývalého kralupského pivovaru lákala na přednášky odborníků i výstavy

Kralupy - Výstavy fotografií, přednášky, výlez na komín i koncerty hudebních kapel. To byla Akce Pivovar, která do areálu bývalého kralupského pivovaru a sladovny nalákala poslední dubnovou sobotu stovky lidí.

21.4.2015

Milovníci vína letos nebudou muset stát ve více frontách

Mělník – Sobotní odpoledne a večer budou v Mělníku patřit milovníkům vína, ve městě se totiž koná Vinná noc.

15.4.2015

Mšenští divadelníci po letech oprášili Postel plnou cizinců

Mšeno - V sále mšenské základní školy se odehraje premiéra hry z prostředí francouzského hotelu.

11.4.2015

Hůlkařům počasí přálo, užili si i sluníčko

Všetaty, Praha – Poslední březnovou neděli jsme s Rodinným centrem Všetaty – Přívory úspěšně zahájili nordic walking sezónu výletem do Prokopského údolí v Praze.

3.4.2015

Cimrmanovce z Neratovic čeká premiérová derniéra

Neratovice - Potřetí a naposledy odehraje neratovický Veslařský amatérský divadelní spolek představení Divadla Járy Cimrmana Vyšetřování ztráty třídní knihy. 

1.4.2015

Beřkovické jaro bude poprvé patřit také Jakubu Smolíkovi

Horní Beřkovice – Oblíbený festival, který odstartuje v pondělí 13. dubna, podle manažera multicentra Davida Vačilji nabídne řadu pořádných taháků.

25.3.2015

Bombardování Neratovic připomíná výstava i kniha plná vzpomínek

Neratovice – V pondělním podvečeru proudily do neratovického společenského domu davy lidí. Konala se tam vernisáž výstavy Neratovice 1945 připomínající tragický nálet amerických bombardérů na město, při kterém zemřelo třiapadesát osob a byly zničeny skoro tři desítky domů.

24.3.2015

Slaměná Morana shořela na hranici. Přišlo jaro

Mšeno /FOTOGALERIE/ - Vítání jara va Mšeně objektivem Josefa Havla.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení