VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KRALUPY NAD VLTAVOU

Dárci mohou do Havránku nosit plné krabice

Veltrusy – Rodinné centrum Havránek se opět zapojilo do akce Krabice od bot, při níž děti, které mají bezpečný domov, pomáhají méně šťastným vrstevníkům.

Hasiči s hadicemi poběží do kopce

Minice – Dnes dopoledne se v minické hasičárně sejdou sbory dobrovolných hasičů ze širokého okolí.

AKTUALIZOVÁNO

Při explozi v areálu kralupské chemičky se zranili dva muži

Kralupy - Dva montéři, kteří opravovali kotel 
v areálu kralupského Synthosu, utrpěli při vzplanutí zbytkových uhlovodíkových par lehká zranění.

Pod haldou nedaleko Veltrus je černá skládka plná plastu

Veltrusy – Kolem haldy zeminy a suti, která se tyčí nedaleko Veltrus, se šíří černé skládky. Podle místních strážníků je tam pravděpodobně zakládají neznámí podnikatelé.

Řidiče v kralupském Lobečku čeká zdržení na semaforech

Kralupy - Po opravě úseku silnice II/101 od Masarykova mostu ke kruhovému objezdu bude rekonstrukce průtahu městem dokončena.

Mělnická básnířka Jindra Lírová získala na festivalu cenu města

Kralupy – Ve dvacáté repríze se v letošním podzimu konal v Kralupech nad Vltavou festival poezie a přednesu, zasvěcený Jaroslavu Seifertovi.

Motorkář v Mlčechvostech srazil muže na kole

Mlčechvosty – Podle svědků nehody 
se cyklista na silnici motal, se svým kolem přejížděl z jedné strany vozovky ke druhé a nebyl schopen udržet přímý směr.

Motorkáři vyjeli k podpoře Švejkovy sochy v Kralupech

Kralupy – Majitelé silných strojů na dvou kolech se sjeli do Kralup nad Vltavou, aby tam v rámci akce s názvem Švejkovy motomanévry podpořili instalaci bronzové sochy známého románového hrdiny Josefa Švejka. Má jít o vůbec první sochu Švejka v Česku, stát by měla na Palackého náměstí.

Mládežnické ragby si prošlo změnami kvůli zahraničí

Kralupy – Malí ragbisté se sešli na turnaji přípravek kategorie do deseti let na hřišti Rugby Clubu Kralupy nad Vltavou v Mikovicích. „Po realizaci plánovaných změn v českém mládežnickém ragby došlo k posunu věkových kategorií z lichých na sudé. To znamená, že dřívější kategorie starších přípravek do jedenácti let (U11) se změnila na U10, mladších přípravek do devíti let (U9) na U8 a mini přípravek do sedmi let (U7) na U6. Tyto změny byly provedeny zejména s ohledem na věkové rozdělení v zahraničí, kam některé kluby s dětmi vyrážejí na mezinárodní turnaje," uvedl pro Mělnický deník Roman Votipka, trenér RC Rugby Kralupy.

Kralupský festival poezie a přednesu slaví dvacetiny

Kralupy – Konec tohoto pracovního týdne a začátek víkendu bude patřit milovníkům poezie. V Kralupech nad Vltavou se totiž koná další, už dvacátý ročník festivalu poezie a přednesu Seifertovy Kralupy.

Africký den přispěje na vzdělání konžských dětí

Kralupy – Farní charita Kralupy nad Vltavou už tři roky se už tři roky snaží podle svých možností pomáhat konkrétním konžským dětem, aby vyvázly z chudoby, získaly vzdělání a lepší životní vyhlídky. Mezi její aktivity patřil i nedělní Africký den 2015.

Box rozbili domácí výbušninou v prázdné konzervě

Mělník, Kralupy – Mělnický soud odsoudil dva muže, kteří na začátku letošního roku dvakrát poškodili výbušninami domácí výroby výdejní automat internetového obchodu v Kralupech nad Vltavou.

Tragédie: mladá žena zahynula v tunelu při střetu s vlakem

Kralupy - Před necelým rokem 
na stejném místě skočila pod vlak pětatřicetiletá žena, před třemi lety tam vlak zabil o devět let mladšího muže.

Kralupskou Mostní ulici čeká rekonstrukce až na podzim

Kralupy – Silnice v Mostní ulici bude během prací, které mají trvat zhruba dva týdny, částečně průjezdná. Uzavřena bude pouze pro nákladní dopravu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies