VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KRALUPY NAD VLTAVOU

Kralupští hasiči se ani na Štědrý den nezastavili

Kralupy - Neznámý vtipálek zaměstnal 24. prosince v podvečerních hodinách dvě jednotky hasičů, kteří museli řešit nehodu osobního vlaku, jenž narazil do kontejneru.

Kralupy jsou bez teplé vody, nejde ani topení

Kralupy - Ve středu v odpoledních hodinách přestala v mnoha kralupských domácnostech téct teplá voda. Následkem toho vystydla i topení.

Čtyři školky dostaly nové zahrady

Kralupy – U čtyř kralupských školek vyrostly nové dětské zahrady s poetickými názvy.

Granty nepřesáhnou sto tisíc korun

Kralupy – Žádosti o příspěvky z grantů na podporu zájmových aktivit na následující rok v Kralupech nad Vltavou bude místní radnice přijímat od pondělí 18. ledna do pátku 5. února.

V centrálním tankovišti ropy jsou české zásoby na zlé časy

Nelahozeves – Do ocelové nádrže v centrálním tankovišti ropy společnosti Mero v Nelahozevsi, kde bylo před pár měsíci skoro padesát tisíc kubíků ropy, prolézáme čisticími otvory, přezdívanými podkovy. Musíme hezky ohnout záda. Oba otvory, které jsou při odstávce ropných nádrží přístupovými cestami pro pracovní týmy, jsou malé, asi devadesát na sto dvacet centimetrů.

Jana Bendová: Chtěla jsem si vypít kafe z vlastního hrníčku

Kralupy, Úžice – Na jarmarku u kapličky ve starém Lobečku, který provázel sobotní Pochod čertů, nabízela svou keramiku Jana Bendová z Úžic.

Ulicemi Lobečku pochodovali čerti

Kralupy – U kapličky na někdejší návsi ve starém Lobečku, za kralupskou Havlovou školou, měli v sobotu dostaveníčko čerti. Sdružení Palouček, které má zázemí v blízké vinotéce, tam po roce opět pořádalo Pochod čertů.

Jitka Lísková: Sen zazpívat si Dvořákovy biblické písně se mi ještě nesplnil

Veltrusy – Jitka Lísková z Veltrus, která je v anketě regionálních Deníků nominována na Řád srdce, se už třináct let věnuje čtenářům veltruské městské knihovny.

Petice kralupský hotel Praha před zbouráním nezachrání

Kralupy – Bývalý hotel Praha, který stojí na Palackého náměstí v Kralupech nad Vltavou od poloviny třicátých let minulého století, má zhruba do dvou let padnout. Podle architektů, kteří se zabývají už léta plánovanou revitalizací centra města, do projektu prostě nezapadá.

Potravinová sbírka kralupské charity vynesla tři tuny jídla

Mělnicko - Jídlo, které darovali lidé v Kralupech a v Kladně, pomůže sociálně slabým matkám s dětmi.  

Kralupský úřad práce se stěhuje na Palackého náměstí

Kralupy – Kralupské kontaktní pracoviště úřadu práce se v tomto týdnu stěhuje z Přemyslovy ulice, kde sídlilo od svých začátků. Od prvního prosincového dne si budou lidé chodit pro sociální dávky a podporu v nezaměstnanosti na Palackého náměstí.

Kralupské turistické centrum se otevře až na sklonku zimy

Kralupy – Terasy a přilehlý mýtní domek, které byly 
v dezolátním stavu a sloužily hlavně k řádění sprejerů, se město rozhodlo přestavět 
už před dvěma lety.

Muže v kolejišti srazil nákladní vlak

Kralupy - Ke srážce nákladního vlaku s mužem došlo v neděli v brzkých ranních hodinách na kralupském nádraží. Muž nehodu nepřežil.

V piškovorkovém turnaji bojovali jen studenti gymnázia

Kralupy – Na začátku listopadu se na Dvořákově gymnáziu v Kralupech nad Vltavou sešly čtyři týmy, aby se v pIšQworkách utkaly o postup do krajského turnaje.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení