VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KRALUPY NAD VLTAVOU

Požár potravin v Dolanech způsobil škodu za deset milionů

Dolany - Třináct jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů zasahovalo v Dolanech u Kralup nad Vltavou, kde po sobotní půlnoci vzplanula prodejna potravin s občerstvením.

Pošta v Lobečku se stěhuje 
z věžáku do ulice Třída Legií

Kralupy – Poslední tři dny má před sebou pošta Kralupy nad Vltavou 3, která sídlí v Tylově ulici v Lobečku se vchodem 
z parku na Seifertově náměstí. Od prvního dubnového pondělí totiž mění adresu. Podle mluvčího České pošty Matyáše Vitíka se stěhuje na Seifertovo náměstí se vchodem z ulice Třída Legií.

Dolany vítaly jaro Bakusem

Dolany - Místo masopustu slaví už po léta Dolany nedaleko Kralup nad Vltavou Bakus. Letošní loučení se zimou a vítání jara se konalo na Bílou sobotu.

Sokolník: Dravci neplýtvají silou, kterou potřebují k lovu

Kralupy – Dravci ze záchranné stanice pražského sdružení Penthea zahájili po zimní přestávce další sezonu na sobotní velikonoční slavnosti v Kralupech nad Vltavou. Petr a Jana Kolomazníkovi tam představili káni, supa, orla a další dravé ptáky.

Čítanka čtenáře baví, 
v duchu se se mnou hádají a smějí

Debrno – „V Patřičné Čítance je i kapitola o léčivých knihách. Že nevěříte, že knihy mohou léčit? Ale to by bylo stejné, jako kdybyste nevěřili, že lidi léčí smích!" říká umělecký řezbář a spisovatel Martin Patřičný z Debrna u Kralup nad Vltavou.

Při tragické havárii u Zlosyně vyhasl život řidiče škodovky

Zlosyň - Felicie byla po střetu 
s nákladním vozem 
tak zdemolovaná, 
že hasičům vyproštění řidiče trvalo bezmála dvacet minut.

Kralupská radnice připravuje proměnu části centra města

Kralupy - Projekt úpravy centra navazuje na opravené prostranství u nedávno vybudovaného sídla městského úřadu.

Ibise, který uletěl z pražské zoo, chytili až v Kralupech

Kralupy – Až do Kralup nad Vltavu doletěl jeden z ibisů skalních, kteří v poslední únorové noci ulétli z pražské zoologické zahrady. Podařilo se jim to díky těžkému sněhu, jenž protrhl část expoziční voliéry Africké skály. Z trojské zoo tehdy zmizelo osmnáct ptáků.

Cenu za nejlepší elektronické taneční album získal vojkovický rodák

Vojkovice, Londýn – Cenu za nejlepší elektronické  taneční album za letošní leden získal Martin Brožek, uměleckým jménem Beck, který pochází z Vojkovic u Kralup nad Vltavou a v současné době žije v Londýně.

Děti se těší na jaro, až začnou trénovat požární útok

Libiš, Úžice – Na sobotní Floriánkovo uzlování v libišské sokolovně přijelo z Úžic osmnáct mladých hasičů. Sbor dobrovolných hasičů své vesnice tam zastupovaly dva týmy mladších žáků, družstvo starších žáků a přípravka. Podle vedoucí hasičské mládeže Lenky Richterové se děti na pátečních schůzkách v úžické hasičárně v poslední době zaměřily právě na uzly.

Semináře Krokuz pomáhají ženám z azylových domů

Praha, Kralupy – Očkování, dentální hygiena, rakovina prsu nebo domácí násilí patřily k tématům projektu zaměřeného na zlepšení zdravotní gramotnosti žen v azylových domech, který dostal název Krokuz. S myšlenkou na vznik projektu přišla společnost GSK, která jej financuje a spolu se Sdružením azylových domů i realizuje. Základem projektu jsou dvoudenní semináře po celém Česku.

Střelci v kryté hale půjčovali soupeřům zbraně

Kralupy – Krytá tenisová hala v Kralupech nad Vltavou hostila otevřenou soutěž ve střelbě na kovové siluety ze vzduchové pistole a pušky do 16 joulů.

Celníci varují před padělky: Příliš nízká cena je podezřelá

Veltrusy, Praha – Při zahájení výstavy v bývalém špýcharu veltruského zámku, zaměřené na míry, váhy a závaží, představili celníci zabavené pašované zboží.

Psovod celní správy: Můj teriér se stane specialistou na hledání tabáku a lihu

Veltrusy – U celní správy pracuje už deset let. Po působení v oblasti mobilního dohledu nebo elektronického mýtného před časem sám požádal o snížení hodnosti, aby se mohl stát psovodem. Jeho služební pes váží jen pár kilo. Jde o plemeno jack russel teriér.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies