VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: MĚLNÍK

FOTO: Hajného neobelstili a museli se vykoupit

Chodeč - Tradičnímu kácení máje v Chodči předcházela vtipná hříčka vykoupení se z trestu za pokus o její krádež šibalskou dvojicí selky a sedláka. Hajný se však nedal ošálit a tak se výtečníci museli vykoupit finanční podporou od přihlížejících hostů.

Tábory hlásí: Máme plno!

Mělnicko /ANKETA/ - Do prázdnin zbývá sotva měsíc a většina letních táborů už má skoro všechna místa obsazená. Rodiče ještě na poslední chvíli přihlašují své děti na pobytové i příměstské tábory, ze kterých se školáci vracejí na noc domů. Na některé tábory už jsou dokonce dlouhé seznamy náhradníků.

Elektronické cigarety možná nahradí v hospodách tabák

Mělnicko - Od minulého týdne už si kuřáci v hospodách a na dalších místech běžné tabákové cigarety nezapálí, podle zákona tam ale smí kouřit cigarety elektronické.

Řidiči nechávají zlodějům klíčky za stěrači vozů

Mělnicko - Krádeží, které jsou nejčastějším přestupkem proti zákonu, se ve středních Čechách stanou každý rok tisíce. Někdy jde o památné případy, na které policisté léta vzpomínají. Patří mezi ně i krádeže, překvapující naivitou obětí i chmatáků.

Archeologové objevili ve Mšeně vzácné nálezy

Mšeno - Dlouhých dvacet let trval archeologický výzkum ve Mšeně. Ve své nové knize, nazvané Osídlení ze starší etapy vývoje kultury s vypíchanou keramikou ve Mšeně, o něm píše šéf výzkumu Milan Lička. Jeden z předních odborníků na období mladší doby kamenné odhaluje výsledky prací probíhajících v prostoru hliniště bývalé mšenské cihelny. V místech, kde se dnes nachází skládka komunálního odpadu.

Dobrovolníci vyběhali Markétce peníze na asistentku

Kly - Běh pro Markétku s nemocí motýlích křídel pořádala Základní škola J. A. Komenského ve Klích spolu s Kontem bariéry.

Většina firem nekuřákům žádné bonusy nenabízí

Mělnicko - Ve středu začal platit zákaz kouření v hospodách a barech, na autobusových zastávkách a dalších místech. Kouření na pracovištích zatím v Česku zákon nezatrhnul. Záleží na benevolentnosti majitelů firem a zásadách, které pro své zaměstnance stanoví.

Kuřákům nahrává teplo. Využívají zatím zahrádky

Mělnicko – Kuřákům se od středy citelně zmenšil prostor, kde si mohou dát svou oblíbenou drogu. Nový protikuřácký zákon jim v podstatě omezil možnost kouřit už jen doma, nebo na ulici.

AKTUALIZOVÁNO

Žákovské týmy představily příběhy tří pamětníků

Mšeno, Byšice - Životní příběhy, osudy mnohdy ztrpčené těžkou dobou druhé světové války a komunismu, velké odhodlání i chuť jít dál. To byly momenty, které se objevily v příbězích tří pamětníků, jež na sále mšenské základní školy představil jeden místní žákovský tým a dva týmy ze Základní školy v Byšicích v rámci projektu Příběhy našich sousedů.

Výjezdy mšenských hasičů urychlil systém Fireport

Mšeno - U požárů, popadaných stromů a jiných nepředvídatelných událostí bude Jednotka Sboru dobrovolných hasičů Mšeno zase o něco dříve. A to díky novým technologiím.

Zákaz kouření! Odlivu štamgastů se bojí v pivnicích a na venkově

Mělnicko /ANKETA/ - Dnes je onen Den D, dnes se mnohá restaurační zařízení otřásají v základech, dnes začíná platit bezvýhradný zákaz kouření v restauracích, hospodách i barech. Co na to podniky, kde se nekouřilo už dávno? Nemají obavu z odlivu zákazníků? A jak novinku vnímá veřejnost?

Spojení s úřadem usnadní neslyšícím Tichá linka

Mělník - Lidé se sluchovým postižením mohou v Mělníku, Mladé Boleslavi, Nymburce a dalších městech snadněji vyřizovat své záležitosti na úřadech práce. Komunikační bariéru pomáhá odstranit nová, zdarma poskytovaná služba Tichá linka, kterou provozuje obecně prospěšná společnost Tichý svět.

ANKETA: Od středy zakazuje zákon kouřit v hospodách. Je to správný krok?

Zeptali jsme se, co si lidé myslí o protikuřáckém zákonu. Jsou pro nebo proti?

NÁZOR: Naštěstí se nikomu nic nestalo. Naštěstí

Napil se. To se může a dělá to skoro každý. Pak sedl za volant a vyrazil. Taky to dělá mnoho lidí. Ale tohle se nemůže. Když ruka zákona nevystaví stopku, mnohým to projde. Bohužel. Takových jsou mraky. Problém nastává ve chvíli, když se něco stane. Fouknutí do balonku a odhalení alkoholu v těle ve chvíli kontroly je nemilé, ale může zastavit blížící se problém.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení