VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: MĚLNÍK

Další smrt na kolejích, vlak u Tišic srazil muže

Tišice – K dalšímu tragickému střetu s osobním vlakem došlo v úterý těsně před osmou hodinou večer na železniční trati u Tišic. Muž, jehož totožnost se prozatím policii nepodařilo zjistit, na místě podlehl vážným zraněním.

Chybné parkování? Řidiči se snaží hájit výmluvami

Mělnicko /ANKETA/ - Dopravní přestupky, špatné parkování, znečišťování veřejných prostranství lidmi i psy. To jsou situace, kdy přichází na řadu udělování pokut městskými strážníky.

O demolici Ameriky rozhodne referendum

Mělník – O stržení nemovitosti přezdívané Amerika, která stojí na náměstí Karla IV., rozhodnou Mělničané v referendu při podzimních volbách do Sněmovny.

Chřestožroutem je opět Jaroslav Němec

Mělnicko /FOTOGALERIE/ - Soutěž v pojídání Chřestu v Hostíně u Vojkovic vyhrál stejně jako loni maxijedlík Jaroslav Němec a získal tak titul Chřestožrouta pro rok 2017.

Spory vedou k novým volbám

Mělnicko – Pět zastupitelů podle zákona stačí. Neshody mezi nimi ale mohou obce na čas ochromit.

Uzavírka Fügnerovy ulice zkomplikuje dopravu

Mělník – V následujících týdnech čeká Mělník další uzavírka, která zkomplikuje dopravu. Ke všem dopravním omezením přibude ještě neprůjezdnost Fügnerovy ulice od křižovatky se Smetanovou ulicí až dolů ke kruhovému objezdu v Bezručově.

OBRAZEM: Náměstí zaplnili řemeslníci

Mělník - Na mělnickém náměstí Míru pokračují stejně jako minulý rok až do podzimu každou sobotu mezi osmou hodinou a polednem farmářské trhy. Doplní je také speciální trhy, která zahájily už v sobotu Řemeslným jarmarkem.

Zahájení sezony na letních koupalištích ohrožuje počasí

Mělnicko - Letní sezona je za dveřmi, i když tomu rozmarné počasí zrovna neodpovídá. Provozovatelé koupališť ve středních Čechách jsou připraveni jejich brány otevřít, jen co začne slunce pořádně hřát.

Dotované obědy pomáhají dětem z chudých rodin

Mělnicko - Projekt ministerstva práce a sociálních věcí, který hradí už druhý rok obědy dětem ze sociálně slabých rodin, provází stoupající zájem.

Řidiče v Mlazicích hlídá nový radar

Mělník – Nový mobilní radar hlídá od tohoto týdne rychlost aut projíždějících Českolipskou ulicí v mělnické čtvrti Mlazice. U místní školy je totiž podle starosty města Ctirada Mikeše široký pruh silnice, který šoféry svádí k příliš rychlé jízdě. „Nejdříve jsme uvažovali nad retardéry, ale nakonec jsme dospěli k závěru, že radar bude lepším řešením," vysvětlil starosta.

Mělničané si připomněli ukončení 2. světové války a osvobození Mělníka

Mělník - Ukončení 2. světové války a osvobození Mělníka si v pátek připomněli Mělničané na pietním setkání u památníků v centru města.

Na protest proti plýtvání potravinami běží tisíce kilometrů

Mělník – Běžec, který veřejně protestuje proti plýtvání potravinami, dorazil v tomto týdnu na Mělnicko. Pavel Vodička, který je známý dlouholetým bojem za zřízení stanoviště záchranky v šestnáctitisícovém severočeském Varnsdorfu, běžel přes Mělník do Nelahozevsi a dále směrem k Praze. Jeho cílem je přitom Brno.

Padesát dětí soutěžilo v bezpečnosti provozu

Mělník - Okresní kolo soutěže zaměřené na bezpečnost v silničním provozu se konalo opět na dopravním hřišti na Pšovce v Mělníku. Zúčastnilo se ho skoro padesát dětí z místních základních škol a okolí, dvanáct týmů po čtyřech žácích. Organizace se chopili strážníci ve spolupráci s místními policisty, Český červený kříž, oddělení prevence kriminality městského úřadu a pochopitelně i dům dětí a mládeže. Do krajského kola v Čelákovicích postoupili i letos žáci ze školy ve Klích a žáci mělnické základní školy Komenského.

Elektromobily dobijí řidiči už u sedmdesáti stanic

Mělnicko - Elektromobily charakterizuje sice vysoká pořizovací cena, provozní náklady jsou ale příznivé. Za elektřinu nutnou k ujetí jednoho kilometru zaplatí totiž majitel elektromobilu jen asi třicet až padesát haléřů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies