VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: MĚLNÍK

Opravy zcela uzavřou starý most přes Labe

Mělník – Strakův most se začne opravovat nejpozději v listopadu. Práce potrvají aždo léta příštího roku.

Manželskou smlouvu může sepsat jen notář

Mělnicko - Manželství berou české páry čím dál méně vážně. Je stále víc těch, kteří nechtějí, aby byl jejich majetek včleněn přímo do společného jmění manželů (SJM), které vzniká automaticky při uzavření sňatku.

Oprava kulturního domu se protáhne do září

Mělník – Vedení města vybralo na druhý pokus zhotovitele pro nákladnou rekonstrukci v místním Masarykově kulturním domě. Renovovat se bude hlediště a vzduchotechnika v hlavním sále. Zakázku získala slovenská nadnárodní společnost,  která už pracovala například na obnově hlediště ve slovenském národním divadle.

FOTO: Děti se učí být etnografem v muzeu

Mělník - Až do poloviny června probíhá v mělnickém muzeu zážitkový program, při kterém se nejmladší generace pomocí takřka všech smyslů seznamuje s profesí etnografky Nadi Černé. Pomáhá jim v tom kouzelná půda tety Jitky, plná pokladů.

Nezájem diváků zavřel většinu letních kin

Mělnicko - Letních kin je jako šafránu. Doba, kdy se nacházela skoro v každém městě, je nenávratně pryč. Lidé dávají přednost sálům s obrovskými plátny nebo domácímu pohodlí u obrazovek.

Systém bude varovat všechny mělnické čtvrti

Mělník – Radnice začne v letošním roce připravovat varovný informační systém ochrany obyvatelstva, který bude šířit při velké vodě a dalších pohromách výstrahy po celém městě.

FOTO: Na zámku byl den Růžového vína

Mělník - Růžový den uspořádali na stylově vyzdobeném mělnickém zámku. V rámci soutěže Král vín byla připravena pro návštěvníky degustace všech růžových vín, klaretů a šumivých vín od desítek vinařů z celé republiky.

V červnu nastala nejtěžší doba pro alergiky

Mělnicko /ANKETA/ – Alergologické ambulance praskají ve švech. Nejhůř jsou na tom lidé alergičtí na pyl. Pylová sezona je totiž v plném proudu.

Vandalové v kraji řádí. Ničí stromky i vlaky

Mělnicko - Města se téměř denně potýkají s vandalstvím. To má nejrůznější podoby od polámaných stromků, přes zničené závory u přejezdu nebo sprejerství.

Opravy zavřou nový most na celý víkend

Mělník – V souvislosti s probíhající rekonstrukcí mělnického nového mostu přes Labe na silnici číslo 16 dojde k jeho úplnému uzavření na celý víkend. Původní termín byl plánován na neděli 11. června, Ředitelství silnic a dálnic ale uzavírku odsunulo. Potvrdila to i mluvčí mělnické radnice Helena Vavřinová. „Autem řidiči neprojedou v sobotu 24. června a v neděli 25. června," uvedla. K dalšímu úplnému zavření dojde ještě za několik týdnů.

Na Chloumku roste smrtelně jedovatá vláknice

Mělník – V parku u hřbitova na mělnickém Chloumku začínají v posledních dnech růst vláknice začervenalé, smrtelně jedovaté houby, které si laici mohou splést s májovkami. Potvrdil to místní mykolog Jaroslav Malý.

Uvidí Mělník nový světový rekord ve shybech?

Mělník /ROZHOVOR/ – Úspěšný trenér a světový rekordman ve shybech Jan Kareš se pokusí společně s Martinem Müllerem překonat svůj rekord, který vytvořil během šesti hodin.

Letní festivaly lákají na hvězdy, pivo i příjemné prostředí

Mělnicko - Už od začátku 90. let je jedním ze symbolů českého léta řada zpravidla víkendových festivalů. Hudebních, pivních, vinařských a jinak specifických. Série festivalů je na začátku a my nabízíme přehled těch nejzajímavějších v našich i sousedních regionech.

FOTO: Teenageři nasadili strážníkům botičku

Mělník - Žáci osmých a devátých tříd všech mělnických škol a studenti víceletého gymnázia Jana Palacha mezi sebou soutěžili ve fyzické zdatnosti. Soutěž Zvládneš být strážníkem? pro ně připravili místní strážníci v rámci oslav pětadvaceti let svého fungování v Mělníku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies