VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: MĚLNÍK

Bez střechy nad hlavou bývají často staří lidé

Mělnicko - Lidí bez domova v posledních letech přibývá. Přes léto přespávají kdekoli na veřejných místech. Často pohoršují kolemjdoucí, kteří se obracejí na městské strážníky. Ti však mají k řešení pouze omezené možnosti.

Mělnické nádraží se stane uměleckým dílem

Mělník – Výtvarný happening Živé kreslení začne ve středu 28. června od 10 hodin a bude pokračovat až do následujícího dne do 17 hodin na autobusovém nádraží. Akce je doprovodným programem k výstavě Toy_Box Práce na papíře instalované v galerii Ve Věži.

FOTO: Hajného neobelstili a museli se vykoupit

Chodeč - Tradičnímu kácení máje v Chodči předcházela vtipná hříčka vykoupení se z trestu za pokus o její krádež šibalskou dvojicí selky a sedláka. Hajný se však nedal ošálit a tak se výtečníci museli vykoupit finanční podporou od přihlížejících hostů.

Tábory hlásí: Máme plno!

Mělnicko /ANKETA/ - Do prázdnin zbývá sotva měsíc a většina letních táborů už má skoro všechna místa obsazená. Rodiče ještě na poslední chvíli přihlašují své děti na pobytové i příměstské tábory, ze kterých se školáci vracejí na noc domů. Na některé tábory už jsou dokonce dlouhé seznamy náhradníků.

Elektronické cigarety možná nahradí v hospodách tabák

Mělnicko - Od minulého týdne už si kuřáci v hospodách a na dalších místech běžné tabákové cigarety nezapálí, podle zákona tam ale smí kouřit cigarety elektronické.

Řidiči nechávají zlodějům klíčky za stěrači vozů

Mělnicko - Krádeží, které jsou nejčastějším přestupkem proti zákonu, se ve středních Čechách stanou každý rok tisíce. Někdy jde o památné případy, na které policisté léta vzpomínají. Patří mezi ně i krádeže, překvapující naivitou obětí i chmatáků.

Archeologové objevili ve Mšeně vzácné nálezy

Mšeno - Dlouhých dvacet let trval archeologický výzkum ve Mšeně. Ve své nové knize, nazvané Osídlení ze starší etapy vývoje kultury s vypíchanou keramikou ve Mšeně, o něm píše šéf výzkumu Milan Lička. Jeden z předních odborníků na období mladší doby kamenné odhaluje výsledky prací probíhajících v prostoru hliniště bývalé mšenské cihelny. V místech, kde se dnes nachází skládka komunálního odpadu.

Dobrovolníci vyběhali Markétce peníze na asistentku

Kly - Běh pro Markétku s nemocí motýlích křídel pořádala Základní škola J. A. Komenského ve Klích spolu s Kontem bariéry.

Většina firem nekuřákům žádné bonusy nenabízí

Mělnicko - Ve středu začal platit zákaz kouření v hospodách a barech, na autobusových zastávkách a dalších místech. Kouření na pracovištích zatím v Česku zákon nezatrhnul. Záleží na benevolentnosti majitelů firem a zásadách, které pro své zaměstnance stanoví.

Kuřákům nahrává teplo. Využívají zatím zahrádky

Mělnicko – Kuřákům se od středy citelně zmenšil prostor, kde si mohou dát svou oblíbenou drogu. Nový protikuřácký zákon jim v podstatě omezil možnost kouřit už jen doma, nebo na ulici.

AKTUALIZOVÁNO

Žákovské týmy představily příběhy tří pamětníků

Mšeno, Byšice - Životní příběhy, osudy mnohdy ztrpčené těžkou dobou druhé světové války a komunismu, velké odhodlání i chuť jít dál. To byly momenty, které se objevily v příbězích tří pamětníků, jež na sále mšenské základní školy představil jeden místní žákovský tým a dva týmy ze Základní školy v Byšicích v rámci projektu Příběhy našich sousedů.

Výjezdy mšenských hasičů urychlil systém Fireport

Mšeno - U požárů, popadaných stromů a jiných nepředvídatelných událostí bude Jednotka Sboru dobrovolných hasičů Mšeno zase o něco dříve. A to díky novým technologiím.

Zákaz kouření! Odlivu štamgastů se bojí v pivnicích a na venkově

Mělnicko /ANKETA/ - Dnes je onen Den D, dnes se mnohá restaurační zařízení otřásají v základech, dnes začíná platit bezvýhradný zákaz kouření v restauracích, hospodách i barech. Co na to podniky, kde se nekouřilo už dávno? Nemají obavu z odlivu zákazníků? A jak novinku vnímá veřejnost?

Spojení s úřadem usnadní neslyšícím Tichá linka

Mělník - Lidé se sluchovým postižením mohou v Mělníku, Mladé Boleslavi, Nymburce a dalších městech snadněji vyřizovat své záležitosti na úřadech práce. Komunikační bariéru pomáhá odstranit nová, zdarma poskytovaná služba Tichá linka, kterou provozuje obecně prospěšná společnost Tichý svět.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies