VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: MĚLNÍK

Májka v Chodči poryv větru ustála. Vísku bude krášlit celý květen

Chodeč - Májka v Chodči nakonec ustála poryv větru a stále stojí na svém místě. Jako tradičně i letos byl začátek máje spojen s opracováním, zdobením a stavěním májek. Její vztyčení dalo místním mužům díky silnému větru zabrat. Díky sehranosti zvládli místní siláci vše na jedničku a tak vísku bude po celý květen krášlit šestnáctimetrový symbol jara a lásky.

Policisté starý most hlídají, řidiči nařízení ale nerespektují

Mělník – Policisté i strážníci hlídkují u staré mostu Josefa Straky každý den. Nesmí na něj totiž vjíždět nákladní auta těžší než šest tun, jinak hrozí, že bude muset být most kvůli špatnému stavu uzavřen pro veškerou dopravu. Jedinou výjimkou jsou autobusy hromadné dopravy.

AKTUALIZOVÁNO

Nehoda u nového mostu si vyžádala tři lidské životy

Mělník - Tři lidské životy si vyžádala vážná dopravní nehoda u nového mostu přes Labe u Brozánek, který je už několik dní v rekonstrukci.

OBRAZEM: Prvomájový průvod ve Zlosyni

Mělnicko - Ve Zlosyni a ve Veltrusích pálili čarodějnice jako ve většině obcí v celém regionu. Ve Zlosyni si ale připravili ještě navíc ve sváteční den prvomájový průvod s historickými vozidly. V koloně se objevila stará vojenská vozidla, ale i škodovky ze šedesátých let.

Zastupitele při práci sledují lidé raději na internetu

Mělník /ANKETA/ - Sledovat zastupitele při práci na veřejných zasedáních není populární. Ve městech i vesnicích ve středních Čechách je většinou navštěvuje jen pár lidí. Zpravidla se přitom opakují stejné tváře. A není výjimkou, že hlediště zůstávají úplně prázdná.

Vinnou nocí začala vinařská sezona

Mělník - Vinnou nocí odstartovala letošní vinná sezona. Vinná noc je totiž první ze série akcí spojených s ochutnávkou vín a pěstováním vinné révy. Letošní ročník byl zaměřen především na mladá vína ročníku 2016 výhradně z regionálních vinic na Mělnicku.

Policie dopadla zloděje, který okradl seniora

Mělník – Po dvou měsících pátrání mělničtí kriminalisté konečně dopadli pachatele, který okradl šestaosmdesátiletého seniora.

Mladí redaktoři znovu pátrají po příbězích ze sousedství

Mělnicko - Žáci osmých a devátých tříd opět pátrají po příbězích z minulého režimu, a poznávají tak historii své obce i sousedy ze Mšena a Byšic. Mladí dokumentaristé navazují na práci svých spolužáků, kteří v loňském roce zachytili na diktafon vzpomínky pěti místních pamětníků. O svůj příběh se s dětskými týmy podělil i Zdeněk Uhlíř, který obnovoval po sametové revoluci rodinný koloniál v Byšicích. O obchod přišla rodina při znárodnění.

AKTUALIZOVÁNO

Pšovka si vyšlápla na vedoucí Polepy

Mělník – Parádní utkání mají za sebou fotbalisté Pšovky Mělník! V rámci dalšího kola I. A třídy na domácí půdě přehráli lídra z Polep – Pšovka zvítězila 4:2.

Povinné průvody s mávátky nahradily recesistické akce

Region - První máj je lásky čas. Alespoň podle jednoho z českých básníků Karla Hynka Máchy. Je ale také Svátkem práce, který za komunismu připomínal spíš sílu totalitního režimu s povinností účastnit se manifestací.

Dnešní nocí startuje vinařská sezona

Mělník – Už dnes začíná v Mělníku letošní vinařská sezona. Vinná noc, která začíná v 16 hodin, je totiž první ze série akcí spojených s ochutnávkou vín a pěstováním vinné révy. Letošní ročník bude zaměřen především na mladá vína ročníku 2016 výhradně z regionálních vinic.

Hasiče čeká krušná noc

Region - Zítra po setmění budou na kopcích v téměř každém městě a vesnici plát tradiční čarodějnické ohně. Zatímco pro děti je filipojakubská noc zábavou a pro teenagery bujarým večírkem, hasiči mají napilno. Často jim přibývají vrásky na čele zbytečně, když vyjíždějí k požárům, aby na místě zjistili, že jde o neohlášené pálení čarodějnic.

Zvěř hyne pod koly aut mezi lesy a poli i na dálnicích

Mělnicko - K nehodám, při kterých auta srazí zvěř z volné přírody, dochází na jaře skoro každý den. Stává se to v lesích, mezi poli, ale i na dálnicích. Jsou přitom místa, kde musí být řidiči zvlášť ostražití.

OBRAZEM: Den Země v útulku

Mělnický útulek pro opuštěná zvířata pořádal pro žáky prvních tříd místních základních škol Den Země. Děti ze Základní školy Jungmannovy sady a ze Pšovky si nejdříve prošly útulek a dozvěděly se, jak se vůbec pejsci nebo kočičky mohou do takového útulku dostat. Potom se přiučily, jak se cvičí asistenční psi díky spolku Psi pro život. Své dravce představila i Věra Gilová, která vede vlastní ptačí zoo v Dubé na Českolipsku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies