VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: MĚLNÍK

Studna v mělnickém podzemí je nejširší v Česku

Mělník - Ke každému měšťanskému domu v Mělníku patřila ve středověku alespoň malá vinice. Právě potřeba mít na víno se zemitou chutí z opukového podloží dobré skladiště vedla na sklonku třináctého století k hloubení mělnického podzemí.

Město koupí od Lobkowicze parkoviště Na Svini

Mělník – Město koupí od majitele mělnického zámku Jiřího Lobkowicze park a parkoviště, kterému místní říkají na Svini. Zaplatí za ně skoro čtyři miliony korun.

Další přepadení v Mělníku. Násilník zaútočil nedaleko autobusového nádraží

Mělník – Už druhý noční útok na mladou ženu zaznamenali mělničtí policisté v krátké době. K tomu poslednímu došlo teprve před pár dny těsně po půlnoci v Bezručově ulici nedaleko autobusového nádraží.

Z Mělníka pojedou vlaky do Prahy i po půlnoci

Mělník – Zástupcům města se podařilo dojednat další rozšíření vlakové dopravy. Od poloviny prosince letošního roku vejdou v platnost nové jízdní řády a z Mělníka i do Mělníka budou významně posíleny vlakové spoje. Především ty popůlnoční.

Úspěchy i pády, radost i smutek. Taková je historie hokeje v Neratovicích

Neratovice /FOTOGALERIE/ - Žene je za výhrami často neskutečná divácká kulisa, která se na této úrovni soutěží až tak často nevidí. Jsou právoplatným členem hokejové rodiny v Česku. Vždy tomu tak ale nebylo. Hokej v Neratovicích zažil chvíle, kdy se mu klaněla republika. Má za sebou ale i smutnou dobu včetně samotného zániku. Znáte historii hokeje ve městě na Mělnicku?

Pár dní volno a jedou znovu. Neratovice časem neplýtvají

Mělník /FOTOGALERIE/ - Před několika dny jim teprve skončila sezona, za deset dní už se budou připravovat na tu další. Fotbalisté Neratovic se po krátkém volnu znovu pomalu zapojí do tréninkového maratónu.

Do Mělníka! Mladí volejbalisté znovu trénují pod dohledem hvězd

Mělník - Prázdniny. Čas letních táborů a dovolených u moře. A také čas sportovních soustředění a kempů. Jeden takový v současné době probíhá v Mělníku – mladí volejbalisté se k soutoku sjeli na tradiční akci, kterou pořádá Martin Demar společně s oddílem TJ EMĚ Mělník.

Olympik začne v Jeseníku, s Chrudimí už v pátém kole

Mělník – Začali brzy a už teď dělají všechno pro to, aby v nejvyšší české soutěži vydrželi co nejdéle. Futsalisté Olympiku Mělník nyní absolvují náročnou přípravu na novou sezonu. Tu tým zahájí první školní den na půdě dalekého Jeseníku.

OBRAZEM: Gymnazisté předali ceny za matematickou soutěž

Mělník - Mělnické Gymnázium Jana Palacha vyhlásilo výsledky celoroční matematické soutěže Zajímavá matematika neboli Zamat. Žáci čtvrtých a pátých tříd základních škol z celého Mělnicka každý měsíc počítali tři záludné matematické úlohy a jejich řešení potom posílali k vyhodnocení do gymnázia. Padesát nejlepších se potom sešlo při závěrečném klání v tělocvičně gymnázia a ti dostali odměnu podle svého umístění v celé soutěži.

Referendum o zbourání Ameriky nebude

Mělník – Zastupitelé rozhodli, že na podzim se obecní referendum neuskuteční. Problém je v organizaci a příliš velkých nákladech na jeho uspořádání.

Anketa: Moje ideální prázdniny

Střední Čechy - Děti si dnes vyzvednou školní vysvědčení a pak už hurá na prázdniny. O tom, jak je strávit, ale mají mnohdy jinou představu než jejich rodiče. Ti se těší především na to, že si od svých ratolestí alespoň pár dní odpočinou. A malí školáci? Někdo chce na prázdniny k babičce, jiného láká táborové dobrodružství. Důležité je ale najít kompromis.

OBRAZEM: Na Pražské bylo vysvědčení už ve čtvrtek

Mělník - Mělnická základní škola Jindřicha Matiegky v Pražské ulici rozdávala vysvědčení už ve čtvrtek. Žáci z 1.C spolu se svou paní učitelkou Marií Urbánkovou vyrazili objednaným kokořínským vláčkem na Vrázovku, kde dostali vysvědčení samozřejmě se samými jedničkami. Děti od školy vyprovodil ředitel Vladimír Škuta a většina maminek se přidala rovnou do vláčku, aby své ratolesti k prvnímu závěrečnému vysvědčení doprovodila.

Jan Kareš překonal osobní rekord v počtech shybů za tři hodiny

Mělník /VIDEO, FOTOGALERIE/ – Při druhém ročníku Battlemanie, která se konala na místní workoutovém hřišti se Jan Kareš chtěl pokusit překonání světového rekordu v počtech shybů. Podle organizátora Tomáše Vágnera ale nakonec díky absenci televizních kamer pojal soutěž pouze jako trénink a za tři hodiny vylepšil svůj osobní rekord. Shybů udělal 2141.

Město řeší bezpečnost na silnici pro děti z Jungmanky

Mělník – U místní základní školy Jungmannovy Sady je každé ráno nebezpečno. Zastavují rodiče s auty, aby vyložili své ratolesti. Ty potom nebezpečně kličkují mezi odjíždějícími a přijíždějícími vozy.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení