VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: MĚLNÍK

Řidiče v Mlazicích hlídá nový radar

Mělník – Nový mobilní radar hlídá od tohoto týdne rychlost aut projíždějících Českolipskou ulicí v mělnické čtvrti Mlazice. U místní školy je totiž podle starosty města Ctirada Mikeše široký pruh silnice, který šoféry svádí k příliš rychlé jízdě. „Nejdříve jsme uvažovali nad retardéry, ale nakonec jsme dospěli k závěru, že radar bude lepším řešením," vysvětlil starosta.

Mělničané si připomněli ukončení 2. světové války a osvobození Mělníka

Mělník - Ukončení 2. světové války a osvobození Mělníka si v pátek připomněli Mělničané na pietním setkání u památníků v centru města.

Na protest proti plýtvání potravinami běží tisíce kilometrů

Mělník – Běžec, který veřejně protestuje proti plýtvání potravinami, dorazil v tomto týdnu na Mělnicko. Pavel Vodička, který je známý dlouholetým bojem za zřízení stanoviště záchranky v šestnáctitisícovém severočeském Varnsdorfu, běžel přes Mělník do Nelahozevsi a dále směrem k Praze. Jeho cílem je přitom Brno.

Padesát dětí soutěžilo v bezpečnosti provozu

Mělník - Okresní kolo soutěže zaměřené na bezpečnost v silničním provozu se konalo opět na dopravním hřišti na Pšovce v Mělníku. Zúčastnilo se ho skoro padesát dětí z místních základních škol a okolí, dvanáct týmů po čtyřech žácích. Organizace se chopili strážníci ve spolupráci s místními policisty, Český červený kříž, oddělení prevence kriminality městského úřadu a pochopitelně i dům dětí a mládeže. Do krajského kola v Čelákovicích postoupili i letos žáci ze školy ve Klích a žáci mělnické základní školy Komenského.

Elektromobily dobijí řidiči už u sedmdesáti stanic

Mělnicko - Elektromobily charakterizuje sice vysoká pořizovací cena, provozní náklady jsou ale příznivé. Za elektřinu nutnou k ujetí jednoho kilometru zaplatí totiž majitel elektromobilu jen asi třicet až padesát haléřů.

Májka v Chodči poryv větru ustála. Vísku bude krášlit celý květen

Chodeč - Májka v Chodči nakonec ustála poryv větru a stále stojí na svém místě. Jako tradičně i letos byl začátek máje spojen s opracováním, zdobením a stavěním májek. Její vztyčení dalo místním mužům díky silnému větru zabrat. Díky sehranosti zvládli místní siláci vše na jedničku a tak vísku bude po celý květen krášlit šestnáctimetrový symbol jara a lásky.

Policisté starý most hlídají, řidiči nařízení ale nerespektují

Mělník – Policisté i strážníci hlídkují u staré mostu Josefa Straky každý den. Nesmí na něj totiž vjíždět nákladní auta těžší než šest tun, jinak hrozí, že bude muset být most kvůli špatnému stavu uzavřen pro veškerou dopravu. Jedinou výjimkou jsou autobusy hromadné dopravy.

AKTUALIZOVÁNO

Nehoda u nového mostu si vyžádala tři lidské životy

Mělník - Tři lidské životy si vyžádala vážná dopravní nehoda u nového mostu přes Labe u Brozánek, který je už několik dní v rekonstrukci.

OBRAZEM: Prvomájový průvod ve Zlosyni

Mělnicko - Ve Zlosyni a ve Veltrusích pálili čarodějnice jako ve většině obcí v celém regionu. Ve Zlosyni si ale připravili ještě navíc ve sváteční den prvomájový průvod s historickými vozidly. V koloně se objevila stará vojenská vozidla, ale i škodovky ze šedesátých let.

Zastupitele při práci sledují lidé raději na internetu

Mělník /ANKETA/ - Sledovat zastupitele při práci na veřejných zasedáních není populární. Ve městech i vesnicích ve středních Čechách je většinou navštěvuje jen pár lidí. Zpravidla se přitom opakují stejné tváře. A není výjimkou, že hlediště zůstávají úplně prázdná.

Vinnou nocí začala vinařská sezona

Mělník - Vinnou nocí odstartovala letošní vinná sezona. Vinná noc je totiž první ze série akcí spojených s ochutnávkou vín a pěstováním vinné révy. Letošní ročník byl zaměřen především na mladá vína ročníku 2016 výhradně z regionálních vinic na Mělnicku.

Policie dopadla zloděje, který okradl seniora

Mělník – Po dvou měsících pátrání mělničtí kriminalisté konečně dopadli pachatele, který okradl šestaosmdesátiletého seniora.

Mladí redaktoři znovu pátrají po příbězích ze sousedství

Mělnicko - Žáci osmých a devátých tříd opět pátrají po příbězích z minulého režimu, a poznávají tak historii své obce i sousedy ze Mšena a Byšic. Mladí dokumentaristé navazují na práci svých spolužáků, kteří v loňském roce zachytili na diktafon vzpomínky pěti místních pamětníků. O svůj příběh se s dětskými týmy podělil i Zdeněk Uhlíř, který obnovoval po sametové revoluci rodinný koloniál v Byšicích. O obchod přišla rodina při znárodnění.

AKTUALIZOVÁNO

Pšovka si vyšlápla na vedoucí Polepy

Mělník – Parádní utkání mají za sebou fotbalisté Pšovky Mělník! V rámci dalšího kola I. A třídy na domácí půdě přehráli lídra z Polep – Pšovka zvítězila 4:2.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies