VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: MĚLNÍK

Oprava kulturního domu se protáhne do září

Mělník – Vedení města vybralo na druhý pokus zhotovitele pro nákladnou rekonstrukci v místním Masarykově kulturním domě. Renovovat se bude hlediště a vzduchotechnika v hlavním sále. Zakázku získala slovenská nadnárodní společnost,  která už pracovala například na obnově hlediště ve slovenském národním divadle.

FOTO: Děti se učí být etnografem v muzeu

Mělník - Až do poloviny června probíhá v mělnickém muzeu zážitkový program, při kterém se nejmladší generace pomocí takřka všech smyslů seznamuje s profesí etnografky Nadi Černé. Pomáhá jim v tom kouzelná půda tety Jitky, plná pokladů.

Nezájem diváků zavřel většinu letních kin

Mělnicko - Letních kin je jako šafránu. Doba, kdy se nacházela skoro v každém městě, je nenávratně pryč. Lidé dávají přednost sálům s obrovskými plátny nebo domácímu pohodlí u obrazovek.

Systém bude varovat všechny mělnické čtvrti

Mělník – Radnice začne v letošním roce připravovat varovný informační systém ochrany obyvatelstva, který bude šířit při velké vodě a dalších pohromách výstrahy po celém městě.

FOTO: Na zámku byl den Růžového vína

Mělník - Růžový den uspořádali na stylově vyzdobeném mělnickém zámku. V rámci soutěže Král vín byla připravena pro návštěvníky degustace všech růžových vín, klaretů a šumivých vín od desítek vinařů z celé republiky.

V červnu nastala nejtěžší doba pro alergiky

Mělnicko /ANKETA/ – Alergologické ambulance praskají ve švech. Nejhůř jsou na tom lidé alergičtí na pyl. Pylová sezona je totiž v plném proudu.

Vandalové v kraji řádí. Ničí stromky i vlaky

Mělnicko - Města se téměř denně potýkají s vandalstvím. To má nejrůznější podoby od polámaných stromků, přes zničené závory u přejezdu nebo sprejerství.

Opravy zavřou nový most na celý víkend

Mělník – V souvislosti s probíhající rekonstrukcí mělnického nového mostu přes Labe na silnici číslo 16 dojde k jeho úplnému uzavření na celý víkend. Původní termín byl plánován na neděli 11. června, Ředitelství silnic a dálnic ale uzavírku odsunulo. Potvrdila to i mluvčí mělnické radnice Helena Vavřinová. „Autem řidiči neprojedou v sobotu 24. června a v neděli 25. června," uvedla. K dalšímu úplnému zavření dojde ještě za několik týdnů.

Na Chloumku roste smrtelně jedovatá vláknice

Mělník – V parku u hřbitova na mělnickém Chloumku začínají v posledních dnech růst vláknice začervenalé, smrtelně jedovaté houby, které si laici mohou splést s májovkami. Potvrdil to místní mykolog Jaroslav Malý.

Uvidí Mělník nový světový rekord ve shybech?

Mělník /ROZHOVOR/ – Úspěšný trenér a světový rekordman ve shybech Jan Kareš se pokusí společně s Martinem Müllerem překonat svůj rekord, který vytvořil během šesti hodin.

Letní festivaly lákají na hvězdy, pivo i příjemné prostředí

Mělnicko - Už od začátku 90. let je jedním ze symbolů českého léta řada zpravidla víkendových festivalů. Hudebních, pivních, vinařských a jinak specifických. Série festivalů je na začátku a my nabízíme přehled těch nejzajímavějších v našich i sousedních regionech.

FOTO: Teenageři nasadili strážníkům botičku

Mělník - Žáci osmých a devátých tříd všech mělnických škol a studenti víceletého gymnázia Jana Palacha mezi sebou soutěžili ve fyzické zdatnosti. Soutěž Zvládneš být strážníkem? pro ně připravili místní strážníci v rámci oslav pětadvaceti let svého fungování v Mělníku.

Bez střechy nad hlavou bývají často staří lidé

Mělnicko - Lidí bez domova v posledních letech přibývá. Přes léto přespávají kdekoli na veřejných místech. Často pohoršují kolemjdoucí, kteří se obracejí na městské strážníky. Ti však mají k řešení pouze omezené možnosti.

Mělnické nádraží se stane uměleckým dílem

Mělník – Výtvarný happening Živé kreslení začne ve středu 28. června od 10 hodin a bude pokračovat až do následujícího dne do 17 hodin na autobusovém nádraží. Akce je doprovodným programem k výstavě Toy_Box Práce na papíře instalované v galerii Ve Věži.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení