Dravé mládí na zkušenost nestačilo

Neratovice / Trochu stranou zájmu vzhledem k důležitému utkání A-týmu v Kladně odehrála další zápas druholigová rezerva futsalového Olympiku.

23.2.2009

Olympik Mělník B - Dalmach TurnovFoto: Dana Šubová

Hostující slánská Čechie proti domácím mladíkům splnila roli lépe postaveného mužstva v tabulce (3:5). Zkušení hosté hráli spíše pěší futsal. Domácí se jim podřídili, nechali se ukolébat a za nedůslednosti při bránění v prvním spíše nezáživném poločase dvakrát pikali. „My jsme měli na začátku velké šance, Pražák šel sám na gólmana, dali jsme dvě tyčky, opět velká smůla,“ shrnul trenér Olympiku Pavel Šuba, kterého tentokrát na lavičce zastoupili Slavoj Tichý a Václav Virt.

Ti před druhým poločasem sáhli ke změnám v sestavě a jeden ze dvou příchozích hráčů, Jakub Škrabal, hru nejen rozhýbal, ale střelou z úhlu i snížil. Gól domácí nabudil a ti poté skóre otočili ve svůj prospěch. Od té doby se ale trefovali zase už jenom hosté. Ještě ve stejné minutě srovnali, poté vrátili vedení na svou stranu, aby výhru pečetili pár vteřin před koncem z penalty. „U našich mladých hráčů se projevuje velká nezkušenost především při proměňování šancí,“ dodal Pavel Šuba s tím, že v zahazování tutovek se předháněli především Jína s Pražákem.

Olympik Mělník – Čechie Slaný 3:5 (0:2)
Pohl, Škrabal, Jína - Bůžek, Mrština, Jiránek, Dvořák, Hafenrichter. Rozhodčí: Šifalda, Hanzlík. ŽK: Jína, Gabčo - Chadima, Mrština. Olympik B: Kvasnička (21. Saibt) – Hamšík, Vernek, Pohl, Pražák – Štolba, Jína, Tichý, Gabčo (Škrabal, Wolf).

23.2.2009 VSTUP DO DISKUSE

Z parku zmizí fontána

Fotbalisté Poděbrad vyhráli po dlouhé době na svém stadionu, porazili tým Kly 3:0.
30

Tři facky. Okresním týmům druhé kolo hrubě nevyšlo

Květinové záhony se do Mostní zase vrátí

Kralupy – Smutný pohled je v létě na travnaté plochy podél hlavního tahu městem, který na jaře poprvé v historii města lemovaly květinové záhony. „Je naděje, že se do Mostní ulice v příštím roce zase vrátí?“ ptají se řidiči i chodci, mezi které patří i Kateřina Poláchová. Na tulipánovou záplavu vedle silnice vzpomíná s potěšením.

Na Tanci za sluncem nechyběla trumpeta ani pozoun!

Kralupy nad Vltavou - Téměř tisícovku tančících návštěvníků zaznamenali během odpoledne, večera i noci pořadatelé místního sobotního festivalu elektronické hudby v kralupském Lobečku. Na hned pěti pódiích vystoupila mezi sobotním polednem až půlnocí téměř padesátka místních i přespolních pouštěčů, a to hned včetně několika velmi známých DJ.

KRÁTCE: Děti se loučí s prázdninami

Mělnicko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí v regionu.

Úštěk - Řemeslné stánky, početný průvod královské družiny, středověká hudba, kejklíři, výstavy a nakonec velkoleppý ohňostroj. Takový byl 20. ročník Úštěckého historického jarmarku.