V domácím prostředí zdolali béčko Mladé Boleslavi, které tak doplatilo na to, že k utkání přijelo s torzem hráčům bez možnosti střídání.

Domácí o svém vítězství rozhodli v závěru poločasu, kdy zatížili konto soupeře šesti góly v řadě na přestávku tak šli za stavu 13:11. Ve druhé části už byla na hostech zřetelně znát únava a domácí dovedli zápas k výhře 28:23.

„Soupeř zaslouženě vyhrál,“ dodal k utkání Petr Kulas, se čtyřmi góly jeden z nejaktivnějších hráčů hostí. Na domácí straně se střelecky nejvíce dařilo Tomáši Kellerovi (6) s Ivanem Zachem (5).

Jarní domácí premiéra naopak nevyšla házenkářkám Wendy, které v pražském přeboru nestačily týmu Astra Praha C (18:23). Mělnickým svěřenkyním trenérky Ludmily Dohnalové se začalo střelecky dařit až ve druhém poločase, na zvrat v utkání už ovšem bylo pozdě.

Velký návrat na hřiště po mateřské dovolené se povedl Ivetě Šmejkalové. S šesti brankami stihla být nejproduktivnější a se dvěma dvouminutovými tresty a žlutou kartou zároveň i nejtrestanější domácí hráčkou.

Další zápas čeká mělnické ženy 30. dubna v Libčicích nad Vltavou proti týmu Kobylisy II C, muži nastoupí o den později opět na domácím hřišti proti šesté Zruči nad Sázavou.

Muži: Wendy Mělník – AŠ Mladá boleslav 28:23 (13:11)